Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Nový infotainment Volvo bude od Googlu
19.leden 2022

Volvo Car Group využívá počítačové platformy Snapdragon Cockpit Platforms společnosti Qualcomm Technologies, aby mohla posunout možnosti svého infotainment systému fungujícího na základě technologie Google Android Automotive. Systém je určen pro elektrická vozidla značek Volvo a Polestar.

Aplikace My Porsche propojí vůz se servisem
14.leden 2022

Značka Porsche má novou aplikaci My Porsche pro všechny služby související s vozy Porsche. Bude tak novým centrálním rozhraním mezi uživatelem, vozidlem, servisem a značkou.

COTY: 7 finalistů odhaleno, Enyaq iV nechybí
29.prosinec 2021

Předsednictvo jury Car of the Year (COTY) zveřejnilo sedm finalistů pro souboj o titul Vůz roku 2022.Vedení poroty uzavřelo tzv. longlist, tedy seznam automobilových novinek, jež splnily podmínky pro zařazení do ročníku COTY 2022.

Fejtek spustil předprodej Volkswagenu T-Roc
28.prosinec 2021

Volkswagen spustil předprodej modernizovaného modelu T-Roc. Lákadlem pro zákazníky má být rozšířená sériová výbava včetně prodloužené záruky. V rámci předprodeje je vůz k dispozici se třemi stupni výbavy a pěti motory za ceny od 630 900 Kč.

Video
Premiéra Enyaqu Coupé iV v lednu
20.prosinec 2021

Škodovka představí 31. ledna 2022 nový model ENYAQ COUPÉ iV. Video-teaser přináší první pohled na nový, čistě elektrický vrcholný model české automobilky a vyzdvihuje jeho aerodynamické vlastnosti.

Biermann nepovede vývoj Hyundai Group
20.prosinec 2021

Albert Biermann, prezident a vedoucí divize výzkumu a vývoje Hyundai Motor Group (HMG), odchází ze svých funkcí, ale pro HMG bude i nadále pracovat v roli vrchního technického poradce s kanceláří v Evropě.

Slovinsko zavádí novou digitální mýtnou vinětu
13.prosinec 2021

Mýtné ve Slovinsku mohou provozovatelé vozidel s celkovou hmotností až 3,5 tuny hradit pomocí digitální viněty, která nahrazuje současnou nalepovací dálniční známku. Mýtná povinnost se vztahuje na slovinské dálnice a rychlostní silnice.

Accenture: alternativní pohony jsou v kursu
13.prosinec 2021

Podle aktuálního průzkumu společnosti Accenture patří téměř dvě třetiny řidičů mezi tzv. „sustainability-minded drivers“, tedy řidiče, kteří sami sebe hodnotí jako velmi nebo extrémně pro udržitelně smýšlející.

Toyota startuje moduly palivových článků v Evropě
5.prosinec 2021

Toyota v lednu 2022 zahájí výrobu modulů 2. generace, postavených na vlastním systému palivových článků. Nový systém, přepracovaný do kompaktnějších a lehčích modulů, podle výrobce vykazuje vyšší energetickou hustotu.

Kia navýší svoji investici do IONITY
3.prosinec 2021

Kia se rozhodla opět navýšit svoji investici do evropské sítě ultra rychlých dobíjecích stanic IONITY pro elektromobily. Jako akcionář spojila Kia síly s dalšími investory projektu s cílem navýšit investice o 700 milionů eur ve prospěch rozšíření sítě výkonných dobíjecích míst napříč Evropou.

Kangoo Van je mezinárodní dodávka roku 2022
30.listopad 2021

Na veletrhu Solutrans v Lyonu předal Jarlath Sweeney, předseda poroty IVOTY, cenu International Van Of The Year 2022 pro Kangoo Van Marku Sutcliffovi, řediteli divize užitkových vozidel skupiny Renault.

FlixBus se chystá na vodíkový autobus
30.listopad 2021

FlixMobility, technologická společnost pro udržitelnou a intermodální mobilitu, se spolu se svými partnery Freudenberg Fuel Cell e-Power Systems a ZF Friedrichshafen AG podílí na nedávno zahájeném výzkumném projektu HyFleet.

Accenture: udržitelně smýšlí dvě třetiny řidičů
28.listopad 2021

Podle zprávy společnosti Accenture patří téměř dvě třetiny řidičů mezi tzv. „sustainability-minded drivers“, tedy řidiče, kteří sami sebe hodnotí jako velmi nebo extrémně pro udržitelně smýšlející. Pro výrobce automobilů to znamená, že svou nabídku budou muset přizpůsobit zvýšené poptávce po udržitelnosti automobilismu.

Valeo mělo premiéru třetí generace LiDARu
24.listopad 2021

Valeo, dodavatel asistenčních systémů pro řízení (ADAS), představil 23. listopadu v digitálníé světové premiéře svou třetí generaci skenovacího systému LiDAR. Na trh jej uvede v roce 2024. Technologie byla vyvíjena i v Praze.

Bridgestone a Michelin diskutují o recyklovaných sazích
21.listopad 2021

Bridgestone Corporation a Michelin Group představí společný pohled na cirkulaci materiálů a ambici zvýšit využití recyklovaných sazí v pneumatikách. Společná prezentace se uskuteční na konferenci Smithers Recovered Carbon Black Conference 22. listopadu 2021 v Amsterdamu.

Festka ukázala gravelové kolo Scout
21.listopad 2021

Dva roky po uvedení Roveru, prvního gravel modelu značky, Festka představuje Scout – rám vytvořený pro drsnější terény a náročné bikepackingové aktivity.

AAA AUTO prodala nejvíc vozů v historii
14.listopad 2021

I přes neustále klesající počet ojetin na trhu v celé střední Evropě se síti AAA AUTO, provozované společností AURES Holdings, daří pokračovat v růstu prodejů. V říjnu síť v České republice, v Polsku a na Slovensku prodala celkem 8853 vozů, což je nejsilnější měsíční prodejní výsledek v její historii za posledních bezmála 30 let.