Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Evropa

 
 
Volvo uzavírá partnerství s firmou Waymo
10.červenec 2020

Volvo Car Group, zahrnující i přidružené automobilky Polestar and Lynk & Co. International, uzavírá strategické partnerství se společností Waymo, která vyvíjí technologií plně automatického řízení.

SEAT investuje do továren a elektromobility
8.červenec 2020

SEAT bude v letech 2020 až 2025 investovat celkem 5 miliard eur. Vedení automobilky zveřejnilo své plány 8. července na tiskové konference Strategie budoucnosti v Barceloně. Investice půjdou nejen na projekty vývoje elektrifikovaných vozidel, ale také na modernizaci závodů Martorell, Barcelona a Componentes.

Volkswagen odpískal továrnu v Turecku
2.červenec 2020

Koncern Volkswagen zastavil svůj plán na stavbu nového závodu v Turecku. Ve středu o tom informoval server listu Handelsblatt. V továrně v Manise poblíž Izmiru se měly vyrábět modely Volkswagen Passat a Škoda Superb.

Toyota pokračuje s českou pobočkou GEFCO
29.červen 2020

GEFCO Česká republika zajistí i v dalších letech pro Toyotu distribuci nových vozů k dealerům na českém, slovenském a maďarském trhu. Smlouva o distribuci hotových vozů byla uzavřena na další tři roky, předpokládaný objem přepravených aut je 120 000.

BASF chce vyrábět autobaterie ve Finsku
26.červen 2020

Koncern BASF investuje do výstavby první a jedné z největších celosvětových výrobních linek pro automobilové baterie ve Finsku v Harjavaltě. Partnerem pro financování výrobního závodu se stala Veolia.

Opel ukázal první snímky nové Mokky
24.červen 2020

Opel představil první snímky druhé generace modelu Mokka. Vůz se u prodejců objeví na začátku roku 2021. V nabídce bude elektromobilní verze i varianty se zážehovými a vznětovými motory.

Zaměstnanci Volkswagenu testují ID.3
24.červen 2020

Vybraní zaměstnanci Volkswagenu Sachsen jezdí po dobu několika týdnů v každodenním provozu s elektromobilem Volkswagen ID.3 – a to ještě před oficiálním zahájením dodávek prvních vozů zákazníkům na začátku září.

Nový prezident Hyundai Motor Europe
22.červen 2020

Evropskou regionální centrálu povede od 1. července v roli prezidenta a generálního ředitele nový manažer, který převezme pozici po Dongwoo Choiovi.

Prodeje aut v EU v květnu nižší o 52,3 %
22.červen 2020

Evropské sdružení výrobců automobilů oznámilo, že prodeje nových osobních automobilů v Evropské unii se v květnu meziročně snížily o 52,3 %. Pokles nicméně zpomalil z dubnových rekordních -76,3 %.

Video
SEAT startuje kampaň „Nastal čas zazářit“
18.červen 2020

Když nic nejde podle plánu, zvedni hlavu a nevzdávej to. Inspiruj se barcelonským sluncem jako nový SEAT Leon. Takto představuje nová kampaň „Nastal čas zazářit“ čtvrtou generaci vozu. Propaguje také akční financování SEAT All inklusive.

První vozy ID.3 1st na začátku září
15.červen 2020

Zájemci o Volkswagen ID.3 se dočkali definitivního časového plánu pro uvedení novinky na trh. Od 17. června lze závazně objednávat model 1st Edition, jehož výroba je limitována na 30 000 vozidel. První zákazníci převezmou vozy ID.3 1st na začátku září.

Mercedes-Benz investuje do výroby akumulátorů
11.červen 2020

Mercedes-Benz AG sází na vybudování celosvětové sítě specializovaných podniků na akumulátory, a investuje za tím účelem více než 1 miliardu eur. Globální síť bude zahrnovat devět závodů pro výrobu akumulátorů v sedmi lokalitách v Evropě, Severní Americe a Asii.

Automobilky měly v květnu 21 svolávacích akcí
11.červen 2020

V květnu 2020 bylo vyhlášeno 21 svolávacích akcí automobilek, které se dotkly 35 modelů 10 značek. Po čtyřech svolávačkách vyhlásily automobilky Audi a Peugeot, tři měly značky Mercedes-Benz a Volkswagen, píše server Svolavacky.cz.

Vzducholoď GoodYear se vrací nad Evropu
11.červen 2020

Poprvé po téměř deseti letech nad kontinentem prolétá legendární vzducholoď Goodyear. Návrat pověstné vzducholodi je zatím poslední v řadě nových investic značky do jejího podnikání na evropském trhu.

BBC: Bentley prý propustí čtvrtinu zaměstnanců
5.červen 2020

Automobilka Bentley chce v Británii propustit zhruba tisíc lidí, což je asi čtvrtina zaměstnanců. Informoval o tom ve čtvrtek večer server BBC, podle něhož by rozhodnutí mohlo být oznámeno dnes.

Video
SEAT ukázal nové centrum CASA v Barceloně
4.červen 2020

CASA SEAT se představila 4. června ve virtuální prezentaci budovy umístěné v srdci Barcelony. Manažeři společnosti a ambasadoři značky provedli virtuální návštěvníky různými prostory, v nichž získali detailní představu o všem, co CASA SEAT nabídne, jakmile bude možné fyzické otevření tohoto společenského centra.

Kooperativa: pojištění léčebných výloh podle semaforu MZV
4.červen 2020

Pro letošní letní sezónu neplánuje Kooperativa žádné změny v cestovním pojištění. Na stejné úrovni tedy zůstává jak rozsah pojistného plnění v pojištění léčebných výloh, tak ceny pojištění. Zájemci se mohou pojistit i na dovolenou v ČR, a to v rozsahu pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti a případně i pojištění STORNA.

Dacia Logan slaví 15 let na evropském trhu
28.květen 2020

Rumunská Dacia, která vznikla za druhé světové války jako továrna na letecké motory, uzavřela v roce 1999 spojenectví s Renaultem. V roce 2005 pak začala prodávat první „novodobý“ model Logan.