Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Kia a UEFA potěšily chlapce z Klokánku
30.listopad 2020

KIA MOTORS CZECH spolu s UEFA zprostředkovali vybranému chlapci z Klokánku Štěrboholy v Praze unikátní fotbalový zážitek. V rámci zápasu Evropské ligy UEFA mezi mužstvy AC Sparta Praha a Celtic FC se chlapec stal virtuálním oficiálním nosičem turnajového míče.

Video
Citroën nabízí Videocheck ve 3000 servisů
24.listopad 2020

Citroën rozjel servisní službu Videocheck už ve 30 zemích a v 3 000 servisech. V Česku funguje od dubna. Aplikace umožňuje servismanům pořídit videozáznam o voze a odeslat ho zákazníkovi.

Škoda získala titul „COMPANYBEST 2020“
24.listopad 2020

Novináři z 31 zemí z automobilové poroty AUTOBEST udělili Škodě Auto ocenění „COMPANYBEST 2020″za rozvoj automobilky na mnoha zahraničních trzích i realizaci inovativních konceptů ve výrobě.

Servind chystá kalendář pro rok 2021
24.listopad 2020

K obchodním partnerům a přátelům českého a slovenského Servindu míří nový nástěnný kalendář pro rok 2021. Jeho motivem je slogan: „Aby rez zůstala pouze na krásných fotografiích“.

Hyundai spustil službu Charge myHyundai
24.listopad 2020

Hyundai Motor spustila službu Charge myHyundai, která umožňuje jednotný přístup k veřejným nabíjecím stanicím v celé Evropě. Majitelé vozů hyundaiů s elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem budou mít přístup k největší nabíjecí síti v Evropě prostřednictvím jedné karty nebo aplikace.

Ford Mustang Mach 1 míří na český trh
19.listopad 2020

Ford uspořádal evropskou premiéru Mustangu Mach 1 v britském Goodwoodu. Česká cena vozu s manuální převodovkou je 1 649 900 Kč, s desetistupňovým automatem pak 1 719 900 Kč. Objednávky přijímají showroomy FordStore v ČR a první vozy by se tu měly objevit od května příštího roku.

Volkswagen má ekomobilní dohodu s Řeckem
16.listopad 2020

Koncern Volkswagen uzavřel s Řeckem dohodu o výstavbě průkopnického systému mobility na středomořském ostrově Astypalaia. Současný systém dopravy na tomto ostrově přejde na elektromobily a energie z obnovitelných zdrojů.

Rakouské testy AutoBestu zkomplikoval terorista
8.listopad 2020

Porotci ankety AutoBest „Best Buy Car of Europe in 2021“ testovali kandidátské vozy v Rakousku. Akci ale zkomplikovala složitá bezpečnostní situace v zemi po útoku ve Vídni. Podrobnosti má portál Autoweek.

Volkswagen startuje předprodej Golfu R
5.listopad 2020

Volkswagen spustil ve čtvrtek 5. listopadu předprodej vrcholné verze Golfu s nejvyšším výkonem 235 kW. Golf R je tradičně nejvýkonnější verzí historicky nejúspěšnější modelové řady značky.

Italský Fiat končí spolupráci s Renaultem
27.říjen 2020

Automobilka Fiat ukončí produkci LUV, které dosud vyrábí ve spolupráci s Renaultem, uvedl web Automotive News. Po fúzi Fiat Chrysleru s francouzským PSA se předpokládá, že společný vývoj a výrobu dodávek této velikosti obstarají právě značky v nově vznikajícím gigantu Stellantis.

VIZE 0 zacílila na skrytá poranění krční páteře
26.říjen 2020

Padesát procent automobilových nehod má za následek poranění krční páteře v podobě opěrkového syndromu. Přitom polovina postižených je v prvních týdnech bez zjevných příznaků. Platforma VIZE 0 zahájila projekt zabývající se se problematikou opěrkového traumatu komplexně.

Video
Hyundai zveřejnil upoutávku na i20 N
26.říjen 2020

Hyundai Motor zveřejnila první upoutávku na nový vysokovýkonný model i20 N. Sportovní hatchback, připravený pro jízdu na závodních okruzích, vychází ze zcela nové generace modelové řady i20 a nezapře inspiraci soutěžním vozem i20 WRC.

Hyundai testoval Tucson v Alpách a Kopřivnici
26.říjen 2020

Hyundai odzkoušel nový Tucson v testovacích centrech, na zkušebních polygonech i silnicích po celém světě. Model byl nakonec před svým uvedením na trh doladěn v České republice a Rakousku.

Peugeot e-208 je „Electric Small Car of the Year“
26.říjen 2020

Nový Peugeot e-208 ve verzi Allure Premium získal ocenění „Electric Small Car of the Year“ (Malý elektromobil roku) v prvním ročníku ankety, kterou časopis What Car? věnuje elektromobilům. Vůz porazil řadu soupeřů včetně modelů Honda E a Renault Zoe.

Kupé Renault Arkana přijíždí do Evropy
26.říjen 2020

S evropským zahájením prodeje SUV kupé Arkana Renault se stal první mainstreamovou automobilkou, která nabídla SUV ve stylu coupé. Tento nový model zapadá do nabídky ostatních kompaktních modelů a zaměřuje se na celosvětově rychle rostoucí trh SUV.

SEAT jmenoval nového šéfdesignéra
20.říjen 2020

Jorge Díez byl k 1. prosinci jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT. Od roku 2011 do roku 2014 vedl oddělení vnějšího designu ve společnosti SEAT a pracoval také v centrálách značek Audi a Volkswagen v Německu.

Video
EY: čtvrtina motoristů odložila nákup auta kvůli Covidu
20.říjen 2020

Společnost EY provedla v pořadí pátý průzkum mezi východoevropskými řidiči. Jeho výsledky prezentovala na virtuální tiskové konferenci 19. října. Kolik procent českých motoristů letos ovlivnil Covid při nákupu vozidla?

Volvo XC40 Recharge míří do výroby
19.říjen 2020

Volvo plánuje do roku 2025 snížit uhlíkovou stopu výroby na jedno vozidlo o 40 % a docílit 50% podílu elektromobilů na globálním prodeji. Zbytek mají být hybridy. K dosažení mety má automobilce pomoci nový model XC40 Recharge, který má být u českých dealerů v příštím roce.