Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Moravskoslezský kraj

 
 
ČEZ půjčil VW eGolf magistrátu v Třinci
13.listopad 2018

Elektromobil Volkswagen eGolf slouží od pátku 9. 11. 2018 ke služebním účelům zaměstnancům třineckého magistrátu. Díky projektu Elektromobilita, do něhož je Třinec zapojen od roku 2014, zapůjčila městu auto na nadcházející 4 roky společnost ČEZ.

Porsche Engineering startuje výzkum v Ostravě
8.listopad 2018

Porsche Engineering Services, česká pobočka poskytovatele vývojových služeb Porsche Engineering Group GmbH, 7. listopadu otevřela nové centrum v Ostravě. Společnost, která má od roku 2001 sídlo v Praze, tím doplňuje a rozšiřuje své kapacity.

Ministryně: pobídka pro Hyundai se ČR vyplatila
2.listopad 2018

Investiční pobídka továrně Hyundai Motor Manufacturing Czech před deseti lety byla největší pobídkou, jakou kdy Česko poskytlo soukromému investorovi. Státu se již vrátila,“ řekla ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková v továrně v Nošovicích.

Hyundai slaví 10 let výroby v Nošovicích
2.listopad 2018

Slavnostního ceremoniálu v závodě HMMC se 2. listopadu 2018 zúčastnila ministryně průmyslu Marta Nováková, hejtman kraje Ivo Vondrák, korejský velvyslanec v ČR, primátoři a starostové okolních měst a obcí a další hosté.

Bonett vybudoval v Ostravě plničku CNG
22.říjen 2018

S kapacitou téměř 3500 m3 za hodinu, čtyřmi extrémně výkonnými nemazanými kompresory o příkonu téměř 1 MW a zásobníky na 2500 m3 se jedná o nejsilnější plnicí stanici jak v České republice, tak i ve střední Evropě.

Ostravský Clarion hostil Silniční konferenci
18.říjen 2018

Samořiditelná vozidla, informační systémy na dálnicích a automatizované systémy v Rakousku či Švýcarsku. Taková vizionářská témata nabídl ve středu 17. října 26. ročník Silniční konference, kterou uspořádala Česká silniční společnost.

Škoda pošesté partnerem Dnů NATO v Ostravě
11.září 2018

Návštěvníkům Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR v Ostravě, které se konají od 15. do 16. září 2018 na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově, se i letos představí exponáty ŠKODA. Ta se pošesté stala exkluzivním partnerem akce.

MINI se vznáší 65 metrů nad Ostravou
20.červenec 2018

MINI je partnerem festivalu Colours of Ostrava. Značka vyslala model John Cooper Works na speciální misi. Pomocí jeřábu jej umístilA na terasu vyhlídkové věže Bolt Tower, která je speciální šroubovou nástavbou vysoké pece číslo 1, nad areálem, kde již tento víkend proběhne festival.

Hyundai: první český hybrid z Nošovic
22.červen 2018

Hyundai spustil v červnu 2018 v Nošovicích u Frýdku-Místku výrobu hybridního modelu Tucson s technologií MHEV 48 V. Jedná se tak o první hybridní vůz vyráběný na území České republiky.

Autobond otevřel novou Toyotu v Opavě
8.červen 2018

Nákladem několika desítek milionů korun vyrostl v Krnovské ulici na ploše přes 2 250 m2 stánek Toyoty. Služby v prodejně poskytují dva prodejci s jedním asistentem, zatímco v autoservisu vybaveném čtyřmi zvedáky, klempírnou a lakovnou pečují o služby dva přijímací technici.

Nošovice startují výrobu nového Tucsonu
4.červen 2018

Automobilka Hyundai zahájila 1. června v Nošovicích výrobu nové verze SUV Hyundai Tucson. Od předchozí verze se liší exteriér i interiér a má také nové motory, uvedl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

SEAT podpoří Kontinentální pohár v atletice
1.červen 2018

SEAT, dlouhodobý partner Českého atletického svazu, podporuje Kontinentální pohár IAAF v atletice. Nejprestižnější týmová atletická akce v globálním měřítku se uskuteční poprvé v České republice, a to ve dnech 8. až 9. září 2018 na Městském stadionu v Ostravě.

GASCONTROL zprovoznil plničku CNG v Orlové
31.květen 2018

Společnost GASCONTROL dokončila a zprovoznila plnicí stanici na stlačený zemní plyn (CNG) v Orlové pro provozovatele městské a příměstské veřejné dopravy a jeho nové CNG autobusy. Stanice obslouží minimálně 40 autobusů denně.

Ministryně dala Tatře šek na rekonstrukci Strely
20.únor 2018

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová navštívila 19. února při své cestě po Moravskoslezském kraji i kopřivnickou společnost TATRA TRUCKS. Setkala se s představiteli automobilky při příležitosti udělení dotace na projekt rekonstrukce historické vlakové soupravy Slovenská strela.

Tatra získala dotaci na Slovenskou strelu
8.únor 2018

TATRA TRUCKS obdržela zprávu o schválení dotace na projekt rekonstrukce motorového vlaku Slovenská strela. Dotaci ve výši téměř 80 milionů korun automobilka využije na kompletní revitalizaci motorového vlaku Slovenská strela do pojízdného stavu a výstavbu speciálního depozitáře. Rekonstrukce bude zahájena již v letošním roce.

Varroc nabízí technologii surface LED
30.listopad 2017

Varroc Lighting Systems představila řešení v oblasti vnějších osvětlovacích systémů vozidel. Surface LED technologie v sobě spojuje vzhled a možnosti OLED s prověřenými benefity klasických LED světelných zdrojů.

Nošovice startují Hyundai i30 fastback
15.listopad 2017

Automobilka Hyundai zahajuje 15. listopadu výrobu modelu i30 fastback, který doplňuje předchozí varianty i30, i30 kombi a i30 N. Autose bude vyrábět ve dvou variantách – s motorem 1.0 T-GDI nebo 1.4 T-GDI. Do konce letošního roku se v nošovické továrně HMMC vyrobí 3 500 kusů.

Hyundai předal elektromobil Valašskému Meziříčí
10.říjen 2017

Hyundai předal vůz IONIQ Electric městu Valašské Meziříčí. Zaměstnanci městského úřadu ho přijali od zástupců automobilky. Čistě elektrický vůz má sloužit pro běžné služební cesty úředníků po městě.

Tatra se představila na Dnech NATO
15.září 2017

Na každoroční největší bezpečnostní akci ve stření Evropě známé jako Dny NATO a Vzdušných sil Armády České republiky ani letos nechyběl holding CZECHOSLOVAK GROUP a automobilka TATRA TRUCKS.