Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Celá ČR

 
 
LeasePlan: stále více firem poptává elektromobily
4.srpen 2022

V tuzemských firmách roste zájem o automobily s elektrickým pohonem. Důležité pro ně ale je, aby spolu s vozy dostaly také profesionální podporu ve všech souvisejících oblastech, například při budování nabíjecí infrastruktury, při rozúčtování nákladů na spotřebovanou elektřinu a podobně.

Česko registrovalo o 100 % více LPG aut
30.červenec 2022

Zejména kvůli razantnímu zdražení benzínu a nafty se i letos prudce zvyšuje zájem o vozy na LPG. V pololetí byly registrováno skoro 2 000 nových LPG automobilů, což je dvojnásobek oproti stejnému období již tak rekordního loňského roku.

Česká ekonomika se zatím vyhnula poklesu
29.červenec 2022

Český statistický úřad vydal předběžný odhad vývoje české ekonomiky v Q2´22, podle něhož reálný HDP vzrostl o 0,2 % oproti předchozímu kvartálu. Medián tržního odhadu počítal s poklesem o 0,4 %, náš byl optimističtější na +0,5 %. V meziročním srovnání, ovlivněném efektem pandemických lockdownů, ekonomika vzrostla o 3,6 %.

Video
Toyota startuje talk show s ambasadory
19.červenec 2022

Toyota uvádí novou talk show V hlavě, která představuje její ambasadory, většinou špičkové sportovce, kteří patří k nejlepším nejen v Česku, ale na celém světě. 

Renault uvádí na trh elektrické Kangoo
19.červenec 2022

Renault uvádí na český trh uvádí dva další zástupce modelové rodiny Kangoo – osobní Kangoo a užitkový Renault Kangoo Van E-Tech elektrický. Jaké jsou ceny?

Volkswagen Caddy s pohonem na CNG
14.červenec 2022

Volkswagen Užitkové vozy rozšířil nabídku pohonů řady Caddy s motorem TGI o stlačený zemní plyn (CNG). Ceny na českém trhu začínají od 721 484 Kč bez DPH (užitkový Caddy Maxi Cargo), resp. od 942 825 Kč včetně DPH (osobní Caddy Maxi).

Anketa Zlatá koruna má vítěze 20. ročníku
1.červenec 2022

Nejstarší soutěž finančních produktů u nás ocenila již po dvacáté nejlepší finanční produkty. Nezávislá porota, složená z více než 400 odborníků, ohodnotila celkem 190 produktů od 59 finančních firem ve 20 z celkem 22 kategorií. Zabodovaly především online produkty. Poprvé byly hodnoceny i produkty podporující udržitelnost v nové kategorii Zelená koruna.

Češi chtějí pojištěni nejčastěji od cestovky
29.červen 2022

Češi nepředpokládají, že by je během zahraniční dovolené postihla zdravotní indispozice, přesto se na ni pojišťují. Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven si cestovní pojištění nejčastěji sjednávají u cestovní kanceláře, čtvrtina ho má k platební kartě.

Raiffeisen – Leasing nabídl online kalkulačku
24.červen 2022

Portfolio digitálních služeb Raiffeisen Leasingu doplnila online kalkulačka úvěru na auto. Zájemci o financování si mohou spočítat výši měsíčních splátek pro vybraný model auta a nastavit si individuálně délku splácení. Pokud jim nabídka vyhovuje, stačí jen několik kliknutí a mohou o financování přímo požádat.

MyCard Service DWA zvýhodní nákup
22.červen 2022

Síť Das WeltAuto stabilně nabízí přes 4 300 ojetin a jsou k dispozici okamžitě. Značka připravila pro klienty bonus: pro tisíc vozů ze sítě Das WeltAuto prémiovou zákaznickou kartu MyCard Service+ s řadou výhod.

GEFCO upravilo flotilu České pošty
21.červen 2022

GEFCO odbavilo z kolínské pobočky další fleetovou zakázku. Postprodukčně upravilo víc než dvě stě lehkých užitkových vozů pro největšího poskytovatele poštovních a balíkových služeb v České republice. Instalace zlepší komfort užívání, zároveň prodlouží užitnou dobu nových kvalitních vozidel ve firemní flotile.

Kvalita vozů je v mnoha autoškolách tristní
5.červen 2022

Autoškoly jsou k vidění na každém rohu. V době, kdy téměř každá rodina vlastní auto, je umění řídit nezbytnou dovedností dospělého člověka. Kvalita řízení se ale odvíjí nejen od schopností řidiče, ale také od kvality vozu, ve kterém se učí auto ovládat.

Opel odstartoval 2. června „Astra Tour“
1.červen 2022

Český Opel rozjíždí ve čtvrtek 2. června „Opel Astra Tour“, která bude po celý měsíc křižovat zemí a zastaví se na 16 místech. Pod patronací lokálních dealerů si volant jedné ze čtyř nových Aster vyzkoušet kdokoli z příchozích.

Peugeot rozjíždí Emotion Day 2022
29.květen 2022

Nový Peugeot 308 SW dorazil na český trh právě včas. 1. června 2022 totiž odstartuje největší marketingová akce značky Peugeot v ČR, Peugeot Emotion Day, a nový model tak zde bude moci zazářit. Letošní Peugeot Emotion Day navštíví během 40 dní 38 míst po celé České republice.

ČLFA: objem leasingu a úvěry na auta rostou
29.květen 2022

Objem leasingů a úvěrů na nová osobní auta i počet profinancovaných vozidel v letošním prvním čtvrtletí meziročně stouply, a to jak v kategorii domácností, tak ve firemní sféře. Zároveň po delší době přestala růst průměrná výše leasingu anebo úvěrů na nový osobní automobil. Vyplývá to ze statistik České leasingové a finanční asociace (ČLFA).

AutoSAP: výroba aut meziročně o pětinu nižší
19.květen 2022

Podle Sdružení automobilového průmyslu bylo v České republice bylo od začátku roku vyrobeno 361 349 osobních vozidel, tedy o pětinu méně než v minulém roce. Do objemu produkce se promítají rozkolísané dodavatelské řetězce v souvislosti s válkou na Ukrajině i pandemickou situací v Číně.

Škoda slaví 30 let partnerství s MS v hokeji
15.květen 2022

ŠKODA AUTO slaví 30 let v pozici oficiálního hlavního sponzora hokejového mistrovství světa. Na oslavu nabídne do aukce limitovanou edici 30 digitálních puků ve formě NFT – nezaměnitelných tokenů.

Vize0 zpracovala pravidla silničního provozu pro Ukrajince
6.květen 2022

Platforma VIZE 0, Autoklub ČR a Policie ČR vytvořily informační leták pro ukrajinské motoristy. Obsahuje vybraná klíčová pravidla silničního provozu v České republice. Leták je k dispozici v elektronické i tištěné podobě a také na sociálních sítích.

Na silnících zemřel rekordní počet motorkářů
4.květen 2022

Teplo a slunce láká z garáží na silnice motocykly. Motorkáři nedají na svou vášeň dopustit, ale každá jejich nehoda znamená výrazně vyšší riziko vážných zranění či smrti. Smutnou pravdou je, že loni byla každá šestá smrtelná oběť v silničním provozu motocyklista.