Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
MINI vyrobilo v Oxfordu desetimilionté auto
12.srpen 2019

V britském výrobním závodě v Oxfordu, kde se od roku 1959 montovalo klasické Mini, byl vyroben desetimiliontý automobil této značky. Jubilejní vozidlo, které sjelo z výrobní linky, je modelem z edice MINI 60 Years Edition.

Osram převzal britskou Ring Automotive
12.srpen 2019

Britský Úřad pro konkurenci a trh (CMA) schválil převzetí Ring Automotive společností Osram. Převzetí britského specialisty na autopříslušenství umožní Osramu rozšířit svůj sortiment v automobilovém sektoru o další automobilovou elektroniku a doplňky.

5 tipů, jak zvládnout nehodu v zahraničí
9.srpen 2019

„Pokud vás potká v zahraničí dopravní nehoda, nemusí to být nutně konec dovolené. Balíček asistenčních služeb Slavia pojišťovny v rámci cestovního pojištění vám zajistí třeba i náhradní vozidlo,“ říká Ladislav Bělina, produktový ředitel Slavia pojišťovny

Video
SEAT Leon: jeden milion dodaných vozů
7.srpen 2019

Třetí generace SEATu Leon překonala hranici jednoho milionu prodaných vozů od jejího debutu v roce 2012. Nejprodávanější model značky byl tehdy představen s novým designem na Pařížském autosalonu a krátce poté byl uveden na trh.

V AAA AUTO padl rekord měsíčních prodejů
5.srpen 2019

Síť prodejen ojetých vozů AAA AUTO, která patří pod holding AURES, v červenci poprvé překonala hranici 8000 prodaných aut za měsíc. K dosud nejvyššímu prodejnímu objemu za 31 dnů přispěl rychlý rozvoj pobočkové sítě v Polsku, rekordy v Maďarsku a vysoký zájem o ojeté vozy v tuzemsku.

APPAA: benzínové motory produkují více pevných částic než naftové
5.srpen 2019

Český zájemce o ojetinu se čím dál tím více poohlíží po benzínovém motoru. Obrat v poptávce po naftě způsobila mediální hysterie okolo kauzy „Dieselgate“. Klienti autobazarů si ale podle Asociace autobazarů APPAA paradoxně často odvážejí vozy s větší spotřebou a horším vlivem na zdraví a životní prostředí.

Porsche zvýšilo v pololetí obrat o 9 %
1.srpen 2019

Porsche AG v prvních šesti měsících roku 2019 znovu zvýšila obrat, operativní výsledek před zohledněním mimořádných vlivů, dodávku vozidel zákazníkům i počet zaměstnanců. V porovnání se stejným obdobím předchozího roku vzrostl obrat o 9 % na 13,4 miliard eur.

Video
Tvrdý brexit ohrozí britské automobilky
1.srpen 2019

Případný odchod Velké Británie z Evropské unie bez dohody představuje existenční riziko pro britský autoprůmysl. V dopise adresovaném premiérovi Borisi Johnsonovi to napsal generální ředitel britského Svazu výrobců a prodejců automobilů (SMMT) Mike Hawes.

Ford ukončí výrobu minivozu Ka+ v září
31.červenec 2019

Automobilka Ford ukončí produkci modelu Ka+, a to i ve verzi Active v důsledku propadající se poptávky po těchto vozech i zhoršení finanční situace značky. Auta uvolní výrobní prostory pro rostoucí segment SUV a crossoverů.

Světová premiéra: Hyundai Sonata Hybrid
30.červenec 2019

Hyundai představil model Sonata Hybrid, vybavený technologií ASC (Active Shift Control) a střešními solárními panely. Hybridní model je vybaven interpretací kaskádovité masky chladiče, zadním spoilerem a koly z lehké slitiny.

Ford: výroční Mustang v nabídce od srpna
26.červenec 2019

Ford oznámil novou speciální edici Mustangu, nazvanou Ford Mustang 55. Je určena evropským zákazníkům a připomíná 55. výročí vzniku legendárního sportovního vozu.

FlixMobility získala investice od TCV a Permiry
22.červenec 2019

FlixMobility GmbH, mateřská společnost globálních platforem pro cestování FlixBus a FlixTrain, oznámila dokončení nového kola financování pod vedením TCV společně s Permirou. Expertizu poskytla Evropská investiční banka.

Kia: rekordní pololetní prodeje v Evropě
22.červenec 2019

Kia Motors podle nejnovějších údajů Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) vykázala na evropských trzích historicky nejvyšší pololetní objemy nových registrací. Prodeje značky v Evropě* během prvních šesti měsíců 2019 vzrostly meziročně o 1,6 % na 268 305 kusů.

Zipse předsedou představenstva BMW
22.červenec 2019

Oliver Zipse se ujme nové role Předsedy představenstva BMW AG 16. srpna 2019. Dozorčí rada společnosti se na tom usnesla 18. července na své schůzi ve Spartanburgu v americké Jižní Karolíně.

Raiffeisen – Leasing nabídne firmám miliardu na inovace
18.červenec 2019

Raiffeisen – Leasing umožní českým firmám získat až 1 mld. Kč na inovativní projekty. Díky spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) nabídne klientům z řad malých a středních podniků zvýhodněné financování investic do vývoje a inovací. O podporu se firmy budou moci ucházet v nejbližších třech letech.

Skupina PSA letos prodala 1,9 milionu vozů
17.červenec 2019

Koncern PSA prodal v letošním pololetí celkem 1,9 milionu aut. Zahájil výrobu v marocké Kenitře na podporu obchodní ofenzívy v regionu Afrika a Střední východ a pokračuje v elektrifikaci. Celkem 9 modelů s elektromotorem je připraveno k uvedení na trh.

PSA testoval průjezd autonomních vozů mýtnicí
17.červenec 2019

Skupiny Vinci Autoroutes a PSA provedly 11. července další rozsáhlejší testování jízdy bez řidiče a projíždění mýtné brány. V reálných podmínkách provozu v síti Vinci Autoroutes byly vyzkoušeny dvě nové složité situace plně autonomní jízdy: