Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Jihomoravský kraj

 
 
ČKP: Nejvíce nehod s alkoholem má jižní Morava a Plzeňsko
19.prosinec 2022

V lepším případě vede řízení pod vlivem alkoholu k několikatisícové pokutě či odebrání řidičského průkazu. Ale v horší variantě můžou být následky i fatální. Česká kancelář pojistitelů zmapovala, v jakém okrese bourají opilí řidiči nejčastěji.

Škoda vysílá pomoc na jižní Moravu
28.červen 2021

ŠKODA AUTO ve spolupráci s odbory KOVO přijala okamžitá opatření na pomoc oblastem jižní Moravy zasažených tornádem. Do pomoci se zapojila jak automobilka, tak dceřiná společnost ŠKODA AUTO DigiLab, provozující platformu sdílených automobilů HoppyGo a formou sbírky rovněž zaměstnanci ŠKODA AUTO.

Agados chystá nový projekt pro armádu
11.únor 2021

Přestože loni kvůli pandemii poklesla produkce vozidel v České republice, největšímu tuzemskému výrobci přívěsných vozíků Agados se podařilo udržet objem výroby. V roce 2020 vyrobila 24 392 přívěsů, což je o 1,3 procenta více než v předchozím roce. Na letošek firma chystá speciální projekt.

Volvo dopravcem Lednicko-valtického festivalu
5.říjen 2020

Značka Volvo byla 3. října se Volvo oficiálním dopravcem pátého ročníku Lednicko-valtického hudebního festivalu. Ten nabídl vedle „haute couture“ klasiků evropské hudby rovněž originální fúze klasické a lidové hudby.

Slavkov hostil automobilové veterány
7.září 2020

Ve Slavkově u Brna proběhl devatenáctý ročník tradičního Veteránfestu, který se kvůli pandemii koronaviru letos uskutečnil netradičně až první zářijový víkend.

Suzuki Jimny vydělalo Charitě Nový Hrozenkov
20.květen 2020

Téměř šest tisíc lidí aukci shlédlo, sto šestnáct ji  sledovalo, dvacet pět z nich aktivně přihazovalo. Jeden jediný je tím opravdu Šťastným, kterému bude vůz Suzuki Jimny 1,5 AllGrip Elegance AT říkat pane. A to za konečných 636 600 korun. Výsledkem je téměř stotisícová finanční podpora mimořádně záslužné činnosti Charity Nový Hrozenkov.

CzechToll dodal Transportery celníkům
24.září 2019

CzechToll předal 40 vozidel pro mobilní kontrolu výběru mýtného v ČR od 1. prosince 2019. Vozidla pro celní správu převzali v Ivančicích u Brna ministr dopravy Vladimír Kremlík společně se šéfem ŘSD Radkem Mátlem.

Ford předvedl Raptory na střelnici v Bzenci
17.září 2019

Ford usiluje o fleetovou zakázku v České zbrojovce. Své terénní automobily předvedl manažerům firmy a odborným novinářům na vojenské střelnici v moravském Bzenci.

GUMOTEX řídí nový manažer
5.květen 2019

Z pozice předsedy představenstva Gumotexu odstoupil 1. května Vladislav Veselý. Firmu, která vyrábí produkty pro automobilový průmysl, vede nový šéf.

Renault řeší problém se shořelým Méganem
10.duben 2019

Kroměřížský dealer Renaultu Kromexim řeší problém se zákazníkem, kterému shořel jeho Mégane na dálnici D1. Kauzu popsal server novinky.cz, stanovisko ke sporu vydal 10. dubna i dovozce Renault ČR.

Gumotex má obří zakázku na sluneční clony
5.červenec 2018

Nejobjemnější automobilový projekt v historii Gumotexu a zároveň největší investiční akce v letošním roce. Tak lze charakterizovat zakázku pro Volkswagen, která představuje dodávku více než 10 milionů kusů slunečních clon do vozů Škoda Octavia, SEAT Leon nebo VW Golf a Passat.