Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Kia Stinger 3,3l V6 T-GDI míří do Evropy
23.září 2020

Kia odhalila modernizovaného Stingera v provedení pro evropské trhy. Sportovní fastback značky se nyní chlubí svěžím designem, jakožto i řadou vylepšených technologií a prvků bezpečnosti.

Video
Šéf Opelu ukázal novou Mokku
23.září 2020

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller představil veřejnosti a médiím nový model Opel Mokka. Model je prvním Opelem, který představí novou čelní masku Vizor. V Německu již zveřejnili základní cenu, česká cena bude známa až se přiblíží uvedení vozu na náš trh.

Bridgestone zavře závod Bethune ve Francii
22.září 2020

Bridgestone potřebuje snížit náklady a nadměrné kapacity výroby vzhledem k dlouhodobě nepříznivému vývoji na evropském trhu s pneumatikami pro osobní automobily. Uzavře proto svůj výrobní závod ve Francii.

EK navrhne zpřísnění limitů pro emise aut
21.září 2020

Evropská komise navrhne tento týden další zpřísnění limitů pro automobilové emise v Evropské unii. Vyplývá to z dokumentu, ke kterému získala přístup agentura Reuters. Kam až chce komise dohnat spalovací motory?

PSA a Total zakládají podnik na výrobu baterií
14.září 2020

Skupiny PSA a Total/Saft podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku ACC. Generálním ředitelem firmy ACC, odpovědným za její založení a vývoj, byl jmenován Yann Vincent, předsedou představenstva se stal Ghislain Lescuyer.

ID.3: z Cvikova do Švýcarska na jedno nabití
8.září 2020

Volkswagen ID.3 stanovil svůj první rekord v dojezdu. Na jedno nabití sady akumulátorů překonal vzdálenost 531 kilometrů z Cvikova do Schaffhausenu (Švýcarsko). V Praze se elektromobil poprvé ukáže ve čtvrtek.

Video
Hyundai chystá premiéru nového Tucsonu
6.září 2020

Hyundai Motor Company zveřejnila první fotografie nového Tucsonu. Mezi přednosti jeho designu patří architektura předních světlometů nazvaná ‚Parametrická skrytá světla‘. Tisková konference u příležitosti světové premiéry vozu bude přenášena pro diváky na celém světě živě 15. září.

Firestone uvádí na trh pneu Performer Extra
4.září 2020

Firestone je již více než 100 let synonymem odolnosti na trhu pneumatik pro zemědělské stroje. Značka nyní představuje další milník ve svém portfoliu produktů a do nabídky pro evropské zemědělce zařazuje pneumatiku Performer Extra s dlouhou životností.

Program Das WeltAuto prošel modernizací
4.září 2020

Das WeltAuto, program prodeje prověřených ojetých vozů, modernizuje svou značku a veškerou komunikaci se zákazníky. Změny zahrnují mimo jiné nové grafické logo, používané barvy a optimalizované webové stránky.

PwC: prodej elektromobilů v Evropě stoupl o třetinu
3.září 2020

Prodej elektromobilů a hybridů v Evropě navzdory koronaviru roste. Na pěti největších evropských trzích stoupl ve 2. čtvrtletí meziročně odbyt aut na elektřinu o 35 procent a plug-in hybridů o 121 procent. Prodeje osobních aut přitom klesly o polovinu. Uvedla to analytická firma PwC.

Peugeot představil elektrický e-Boxer
31.srpen 2020

Poté, co značka Peugeot prodala v roce 2019 téměř 274 000 lehkých užitkových vozů a dosáhla tak rekordu, zintenzivňuje svoji ofenzívu v těchto segmentech a činí další krok k elektrifikaci celé své produktové řady.

ERV: Řecko již nevyžaduje testy na koronavirus
30.srpen 2020

Podle informací z kyperské pobočky asistenční sítě ERV Evropské pojišťovny, Řecko již pro propuštění z karantény nevyžaduje dva negativní testy na koronavirus. Stačí dva týdny strávené v izolaci a lidé mohou z hotelu pro nakažené nebo nemocnice odejít. Nemusí čekat na potvrzení o propuštění, na letištích po nich žádný doklad není vyžadován.

Škoda vyčlenila 250 aut pro Tour de France
27.srpen 2020

ŠKODA AUTO letos opět podporuje cyklistický závod Tour de France (29. srpna – 20. září 2020), již po 17. za sebou jako oficiální hlavní partner. Automobilka poskytne organizátorům i vedení této cyklistické akce až 250 vozů.

V roce 2030 má mít polovina aut elektrický pohon
26.srpen 2020

Spalovací motor se dostává pod tlak a s ním i celé odvětví automobilového průmyslu. Zároveň roste trh s elektrifikovanými pohony. Generální ředitel Vitesco Technologies Andreas Wolf vidí v elektrifikovaném pohonu potenciál.

Skupina PSA startuje v Mulhouse výrobu roušek
26.srpen 2020

Vedení skupiny PSA se během nouzového stavu rozhodlo investovat 1 milion EUR do výroby chirurgických roušek pro zaměstnance skupiny a cílené dary charitativním organizacím (skupina PSA darovala v období nouzového stavu více než 700 000 roušek).

Video
České silnice: ročně zemře 80 nepřipoutaných osob
24.srpen 2020

Osoby nepřipoutané bezpečnostním pásem se v důsledku dopravních nehod na pozemních komunikacích v České republice každoročně významně podílí jak na množství všech usmrcených, tak zraněných osob.

Video
Závod Cvikov zahájil sériovou výrobu ID.4
24.srpen 2020

Volkswagen spouští sériovou výrobu modelu ID.4 v Cvikově. Světová premiéra prvního elektricky poháněného SUV značky se uskuteční na konci září. Koncern za tím účelem investuje do roku 2024 celkem 33 miliard eur. Značka Volkswagen počítá s tím, že již v roce 2025 vyrobí 1,5 milionu elektromobilů.

Měsíční předplatné na pneumatiky Bridgestone
20.srpen 2020

Bridgestone a ETB Autocentres spouštějí službu MOBOX. Jedná se o předplatné pneumatik s paušálním měsíčním poplatkem, které má poskytnout motoristům více komfortu a pocitu jistoty.

DKV startuje telematický systém LIVE
19.srpen 2020

Společnost DKV v rámci posilování digitalizace uvedla na trh komplexní telematický systém DKV LIVE s digitální platformou založenou na real-time datech. DKV LIVE pomáhá dopravcům snižovat emise CO2 prostřednictvím hospodárné jízdy, ekonomicky řízeného tankování a transparentnosti dodavatelského řetězce.