Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Mercedes modernizoval kupé AMG GT
21.červen 2021

Globální model AMG GT, 4dveřové kupé, je nyní ještě individuálnější. Exkluzivní edice má upevnit postavení dokonalého automobilu pro mimořádně náročné, sportovně založené řidiče.

BERGÉ GEFCO zajistí logistiku pro Maxus
16.červen 2021

Maxus, dceřiná společnost čínské firmy SAIC Motor a sedmý největší výrobce vozidel na světě, svěřuje lokálnímu španělskému distributorovi Automax a společnosti BERGÉ GEFCO řízení přepravy a logistiky ve Španělsku pro novou řadu komerčních vozidel, která budou v prodeji od června.

Fiat chce být v roce 2030 elektrickou značkou
15.červen 2021

Italský Fiat se zavázal, že se do roku 2030 stane značkou prodávající pouze elektromobily. Od roku 2025 bude postupně vyřazovat všechny své modely se spalovacími motory, a to v globální nabídce.

Vzducholoď Goodyear přeletí nad Prahou
14.červen 2021

Poprvé po deseti letech loni na evropské nebe opět vstoupila vzducholoď Goodyear. Letos na starém kontinentu navštíví ještě více míst, mimo jiné legendární závodní okruh v německém Nürburgringu. Třicátého června přeletí nad pražským Vyšehradem.

Volkswagen zajistí mobilitu na fotbalovém ME
11.červen 2021

Začíná mistrovství Evropy ve fotbale, UEFA EURO 2020™. Fanoušci se mohou těšit na oslavu fotbalu v jedenácti městech a zemích. Volkswagen je v centru sportovního dění jako oficiální partner turnaje pro mobilitu.

Video
Volkswagen měl světovou premiéru Multivanu
11.červen 2021

Značka Volkswagen Užitkové vozy uspořádala 10. června světovou online premiéru nového Multivanu. Novinku představil šéfdesignér značky VW Nutzfahrtzeuge Albert Kirzinger.

Video
Série Fordu „Lifesavers“ ukazuje hrdinství záchranářů
4.červen 2021

Tisíce profesionálů i dobrovolníků po celé Evropě jsou připraveny vyslyšet volání o pomoc – ať už to znamená pátrat po lidech v horách, vběhnout do hořící budovy nebo uhánět městem v houkající sanitce. Na ducha záchranářů se zaměřila filmová série evropského Fordu, nazvaná „Lifesavers“ (zachránci životů).

Kia spouští program ‚Creativity Drive‘
3.červen 2021

Kia spustila program ‚Creativity Drive‘ s cílem zkoumat kreativitu. Jeho cílem je podporovat a chránit kreativitu pro budoucí generace. Za tímto účelem se Kia spojila s inovátory, tvůrci a specialisty v oblasti vzdělávání k prozkoumání možných způsobů podpory kreativity ve vývoji dětí.

Volvo Torslanda klimaticky neutrálním závodem
26.květen 2021

Švédská továrna automobilky Volvo Cars v Torslandě dosáhla statusu kompletní klimatické neutrality. Tím se Torslanda stává v rámci celé výrobní sítě společnosti již druhou továrnou, která dosáhla tohoto statusu. Jako první dosáhla klimatické neutrality v roce 2018 továrna na motory ve švédském Skövde.

Luxusní Mercedes-Maybach v prodeji
21.květen 2021

Zájemci můžou objednávat nový Mercedes-Maybach Třídy S. Podle výrobce kombinuje svět high-tech s exkluzivitou a tradicí značky Maybach. Velký luxusní sedan lze objednávat za ceny od 4 225 320 korun.

Carsharing HoppyGo jde na Slovensko a do Polska
19.květen 2021

Služba sdílení automobilů HoppyGo, vyvinutá a provozovaná inovačním centrem ŠKODA AUTO DigiLab, vstupuje po České republice i na slovenský a polský trh. Na Slovensku je služba k dispozici v Bratislavě a okolí. V Polsku zastává s konceptem platformy peer-topeer roli průkopníka a už teď funguje ve všech větších městech.

VCHD Cargo nabízí trajekty do Irska
17.květen 2021

Česká přepravní VCHD Cargo zahájila pilotní projekt dokládkových přeprav do Irska v režimu „direct“. Pro LEEL COILS EUROPE přepravuje výrobky pro segment OEM s využitím přímého trajektu z Francie do Irska. Řešení, které umožňuje vyhnout se celním procedurám při tranzitu přes Velkou Británii, má přinést časový i ekonomický benefit.

Nová DACIA LOGAN zná ceny
17.květen 2021

Dacia obnovila s novým Sanderem, Sanderem Stepway a Loganem svoji nabídku v segmentu vozidel do města a víceúčelových kompaktů. Vozy mění platformu a nabízejí vyšší úroveň výbavy a nové pohony včetně dvoupalivového benzín/LPG.

DKV má v síti 175 000 nabíjecích přípojek
15.květen 2021

DKV Mobility, poskytovatel služeb pro mobilitu v Evropě, nabízí svým zákazníkům prostřednictvím karty DKV +CHARGE přístup k více než 175 000 veřejným nabíjecím přípojkám v celé Evropě. Z toho v České republice jich je přes 400 a další stále přibývají.

VW testuje autonomní provoz kolem Mnichova
14.květen 2021

Volkswagen Užitkové vozy a Argo AI spouštějí mezinárodní zkušební provoz autonomních vozidel. První prototypy na základě připravovaného modelu ID. BUZZ budou od letošního léta autonomně jezdit ve zkušební zóně v okolí Mnichova.

MINI slaví 20 let moderní historie
14.květen 2021

V britském Oxfordu sjelo 26. dubna 2001 z výrobní linky první nové MINI. Od té doby vzniklo ve Velké Británii přes pět milionů kusů vozidel této retro značky. Podívejte se na časovou osu.