Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Celá ČR

 
 
Jízda v rizikových úsecích vyžaduje odpovědnost
20.leden 2022

Nehody nejsou něčím, co se vyskytuje zcela náhodně. I nehody totiž mají oblíbená místa – místa, kde se vyskytují mnohem častěji, než jinde. Z pohledu řidiče je důvod jasný – nepřehledný či obecně „špatně udělaný“ úsek. Pohled řidiče ale bývá bohužel často zkreslenější, než by bylo zdrávo.

Češky volí už potřetí Auto roku
17.leden 2022

Internetový magazín Žena v autě.cz startuje 3. ročník ankety o nejlepší auto roku očima žen. Cílem ankety, nazvané AUTO MÉHO SRDCE, je ocenit výrazné, nově uvedené vozy na český trh, které nejvíce oslovují ženské publikum. Nominováno je letos 24 modelů.

Strakonice mají nové Gentlemany silnic
17.leden 2022

V září minulého roku havaroval u obce Mnichov v okrese Strakonice řidič osobního automobilu. Nezvládl řízení a sjel do rybníka. Těsně po nehodě kolem projížděli Radek Macháček a Jan Procházka, kteří spatřili potápějící se vozidlo.

Gentleman silnic loni odměnil pět hrdinů
10.leden 2022

Říká se, že na českých silnicích chybí ohleduplnost. Projekt Gentleman silnic ale ukazuje, že je mezi námi stále spousta lidí, kterým není jejich okolí lhostejné.

Carvago: ceny ojetin porostou i v roce 2022
29.prosinec 2021

Globální krize v automobilovém průmyslu, způsobená nedostatkem čipů, materiálu, ale i pracovních kapacit, se dramaticky promítá také do trhu ojetin. Počet nabízených vozů z druhé ruky spadl na úroveň krizového období roku 2009. Situaci analyzoval šéf Carvaga Jakub Šulta.

Louda: proč jsou autoservisy přeplněné
28.prosinec 2021

Nečekaně vysoké množství objednávek zavalilo v prosinci české autoservisy. „Většina servisů už z kapacitních důvodů přijímá objednávky až na leden. Má to hned tři důvody, které se sešly současně,“ říká Pavel Boháč, ředitel  obchodu a marketingu servisních služeb v Louda Auto.

Renault Megane E-Tech má české ceny
20.prosinec 2021

Objednávky pro nový Renault Megane  E-Tech 100 % elektrický budou otevřeny 1. února 2022. Ceny začínají na 890 000 Kč ve výbavovém stupni Equilibre s 40 kWh baterií.

Uber spouští službu Pet
14.prosinec 2021

Pes je nejlepší přítel člověka – a může jím být i kočka nebo jiný domácí mazlíček. Ti všichni mohou nyní cestovat se svými majiteli díky nové službě Uber Pet, kterou představila společnost Uber.

NMS: elektromobily by kupovalo 37 % Čechů
13.prosinec 2021

Důraz na ekologickou osobní dopravu roste, elektromobilů na silnicích a zejména v ulicích měst pomalu přibývá. Jaké s nimi mají české řidičky a řidiči zkušenosti a co je stále odrazuje od jejich pořízení, odhalil výzkum provedený společností NMS Market Research.

CNG s novým rokem opět podraží
12.prosinec 2021

Průměrná cena CNG klesla díky odpuštěnému DPH pod 30 Kč/kg. Stlačený zemní plyn však zřejmě podraží, pokud se od ledna daň vrátí na standardní hodnotu.

Na ojetou octavii mohou Češi šetřit i 6 let
12.prosinec 2021

Zatímco před pandemií zažívala česká ekonomika období prosperity, nyní se potýká s krizí, která přímo dopadá na nemalé procento Čechů. Přímá zkušenost s nejistou dobou přiměla obyvatele ČR omezovat výdaje a více se zaměřit na úspory.

Volkswagen Multivan s novými cenami
6.prosinec 2021

Značka Volkswagen Užitkové vozy spustila konfigurátor pro nový model Multivan s českými cenami pro všechny nabízené karosářské verze, motorizace TSI včetně Multivanu eHybrid a výbavové stupně.

Koloběžky Bolt budou pojištěné u Allianz
29.listopad 2021

Během jízdy na zelené koloběžce budou uživatelé aplikace Bolt v Česku pojištěni u Allianz, a to pro případ úrazu jezdce i škody způsobené ostatním účastníkům provozu. 

Shell má na Hané čerpadlo s LED panelem
29.listopad 2021

Shell Czech Republic otevřel na dálnici D1 u obce Ivanovice na Hané novou provozovnu. Čerpací stanice se nachází na 236. kilometru dálnice D1 z Brna na Ostravu. Dominantou stanice je totem s LED panelem. Toto řešení Shell v ČR uvedl vůbec poprvé.

Vysoké ceny AdBlue příliš neklesnou
18.listopad 2021

Letošní raketový růst ceny AdBlue byl zčásti vyvolán panikou na trhu, že tato komodita již nebude k dispozici. Oficiálně je jí přitom stále dostatek, cena je však kvůli rostoucím výrobním nákladům výrazně vyšší, shrnuje situaci analýza Adastu.

Prodej hybridních aut v Česku roste
15.listopad 2021

Prodej nových aut s hybridním pohonem od ledna do konce října v Česku vzrostl o 97 procent na 18 641 aut. Z toho plug-in hybridy rostly o 140 procent na 3213 vozů. Odbyt elektromobilů se zvýšil o sedm procent na 2021 aut.