Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Praga vstupuje na trh hypersportovních vozů
28.listopad 2022

Historická značka Praga, která se v rámci motorsportu aktuálně věnuje především zahraničním okruhovým i offroadovým aktivitám, uvedla na trh zcela nový hypersportovní vůz Praga Bohema.

Elektrifikace nákladní dopravy vyžaduje chytré IT systémy
21.listopad 2022

Elektromobilita je globální megatrend. Dokazuje to zejména rychle rostoucí segment elektrických osobních vozů, ovšem vliv elektromobility pomalu, ale jistě proniká i do dalších oblastí – jednou z nich je i komerční silniční doprava (zkráceně CRT z anglického pojmu commercial road transport). Jaké specifické požadavky na dopravce elektrifikace flotil klade?

Generali zveřejnila vítěze SME EnterPRIZE
27.říjen 2022

Skupina Generali, jejíž součástí je Generali Česká pojišťovna, završila druhý ročník projektu SME EnterPRIZE – iniciativy určené k propagaci udržitelného podnikání mezi evropskými malými a středními podniky. Soutěž má devět vítězů, které odborníci vybrali z více než 6600 malých a středních podniků napříč Evropou.

Jeep ukázal v Paříži polské SUV Avenger
23.říjen 2022

Značka Jeep na pařížském autosalonu odhalila model Jeep Avenger, své vůbec první bateriové elektrické vozidlo. Kompaktní model vyráběný v Polsku má představovat klíčovou součást globální strategie elektrifikace značky.

Rolls-Royce ukázal elektrický Spectre
20.říjen 2022

Rolls-Royce představil svůj první plně elektrický model Spectre, který má ohlašovat začátek plně elektrické éry značky. Má jít o první ultra luxusní elektrické super kupé na světě, duchovního nástupce modelu Phantom Coupé.

Alpine nabídla ostrý model A110 R
12.říjen 2022

Extrémní verze, lehčí, ostřejší, ještě více inspirovaná automobilovými závody, jedním slovem “radikálnější”, která  má nabídnout vrchol řady A110. 

AURES letos prodal víc ojetin než loni
11.říjen 2022

AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, za 9 měsíců letošního roku prodal 69 100 aut. To je oproti stejnému období loňského roku růst o 6,7 %. Z celkového objemu se 38 100 aut prodalo v České republice, 14 400 vozů na Slovensku, 15 400 v Polsku a 1 200 v Německu.

Kia má alternativu k recyklaci akumulátorů
29.září 2022

Evropská Kia potvrdila plán opětovného využívání vysloužilých akumulátorů z elektromobilů v systémech typu ‚Second Life‘ (Druhý život) pro ukládání energie. Iniciativa je součástí celosvětového zaměření společnosti na trvalou udržitelnost.

Carvago: výkup vozů online pomůže dealerům
22.září 2022

Online marketplace Carvago.com startuje novou online aukční platformu, která má zákazníkům umožnit prodat vůz z pohodlí domova a vybrat si z cenových nabídek tu nejvýhodnější. Dealerům pak má platforma otevřít cestu k široké nabídce ojetin od soukromníků.

VW ID. Buzz Cargo je „International Van of the Year 2023“
22.září 2022

ID. Buzz Cargo1 získal cenu„International Van of the Year 2023“ (IVOTY), diplom převzal Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, z rukou Jarlatha Sweeneyho, předsedy poroty ankety IVOTY, na zahajovací akci „Stars of the Year“ pořádané německým sdružením automobilového průmyslu VDA.

BMW chystá díly z recyklovaných rybářských sítí
14.září 2022

Poprvé v automobilovém průmyslu budou modely Neue Klasse, jejichž uvedení na trh je naplánované na rok 2025, vybaveny plastovými díly, které jsou z přibližně 30 % vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí a lan. Tyto suroviny jsou získávány v přístavech po celém světě, přičemž cílem je zajistit, že neskončí v moři.

Fuso eCanter se ukáže na IAA v Hannoveru
13.září 2022

Japonská MFTBC (Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, „FUSO“), dceřiná firma koncernu Daimler Truck, představila 7. září v Japonsku novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla s elektrickým pohonem.

Volkswagen Užitkové na Caravan Salonu
30.srpen 2022

Značka Volkswagen Užitkové vozy představuje na 61. veletrhu Caravan Salon v Düsseldorfu svou kompletní flotilu kempovacích vozů s nejnovějšími variantami výbavy – od modelu Caddy až po Grand California.

Značka Audi se chystá do Formule 1
29.srpen 2022

Audi se bude od roku 2026 účastnit mistrovství světa FIA Formule 1 s poháněcí jednotkou z vlastního vývoje. Audi Sport bude projekt realizovat v Neuburgu na Dunaji u Ingolstadtu. Poprvé po více než jednom desetiletí tak vznikne pohon Formule 1 znovu v Německu.

Campiri eviduje nárůst rezervací karavanů
25.srpen 2022

Cestovní ruch zaznamenal dle organizace WTTC až 50% propad v celkovém obratu, zájem o cestování však neopadl. Cestovatelů je naopak více. Kvůli rostoucím cenám, komplikacím se spoji a zejména stresu se však stále častěji obrací k takzvanému „slow travel“.

VW Užitkové s paketem Caddy Dark Label
23.srpen 2022

Volkswagen Užitkové vozy nabídl novou možnost, jak ozvláštnit model Caddy – speciální výbavový paket Caddy „Dark Label“. Zákazníci tak mají v modelové řadě Caddy na výběr další variantu, kterou lze kombinovat mimo jiné i s novým motorem TGI na stlačený zemní plyn.

Shell: jak bude vypadat mobilita za 30 let?
19.srpen 2022

Shell si letos připomíná 30. výročí otevření první čerpací stanice na území České republiky. Při této příležitosti se zeptala veřejnosti, jak budeme jezdit za dalších 30 let – v době, kdy společnost Shell plánuje dosáhnout uhlíkové neutrality.