Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Celá ČR

 
 
UNIQA nabízí speciální asistenci Letíme+
21.červen 2021

Asistence pomůže klientům při problémech s lety a s uplatněním nároku na kompenzace. Před hlavní sezónou UNIQA také informuje, že kryje v základním pojištění bez přirážky nebo potřeby připojišťovat všechny komplikace v souvislosti s onemocněním covid-19 kdekoli ve světě.

Český SEAT podpořil akci „Atleti spolu“
15.červen 2021

SEAT i letos podporuje českou atletiku jako oficiální partner Českého atletického svazu (ČAS). Španělská značka podílela mimo jiné na závodním atletickém restartu v rámci projektu „Atleti spolu“. První červnovou středu se na 253 sportovištích v celé České republice sešlo více než 23 000 atletů, aby poměřili své síly.

SEAT vrací na český trh Alhambru
8.červen 2021

Český import značky SEAT slibuje pro modelový rok 2022 novinky. „V reakci na silnou poptávku našich zákazníků po velkém rodinném MPV zařazujeme znovu do našeho portfolia pro český trh osvědčený model Alhambra,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT Porsche Česká republika.

ESSOX: ekologie nehraje u českých motoristů roli
7.červen 2021

Při výběru automobilu je šetrnost k životnímu prostředí pro spotřebitele momentálně jedním z nejméně důležitých témat. Zatím podstatně více hledí na cenu, kvalitu a spolehlivost nebo značku. Mezi dva nejdůležitější parametry výběru automobilu řadí šetrnost k životnímu prostředí pouze 4 procenta spotřebitelů.

Češi v Uberu zapomínají brýle, klíče i zuby
31.květen 2021

Od klasiky v podobě peněženky či mobilu přes různé kusy oblečení až po elektroniku a dětské hračky. Společnost Uber zveřejnila žebříček nejčastěji zapomínaných věcí, které Češi v loňském roce nechali v autech během přepravy. Co zapomínáme nejčastěji a jaké bizarnosti vévodí světovým žebříčkům?

Daimler Trucks testuje palivové články
26.květen 2021

Daimler Trucks spoléhá na vodíkový palivový článek pro elektrifikaci svých nákladních vozidel, určených pro flexibilní a náročný dálkový provoz. Cílem je dojezd 1000 kilometrů a více bez dotankování. Výrobce nákladních vozidel již na konci dubna zahájil intenzivní testy nového, průběžně vyvíjeného prototypu svého nákladního vozidla Mercedes-Benz GenH2.

Pojištění jízdních kol: dominují škody z poškození
24.květen 2021

ERV Evropská pojišťovna loni evidovala řadu škod způsobených mechanickým poškozením jízdních kol. Tyto škody tvořily dvě třetiny všech škodních událostí. Jízdní kola a elektrokola nejsou levnou záležitostí. Řešením je pojištění, které se vztahuje právě i na poškození či zničení kola.

Video
Záchranný kruh nasadil protialkoholní video
21.květen 2021

Asociace Záchranný kruh, která se věnuje tématu dopravních nehod způsobených požitím alkoholu nebo omamných látek při řízení motorového vozidla, zveřejnila nové osvětové video.

Louda: na nové auto si Češi počkají až rok
19.květen 2021

Českým automobilkám chybí díly a materiál, podle manažerů dealerství Louda Auto to brzy pocítí zákazníci. Problém je nyní u každé nové zakázky a čekací doby se prodlužují, potvrdil pro SZ Byznys největší dealer škodovek v Česku.

Česká Kia chystá vlastní dobíjecí kartu
17.květen 2021

Kia Czech v červnu nabídne jako první automobilka na českém trhu možnost nabíjet své elektrifikované vozy na veřejných nabíjecích stanicích v ČR za české ceny a bez nutnosti disponovat čipy jednotlivých distributorů. Důvody pro zavedení této služby popsal šéf importu Arnošt Barna.

Turek ambasadorem filmu Grand Prix
17.květen 2021

Natáčení nového českého filmu Grand Prix, který se částečně odehrává v prostředí Formule 1, se nemohlo obejít bez Pavla Turka. Turek, jenž strávil v F1 sedmnáct sezón, zprostředkoval tvůrcům v čele s režisérem Janem Prušinovským klíčové kontakty na vedení seriálu a závodní okruh ve Španělsku a jeho projekt Automobilist se stal ambasadorem filmu.

Zájem o přestavby motorů na LPG roste
17.květen 2021

Loni byly v Česku přestavěny na LPG asi 4 000 vozidel. Přestavba benzínových motorů na autoplyn ale není jen záležitostí starších motorizací s nepřímým vstřikováním paliva. Podle odborníků totiž v poslední době nastal ve vývoji přestavbových systémů pokrok.

Auctomobile chystá velkou aukci veteránů
17.květen 2021

S příchodem jarní sezóny a probuzením trhu s unikátními automobily přichází ze srdce Evropy jedna z největších evropských aukcí. V průběhu několika týdnů nabídne investorům i fanouškům aut český aukční server Auctomobile.com 77 unikátních aut, včetně Ferrari 250 GT Coupe či Porsche 356 Speedster.

Anytime carsharing slaví 2 roky na trhu
17.květen 2021

Anytime carsharing slaví druhé výročí na českém trhu. Počet pronájmů již překročil hranici půl milionu a společnost plánuje posílení vozového parku.

Škoda opět sponzorem MS v ledním hokeji
17.květen 2021

ŠKODA AUTO podporuje Mistrovství světa v ledním hokeji (IIHF) jako oficiální hlavní sponzor již 29. rok po sobě. Značka díky tomu drží světový rekord v nejdelší hlavní sponzorské podpoře v historii sportovních mistrovství světa.

Audi nabídlo elektrickou koloběžku
16.květen 2021

Audi vstupuje na českém trhu do světa mikromobility a zařazuje do nabídky elektrokoloběžku eScooter. Společníka do míst, kde auto už nedává smysl. Tak proč si koloběžku pronajímat, když ji můžete vlastnit a vozit ji složenou ve svém Audi připravenou k akci?

Citroën chystá slevovou akci Happy Days
6.květen 2021

Během akce Happy Days, která startuje 10. května, chce Citroën lákat zákazníky na slevy. Cena nejmenšího C3 se má vejít do 200 tisíc korun. Pro firemní zákazníky pak značka chystá BUSINESS DAYS, které naváží v termínu 20.-23.5. a mají nabídnout výhodné ceny na užitkové vozy.

Počet srážek vozidel se zvířaty meziročně klesl
5.květen 2021

Generali Česká pojišťovna vydala, spolu s Centrem dopravního výzkumu, IV. vydání SRNA indexu, který vždy na jaře (a na podzim) informuje o výši škod i přehledu rizikových míst ve vztahu ke střetům vozidel se zvěří v Česku.

Havlíček spustil jubilejní stojan ČEZ
3.květen 2021

Jubilejní 300. stojan, který vyrostl na parkovišti řetězce Kaufland v Nymburce, slavnostně uvedl 3. května do provozu místopředseda vlády (ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy) Karel Havlíček. Více než 150 stanic vzniklo díky evropskému grantu CEF a Operačnímu programu doprava, další desítky jich postavil ČEZ z vlastních prostředků.