Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Celá ČR

 
 
Generali Česká startuje TOP AUTOSERVIS
25.leden 2023

Generali Česká pojišťovna letos v březnu poprvé vyhodnotí výsledky celoroční spolupráce se smluvními autoservisy, u nichž sleduje zákaznickou spokojenost a digitalizaci procesu vzájemné spolupráce.

Opel se vrátil do TOP10 importérů
10.leden 2023

Český automobilový trh prochází údolím stínů – v roce 2022 se v ČR prodalo jen 208 995 osobních a lehkých užitkových vozů (OA+LUV), což představuje pokles o téměř 8 procent proti roku 2021. Opelu se přesto daří podle vedení importu plout proti proudu – zvýšil svůj tržní podíl a posunul se na žebříčku SDA vzhůru. Čísla komentuje šéf značky Josef Šopík.

MEWA: Podnikové textilie není nutné kupovat
19.prosinec 2022

Každodenní život bez možnosti sdílení už si dnes nedokážeme ani představit. Existuje mnoho faktorů, díky kterým tento trend v posledních letech stále sílí. Změny klimatu, stále větší digitalizace a ekonomické důsledky pandemie koronaviru nás vedou k udržitelnější spotřebě.

Cebia: Výkupní ceny aut půjdou dolů
28.listopad 2022

Ojetá auta mírně zlevnila. Spolu s klesající prodejní cenou však klesají také výkupní ceny vozů. Kdo chce prodat ojeté auto za vyšší cenu, neměl by s tím podle Cebie otálet. Naopak kupující, kteří vyčkávají na další zlevnění, čeká zase horší nabídka aut. Kvalitní auta z trhu rychle mizí a prodejci se budou přizpůsobovat finančním požadavkům kupujících.

AutoSAP: české automobilky navýšily výrobu
21.listopad 2022

Mezi lednem a říjnem roku 2022 bylo v České republice vyrobeno 1 000 375 osobních automobilů, tj. meziročně o 11,2 % více než ve stejném období loňského roku. Milníku miliontého vozu se navíc podařilo dosáhnout o měsíc dříve, než tomu bylo v minulém i předminulém roce.

Embraer kompletuje KC-390 pro Maďarsko
12.říjen 2022

Embraer pokročil ve výrobě prvního letounu KC-390 Millennium pro maďarskou armádu. Smlouvu na nákup dvou letounů KC-390 pro posílení maďarských vzdušných sil podepsala s Embraerem maďarská vláda v listopadu 2020. Aktuálně probíhá montáž křídel na trup letounu, komponenty jsou již připraveny v barvách zákazníka.

Z Mulhouse vyjela DS 7, zná české ceny
11.říjen 2022

Značka DS začala vyrábět model 7 pro všechny trhy mimo Čínu ve francouzském  Mulhouse a pro čínský trh v Šen-čenu. Objednávky a dodávky bude možné zajistit prostřednictvím online prodejního systému a díky službě DS Delivery Valet bude možné si nechat novou DS7 přivézt na adresu, kterou si zákazník zvolí.

VIZE 0: podíl seniorů na nehodách roste
3.říjen 2022

Během roku 2021 vyšetřovala Policie ČR celkově 99 332 dopravních nehod, při kterých zahynulo 470 osob, dalších 1 624 bylo zraněno těžce a 20 581 lehce. „Z toho bylo 12 223 dopravních nehod s účastí seniorů, kterých při nich zemřelo celkově 120 (z toho bylo 80 mužů a 40 žen), o 15 více než v roce 2020,” připomněl šéf dopraváků Jiří Zlý.

BMW i4 ve verzi eDrive35 v listopadu
2.říjen 2022

BMW od listopadu 2022 rozšíří nabídku elektrického Gran Coupé BMW i4 o základní variantu i4 eDrive35. Ve srovnání se svými sourozenci má baterii s využitelnou kapacitou 66 kWh, která zajistí dojezd 490 km (WLTP). Cena začíná na 1 352 500 Kč.

