Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Einride odebere 110 elektrických Scanií
20.červen 2022

Objednávka 110 nákladních vozidel pro Einride představuje pro společnost Scania dosud největší projekt v segmentu těžkých elektrických nákladních vozidel a zároveň je začátkem partnerství obou firem v oblasti vývoje.

První Audi 80 představeno před 50 lety
17.červen 2022

Značka Audi slaví výročí modelu , který založil řadu B a uváděl na trh novou techniku. A také se stal prvním bestsellerem značky se čtyřmi kruhy, jehož prodeje překročily hranici milionu vozů.

Bridgestone má řešení pro správu Fleetcare
12.červen 2022

Bridgestone uvádí na trh Fleetcare, integrované řešení, které má firmám usnadnit správu pneumatik a vozového parku. Poskytuje díky využívání dat o pneumatikách i vozidlech řešení pro údržbu s lepšími možnostmi předvídání potřeby servisu. Výsledkem mají být optimalizované provozní vlastnosti a vyšší úroveň praktičnosti.

Nový ředitel pro elektrickou divizi Fordu
10.červen 2022

Ford činí další krok v transformaci svých evropských aktivit. S platností od 1. června jmenovala automobilka Martina Sandera z Ford of Europe generálním ředitelem Ford Model e.

Kia startuje předprodej 2. generace Nira
9.červen 2022

Kia oznámila ceny a podrobnosti o výbavě nového modelu Niro. Druhá generace nejprodávanějšího elektromobilu značky je nabízena jako hybrid, plug-in hybrid a čistý elektromobil, který nese název Niro EV (dříve e-Niro). Novinku popsal šéf importu značky Arnošt Barna.

Je konec spalovacích motorů do 13 let reálný?
9.červen 2022

Evropský parlament chce do roku 2035 vymýtit z trhu spalovací motory v osobních a LUV automobilech. Je obměna evropského vozového parku v této lhůtě reálná? Na otázku Českého rozhlasu Plus odpovídal šéfredaktor Automakers Erich Handl.

Evropský parlament zakázal spalovací motory od roku 2035
9.červen 2022

Evropský parlament (EP) ve středu schválil návrh, který by měl od roku 2035 zakázat prodej nových osobních aut a lehkých užitkových vozů se spalovacími motory. Opatření se netýká ojetých vozů a bude ještě předmětem dalšího unijního vyjednávání.

Servind získal New Technology Award 2022
27.květen 2022

V italském Cavenago di Brianza, nedaleko Milana, se konalo evropské setkání partnerů koncernu Axalta, do kterého patří i STANDOX, německý výrobce autoopravárenských lakovacích systémů. Ty již 30 let do Česka dováží Servind. Během Axalta Importeur Meetingu převzal David Bártek, jednatel Servindu, ocenění New Technology Award 2022.

Mercedes me Charge zjednodušuje tarify
15.květen 2022

Mercedes-Benz zjednodušuje elektromobilitu novým tarifním systémem, který bude od června 2022 platit pro 300 000 nabíjecích přípojek v evropské síti Mercedes me Charge1. Mercedes me Charge bude nabízet tři nové nabíjecí tarify, které jsou přizpůsobeny individuální ujeté vzdálenosti.

Valeo vyrobilo 100 miliónů autokamer
3.květen 2022

Valeo v dubnu vyrobilo svou stomiliontou automobilovou blízkopohledovou kameru, která vozu zajišťuje zadní a prostorové vidění. První kamera tohoto typu sjela z výrobních linek v roce 2002 a už o osm let později, v roce 2010, byl zákazníkům dodán jeden milion kusů.

Dacia vyrobila 10miliontý automobil
29.duben 2022

Dacia Duster Extreme barvy šedá Urban sjela v dubnu z montážní  linky v rumunském závodě Mioveni. Tento konkrétní vůz byl desetimiliontým vozem značky, vyrobeným od jejího založení. Vozy Dacia se v současné době prodávají ve 44 zemích, především v Evropě a Středomoří.

AAA AUTO ubytovala ukrajinské ženy s dětmi
27.duben 2022

Již téměř dva měsíce svádí Ukrajina boj o svoji nezávislost a do pomoci se zapojily statisíce Čechů, Slováků nebo Poláků. I zaměstnanci skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna Driverama, se napříč všemi šesti zeměmi připojili k pomoci.

LeasePlan: Česko pokročilo v budování dobíječek
26.duben 2022

Česká republika loni udělala velký pokrok v rozvoji infrastruktury dobíjecích stanic pro elektromobily. Přesto v porovnání s jinými zeměmi Evropy zaostává v přípravě na přechod k čistě mobilitě. Vyplývá to z nejnovějšího vydání analýzy EV Readiness Index, kterou každoročně zveřejňuje leasingová společnost LeasePlan.

Flixbus přidává od 28. dubna nové linky
24.duben 2022

Společnost Flix chystá v Česku na letní sezónu řadu nových spojení. Na konci dubna odstartují dvě zbrusu nové linky. Čtyři středoevropské státy propojí dálková trasa Šoproň-Berlín.

Hyundai Janík bodoval v TCR Eastern Europe
18.duben 2022

Český tým Hyundai Janík Motorsport startoval na úvodním podniku TCR Eastern Europe hned se čtyřmi závodními vozy Hyundai. O nejlepší umístění se postaral Jáchym Galáš, který triumfoval ve druhém závodu.

DKV Mobility partnerem Truck Parking Europe
14.duben 2022

DKV Mobility, evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, navázala partnerství s platformou Truck Parking Europe, aby mohla svým zákazníkům nabídnout další možnosti parkování s ohledem na bezpečnost řidičů i nákladu. Krádeže nákladu totiž způsobují dopravním společnostem každoročně mnohamilionové škody.

Mercedes-Benz zvýší počty recyklátů
11.duben 2022

Mercedes-Benz zvýšil počty recyklovatelných materiálů ve svých vozech a pokouší se o maximálně uzavřený koloběh. „Kráčíme po cestě k elektrické budoucnosti s nulovými emisemi v souladu se iniciativou Ambition 2039, která důsledně sází na komplexní přístup,“ slibuje automobilka.