Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Čína

 
 
Maserati boduje v anketě China Car of the Year 2021
26.listopad 2020

V Kantonu byly oficiálně vyhlášeny netrpělivě očekávané ceny China Car of the Year 2021. Cílem těchto ocenění, pozorně sledovaných odborníky z odvětví i zákazníky, je propagace neustálého zlepšování čínského automobilového průmyslu a trhu.

Mercedes-Benz investuje do výroby akumulátorů
11.červen 2020

Mercedes-Benz AG sází na vybudování celosvětové sítě specializovaných podniků na akumulátory, a investuje za tím účelem více než 1 miliardu eur. Globální síť bude zahrnovat devět závodů pro výrobu akumulátorů v sedmi lokalitách v Evropě, Severní Americe a Asii.

BMW zahájí výroby modelu iX3 v Číně
10.červen 2020

BMW Group uvede na trh nové BMW iX3 koncem roku 2020. První čistě elektrický model značky BMW se bude vyrábět ve společném podniku BMW Brilliance Automotive (BBA) v Číně od konce léta, jak bylo plánováno.

Toyota chystá v Číně továrnu na elektroauta
12.březen 2020

Japonská Toyota plánuje postavit novou továrnu na elektrické vozy v Číně ve spolupráci s místním FAW Group. Investice by měla činit 8,5 miliardy jüanů (28,1 miliardy Kč). Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dokumenty místních úřadů.

Vision GT, páté SUV Škody pro Čínu
5.červen 2019

Na autosalonu Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019, který potrvá ještě do 9. června 2019, nabízí Škoda první předzvěst budoucího člena rodiny SUV v Číně.

Mitsubishi e-Yi, příští generace SUV
18.duben 2019

Mitsubishi Motors na 18. ročníku autosalonu v Šanghaji představuje řadu modelů prezentovaných pod motivem „Urban Ambitious Life“ a také koncept e-Yi.

Škoda ukáže v Šanghaji studie i vozy SUV
10.duben 2019

Na autosalonu v Šanghaji (16.-25. 4.) se bude Škoda prezentovat jako značka s elektrickou, moderní a trvale udržitelnou budoucností. Studie Vision iV a jednostopý koncept Klement nabízejí pohled do elektrické budoucnosti.

PSA otestuje v Číně autonomní řízení
31.leden 2019

Skupina PSA získala jako první francouzská automobilka povolení ke spuštění testů vozů s autonomním řízením na silnicích v Číně (Čchung-čching). Posiluje tím zaměření značky na čínský trh.

SEAT čeká za rok 2018 historicky nejvyšší prodeje
7.leden 2019

Rok 2018 přinesl značce SEAT nové projekty i manažerské změny. K hlavním událostem patřilo zrození Cupry, první samostatné dílčí značky, a uvedení vlajkové lodi Tarraco. SEAT očekává, že se bude moci pochlubit historicky nejvyššími prodeji.

Volkswagen založil vývojové centrum v Číně
12.prosinec 2018

JAC Volkswagen Automotive slavnostně položila základní kámen nového výzkumného a vývojového centra v městské prefektuře Che-fej v čínské provincii An-chuej. Nové centrum bude vyvíjet vozidla s alternativními pohony na nové energie.

Čína chce podpořit autoprůmysl pomocí daní
30.říjen 2018

Čínská vláda chce v rámci podpory automobilového trhu snížit daň z nákupu aut z dosavadních 10 na 5 procent. V pondělí to napsal server Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Tatra má smlouvu na licenční výrobu v Číně
28.srpen 2018

Zástupci kopřivnické TATRA TRUCKS podepsali smlouvu o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel v Číně s partnerskou společností Che-pej Čchang-čeng Automotive Manufacturing (Hebei Changzheng Automotive Manufacturing Co., Ltd.).

SEAT má smlouvu s VW Group China a JAC
10.červenec 2018

Volkswagen Group China a Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC) a SEAT podepsaly prohlášení o dohodě, na jejímž základě španělská společnost vstoupí do společného podniku a stane se vedoucí značkou koncernu Volkswagen v tomto projektu.

BMW Brilliance rozšiřuje továrnu v Číně
29.květen 2018

Sedm měsíců po otevření čínské továrny na baterie zahajuje společný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) další etapu rozšíření své továrny. Druhá fáze centra pro výrobu vysokonapěťových baterií bude produkovat pátou generaci baterií systému eDrive od BMW.

Škoda ukázala v Pekingu nový Kamiq
30.duben 2018

Pekingský autosalon letos patří vozům SUV a novým technologiím. Velké slovo má elektromobilita. Nové SUV Kamiq představila v čínské metropoli česká Škoda Auto. Podrobnosti  o modelu přinesl Autotablet.

Video
VW investuje miliardy do elektromobilů v Číně
21.listopad 2017

Volkswagen hodlá během příštích sedmi let společně s čínskými partnery investovat deset miliard eur do vývoje a výroby automobilů s elektrickým pohonem. Uvedl to šéf čínských aktivit Volkswagenu Jochem Heizmann. Upozornil zároveň, že trh s elektromobily v Číně se rozvíjí rychleji než v jiných částech světa.