UNIQA: sezóna střetů aut se zvěří je tady
30.září 2022

Během října je nebezpečí střetu vozidla se zvěří mimořádné, umocněné i obdobím říje. To snižuje její ostražitost a vede někdy k nepřirozenému chování. Podle statistik UNIQA počty případů srážek se zvířaty meziročně stoupají a činí už více než 10 % všech škod.

König převzal Hyundai i30 N Drive-N
25.září 2022

Český motocyklový závodník Oliver König, závodící v sérii WSBK za Orelac Racing Team, poprvé nasedl do svého zbrusu nového modelu Hyundai i30 N v limitované edici Drive-N.

Hecht uvádí na trh elektrickou Babettu
25.září 2022

Proslulý moped, který v 70. a 80. letech díky svojí velikosti, lehkosti a snadnému ovládání válcoval trh s malými motocykly, se vrací v novém kabátě. Pryč je však spalovací motor, který nahradil ekologický elektrický pohon. Legendární Babetta se tak vrací pod označením Hecht Betis.

Video
Hyundai startuje třetí fázi kampaně „Progress“
22.září 2022

Hyundai na českém trhu zahajuje třetí a poslední fázi své komunikační kampaně „Progress“ (Pokrok). Tentokrát prostřednictvím několika příběhů zdůrazňuje vedoucí postavení značky v oblasti elektrifikace a také ukazuje, jak výrobce realizuje svou vizi budoucnosti, a mění se tak v poskytovatele chytrých řešení pro mobilitu.

Galerie Kooperativy nabízí výstavu Kruhy na vodě
15.září 2022

Výstava Kruhy na vodě ukazuje, jak velkou estetickou i funkční roli voda v české i evropské krajině má. Umělci na svých obrazech zachycují vodu v krajině z mnoha pohledů – střídání ročních období, voda a hra světel, voda a život kolem. 

Průměrný operativní leasing se prodloužil na 39 měsíců
13.září 2022

Délka operativního leasingu na nová auta se v posledních pěti letech zvýšila až o třetinu na průměrných 39 měsíců. Nejčastější jsou smlouvy na 36 měsíců a následuje 48 měsíců, podíl dvouletých smluv je minimální, vyplývá z údajů Toyoty, která se specializuje na financování vozů pod značkou Kinto.

OMV nabízí motorové oleje pod privátní značkou
4.září 2022

OMV uvádí pod svou privátní značkou řadu nových  produktů z oblasti autopříslušenství. Jako první jsou představeny motorové oleje OMV nejvyšší kategorie, které nahradí stávající nabídku značky Bixxol. Nová maziva pro automobily, motocykly a nákladní vozidla budou postupně nabízena řidičům na všech čerpacích stanicích.

Ford přijímá objednávky na nový Ranger
1.září 2022

Ford začíná přijímat objednávky na nový pick-up Ranger. Automobilka se chlubí, že jde o “nejinteligentnější, nejpraktičtější a nejvšestrannější” Ranger v historii. První vozy dorazí k dealerům v červenci 2023. Startovní cena pod milionem korun.

LeasePlan: stále více firem poptává elektromobily
4.srpen 2022

V tuzemských firmách roste zájem o automobily s elektrickým pohonem. Důležité pro ně ale je, aby spolu s vozy dostaly také profesionální podporu ve všech souvisejících oblastech, například při budování nabíjecí infrastruktury, při rozúčtování nákladů na spotřebovanou elektřinu a podobně.

Česko registrovalo o 100 % více LPG aut
30.červenec 2022

Zejména kvůli razantnímu zdražení benzínu a nafty se i letos prudce zvyšuje zájem o vozy na LPG. V pololetí byly registrováno skoro 2 000 nových LPG automobilů, což je dvojnásobek oproti stejnému období již tak rekordního loňského roku.