Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Francie

 
 
Motorshow Paříž letos hostí jen 14 značek
1.říjen 2018

V Paříži začíná 2. října novinářským dnem veletrh Motorshow, který potrvá do 14. října. Řada významných značek letos výstavu vynechá, další se bodu chlubit hlavně elektromobily s dlouhým dojezdem a novými verzemi SUV.

Video
Cyklisté týmu Sky odpočinou ve Fordu Tourneo
27.červenec 2018

Poražení na Tour de France mohou hned začít s obnovou sil na palubě luxusního autobusu s televizemi a sprchami, vítězové se dostanou do hotelu až několik hodin po poražených. Ford nyní tento problém vyřešil, když přenesl komfort týmového autobusu do velkoprostorového Tournea Custom.

Continental jede první rok na Tour de France
18.červenec 2018

Z Noirmoutier v severozápadní Francii odstartovala v červenci první etapa Tour de France a pro výrobce pneumatik Continental tím začal první rok v úloze sponzora nejvelkolepějších cyklistických závodů na světě.

Francie: od 1. července mimo obec jen 80
27.červen 2018

Od 1. července se jezdí ve Francii mimo obec maximálně osmdesátkou. Toto omezení neplatí na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla. Dále pak nebude rychlost omezena na silnicích s obousměrným provozem, kde se nacházejí středová svodidla, betonové zábrany či terénní úprava fyzicky oddělující protijedoucí vozidla.

Mercedes bude poprvé vyrábět ve Francii
21.květen 2018

Koncern Daimler investuje 500 milionů eur (téměř 13 miliard korun) do výroby malých elektromobilů Mercedes-Benz ve své továrně ve francouzském městě Hambach, oznámila firma.

FlixBus testuje elektrobus na dálkových spojích
25.duben 2018

FlixBus jako první dopravce na světě zahajuje na svých dálkových trasách testování autobusů plně poháněných elektřinou. Začátkem dubna vyjely do testovacího provozu elektrobusy mezi Paříží a Amiens ve Francii. V létě se pak e-bus zapojí do provozu i na německém vnistrostátním spojení v zemích Hesensko a Bádensko-Wurtembursko.

Zóny se zákazem dieselů chystá Francie
27.únor 2018

Francouzská média tento týden uvedla, že v případě dosažení špičky znečistění ovzduší může být nyní na základě podmínek plakety Crit´Air vyhlášen zákaz vjezdu i v celém departementu Drôme.