Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Celá ČR

 
 
Emil Frey prodal v 1. pololetí 2039 ojetin
23.červenec 2019

V rámci programů certifikovaných ojetých vozů Emil Frey Select, Peugeot Vyzkoušené vozy a Citroën Select bylo v prvním pololetí 2019 prodáno 2039 ojetin, což představuje nárůst o 21 % oproti stejnému období loňského roku. Čísla komentuje šéf programu Zdeněk Fořt.

Wojnar: dobíjecích stanic nebude dostatek
22.červenec 2019

Může automobilový průmysl dále růst, nebo narazil na pomyslný strop? A kdy se i v Česku projeví masivní přechod k elektromobilům? Na otázky odpovídal Radiožurnálu Bohdan Wojnar, člen představenstva Škody Auto a prezident Sdružení automobilového průmyslu.

Volkswagen rozjel v ČR elektromobilní kampaň
19.červenec 2019

Český import VW rozjel ke globálnímu představení platformy elektromobility Volkswagen ID vlastní kampaň. Ta si dává za cíl vyvolat zájem a představit Volkswagen jako lídra přechodu na elektrický pohon v Evropě.

Každý šestý mrtvý na silnicích je motorkář
18.červenec 2019

Z policejních statistik vyplývá, že motorkáři sice zavinili v loňském roce každou padesátou dopravní nehodu, ale každý šestý mrtvý na silnici byl právě z jejich řad. Na vysokou nehodovost motorkářů upozorňuje kampaň Ty to zvládneš pod záštitou Asociace Záchranný kruh.

Modernizovaný Volkswagen Passat je v prodeji
17.červenec 2019

Modernizovaná osmá generace modelové řady Volkswagen Passat přichází na český trh. Vůz, který míří hlavně na fleetové zákazníky, je na českém trhu k dispozici ve dvou karosářských verzích za ceny od 750 900 Kč.

Rekordní počet varování MeteoUNIQA
17.červenec 2019

Během letošního června bylo zaznamenáno množství lokálních a regionálních bouřek. Varovný servis MeteoUNIQA, jenž předem posílá zákazníkům UNIQA pojišťovny formou SMS a e-mailem výstrahu před blížícím se extrémním počasím, tak zažil svůj historický rekord. Během 30 dnů poslal celkem 136.000 zpráv o vývoji počasí.

Český DACHSER nasadil další silniční vlak
15.červenec 2019

Logistický provider DACHSER nasadil další silniční vlak, tzv. road train, na pravidelné tuzemské lince. Tato vozidla na pravidelných denních linkách mezi Ostravou a Brnem mají o 40 procent vyšší kapacitu než stávající soupravy se dvěma výměnnými nástavbami, které na linkách doposud jezdily.

Raiffeisenbank: export (prozatím) odolá poklesu
12.červenec 2019

Výsledek zahraničního obchodu a výkonnost českého exportu překonala v květnu očekávání, když obchodní přebytek dosáhl nejen letošního maxima, ale i historicky nejvyššího květnového přebytku, uvedli experti Raiffeisenbank na tradičním setkání s novináři.

ČSOB Leasing radí při koupi ojetého auta
12.červenec 2019

Při nákupu ojetiny z bazaru je třeba se zaměřit na některé důležité oblasti, abyste koupili moudře. Dobrou alternativou, o které se moc neví, je nákup ojetého auta s prověřeným původem a historií v autosalonu leasingové společnosti. Takové prodejní místo má třeba jedna z největších leasingovek na trhu ČSOB Leasing.

Benzina: 4 nové rychlodobíječky pro elektromobily
11.červenec 2019

Nové čerpací stanice Benziny s rychlodobíjecími stojany od ČEZ se nacházejí v Břeclavi u dálnice D2, u Siřejovic na dálnici D8, v Domažlicích a Hlinsku. Na dvanácti lokalitách Benziny po celé České republice je nyní v provozu celkem 15 rychlodobíjecích stanic ČEZ.

Průzkum Generali: Češi holdují vodáctví
10.červenec 2019

Každý druhý Čech jede alespoň jednou za pár let na vodu, nejčastěji na české toky. Řeky jsou plné ztracených věcí: jeden z pěti vodáků na vodě utopil brýle nebo boty, jeden z deseti přišel o mobilní telefon. Pětina vodáků se na vodě zraní, téměř v 80 procentech jde o odřeniny a modřiny.

Toyotě se letos dařilo ve fleetových prodejích
10.červenec 2019

Počet zákaznických objednávek české Toyoty vzrostl v letošním prvním pololetí o sedm procent na 5983 vozů. Celý trh přitom zaznamenal téměř desetiprocentní pokles. V samotném červnu objednávky u Toyoty vzrostly o pět procent na 895 vozů.

Automobilový sektor táhne český průmysl
8.červenec 2019

K jarnímu růstu českého průmyslu nejvíce přispěla výroba vozidel a plastových výrobků. Svižně však rostla i produkce ostatních dopravních prostředků a počítačů, uvedla analýza portálu finparada.cz.

SDA: registrace aut se letos propadly o desetinu
3.červenec 2019

V období 1‑6/2019 bylo v ČR registrováno celkem 128 498 nových osobních aut, 10 221 lehkých užitkových automobilů, 651 autobusů, 6054 nákladních vozidel, 10 805 motocyklů. Pro segment osobních aut to znamená meziroční propad o více než 10 procent.

innogy dokončila převzetí sítě CNGvitall
2.červenec 2019

S 59 lokalitami se innogy stala provozovatelem největší sítě CNG plniček v ČR. Nejnovějším přírůstkem je plnička v Dřevčické ulici v pražských Malešicích vedle sídla innogy. Současně byla dokončena integrace společnosti CNGvitall.

Den s Porsche 2019 se konal již posedmé
28.červen 2019

Porsche Inter Auto CZ, největší prodejce nových vozů v ČR a výhradní dovozce vozů značky Porsche do České republiky, pozvala již posedmé onkologicky nemocné děti a jejich rodiče na akci „Den s Porsche“.