Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
SEAT loni vydělal 10,5 miliardy EUR
23.březen 2023

Šéf  automobilky SEAT Wayne Griffiths představil na výroční tiskovce v Barceloně  hospodářské výsledky automobilky za rok 2022 a oznámil další kroky v realizaci své strategie.

Mewa: Ne všechny čisticí utěrky jsou stejné
17.únor 2023

Čisticí utěrky Mewa jsou oficiálně od roku 2011 nejlepší na světě. Aby však zůstaly v top formě, musí být použity ty správné a na správném místě. Na co si musíte dát při výběru pozor? Technické názvy čisticích utěrek znějí slibně, ale co znamenají?

Modernizovaná BMW X5 a X6 v dubnu
13.únor 2023

Modely BMW segmentů SAV a SAC dostaly nový design, pohonné systémy nové generace, interiér s nejmodernějším BMW Operačním systémem 8 a v neposlední řadě i rozšířenou standardní výbavu. Jaké jsou ceny?

2023: Experti EQSA čekají stagnaci ekonomiky
20.prosinec 2022

Rok 2022 se blíží ke konci a přichází čas bilancování. Máme za sebou velice pestrý, ale zároveň náročný rok. Přinesl naději na ukončení pandemie koronaviru, ze které se radovala celá společnost. Netušili jsme, že může přijít ještě něco horšího – probíhající válka na Ukrajině.

BMW rozšíří továrnu v Maďarsku
30.listopad 2022

Evropská unie přikázala automobilkám ukončit výrobu spalovacích motorů do roku 2035 a výrobci vozidel narychlo hledají lokality pro výrobu baterií pro elektromobily. Největší Volkswagen se stále rozhoduje mezi Českou republikou a Polskem, jeho konkurent BMW rozšíří svoji novou maďarskou továrnu o montážní linku pro vysokonapěťové baterie.

Praga vstupuje na trh hypersportovních vozů
28.listopad 2022

Historická značka Praga, která se v rámci motorsportu aktuálně věnuje především zahraničním okruhovým i offroadovým aktivitám, uvedla na trh zcela nový hypersportovní vůz Praga Bohema.

Elektrifikace nákladní dopravy vyžaduje chytré IT systémy
21.listopad 2022

Elektromobilita je globální megatrend. Dokazuje to zejména rychle rostoucí segment elektrických osobních vozů, ovšem vliv elektromobility pomalu, ale jistě proniká i do dalších oblastí – jednou z nich je i komerční silniční doprava (zkráceně CRT z anglického pojmu commercial road transport). Jaké specifické požadavky na dopravce elektrifikace flotil klade?

Generali zveřejnila vítěze SME EnterPRIZE
27.říjen 2022

Skupina Generali, jejíž součástí je Generali Česká pojišťovna, završila druhý ročník projektu SME EnterPRIZE – iniciativy určené k propagaci udržitelného podnikání mezi evropskými malými a středními podniky. Soutěž má devět vítězů, které odborníci vybrali z více než 6600 malých a středních podniků napříč Evropou.

Jeep ukázal v Paříži polské SUV Avenger
23.říjen 2022

Značka Jeep na pařížském autosalonu odhalila model Jeep Avenger, své vůbec první bateriové elektrické vozidlo. Kompaktní model vyráběný v Polsku má představovat klíčovou součást globální strategie elektrifikace značky.

Rolls-Royce ukázal elektrický Spectre
20.říjen 2022

Rolls-Royce představil svůj první plně elektrický model Spectre, který má ohlašovat začátek plně elektrické éry značky. Má jít o první ultra luxusní elektrické super kupé na světě, duchovního nástupce modelu Phantom Coupé.

Alpine nabídla ostrý model A110 R
12.říjen 2022

Extrémní verze, lehčí, ostřejší, ještě více inspirovaná automobilovými závody, jedním slovem “radikálnější”, která  má nabídnout vrchol řady A110. 

AURES letos prodal víc ojetin než loni
11.říjen 2022

AURES Holdings, provozovatel sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama, za 9 měsíců letošního roku prodal 69 100 aut. To je oproti stejnému období loňského roku růst o 6,7 %. Z celkového objemu se 38 100 aut prodalo v České republice, 14 400 vozů na Slovensku, 15 400 v Polsku a 1 200 v Německu.

Kia má alternativu k recyklaci akumulátorů
29.září 2022

Evropská Kia potvrdila plán opětovného využívání vysloužilých akumulátorů z elektromobilů v systémech typu ‚Second Life‘ (Druhý život) pro ukládání energie. Iniciativa je součástí celosvětového zaměření společnosti na trvalou udržitelnost.

Carvago: výkup vozů online pomůže dealerům
22.září 2022

Online marketplace Carvago.com startuje novou online aukční platformu, která má zákazníkům umožnit prodat vůz z pohodlí domova a vybrat si z cenových nabídek tu nejvýhodnější. Dealerům pak má platforma otevřít cestu k široké nabídce ojetin od soukromníků.

VW ID. Buzz Cargo je „International Van of the Year 2023“
22.září 2022

ID. Buzz Cargo1 získal cenu„International Van of the Year 2023“ (IVOTY), diplom převzal Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, z rukou Jarlatha Sweeneyho, předsedy poroty ankety IVOTY, na zahajovací akci „Stars of the Year“ pořádané německým sdružením automobilového průmyslu VDA.

BMW chystá díly z recyklovaných rybářských sítí
14.září 2022

Poprvé v automobilovém průmyslu budou modely Neue Klasse, jejichž uvedení na trh je naplánované na rok 2025, vybaveny plastovými díly, které jsou z přibližně 30 % vyrobeny z recyklovaných rybářských sítí a lan. Tyto suroviny jsou získávány v přístavech po celém světě, přičemž cílem je zajistit, že neskončí v moři.

Fuso eCanter se ukáže na IAA v Hannoveru
13.září 2022

Japonská MFTBC (Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation, „FUSO“), dceřiná firma koncernu Daimler Truck, představila 7. září v Japonsku novou generaci modelu FUSO eCanter, lehkého nákladního vozidla s elektrickým pohonem.