Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Recall v Číně může přijít VW na 600 mil. USD

Volkswagen v Číně svolává k opravě rekordní počet automobilů, aby vyměnil vadnou převodovku, která by mohla mít negativní vliv na akceleraci.

Svolání se týká 384181 vozu. Zatímco firma se nevyjádřila k výši nákladů na celou akci, analytická společnost LMC Automotive odhaduje výměnu na 3000 – 10000 čínských juanů (CNY) na auto, což by v nejhorším případě v souhrnu znamenalo více než 600 mil. USD.

Pro Volkswagen je Čína největším trhem, který by společnosti měl pomoci stát se do roku 2018 největším světovým výrobcem automobilů. Svolání vozů v Číně přišlo necelý týden na to, kdy státní televizní kanál upozorňoval na stížnosti zákazníků k vozům ohledně abnormálních vibrací a ztrátu výkonu a okamžitého zrychlení.
Problém se týká sedmirychlostní převodovky a firma ponese náklady na výměnu vadných součástek a upgradu softwaru. Volkswagen oznámil, že dosud nedošlo k žádné nehodě nebo zranění ve spojení s touto vadou.

Svolání se týká 21 různých typů vozů. Patří mezi ně Scirocco, Bora, Touran, Octavia, Passat a jde o vozy vyráběné od roku 2008 až do tohoto měsíce. Pro Volkswagen, který v Číně prodává 4 z 10 nejprodávanějších vozů, není problém s převodovkou novinkou. V květnu firma prodloužila záruku na převodový systém z klasických 2 let na 10 let.Žebříček největších svolávání aut k opravě: 1. Ford, 2. Ford, 3. Ford

21.březen 2013