Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Německo

 
 
Německá vláda řešila krizi v autoprůmyslu
23.leden 2020

V loňském roce klesla výroba automobilů v Německu na minimum za posledních 23 let. Pro zmírnění dopadu krize na zaměstnance automobilek navrhuje spolkový ministr práce Hubertus Heil zavedení finančních náhrad.

Video
Vyjela ze seriálu: O-Team Zafira Life
28.květen 2019

Desetitisíce fanoušků značky Opel se během uplynulého víkendu sešly na závodním okruhu Oschersleben, aby tam příznivci německé automobilky oslavili tradici své značky.

Audi má akumulátorové úložiště v Berlíně
27.květen 2019

V rámci příprav na závod Formule E uvedla značka se čtyřmi kruhy do provozu největší víceúčelové úložiště elektrické energie v Německu, které je umístěno v campusu EUREF v Berlíně.

Porsche zaplatí pokutu kvůli emisím
7.květen 2019

Automobilka Porsche zaplatí pokutu ve výši 535 milionů eur (13,76 miliardy korun). Rozhodlo o tom státní zastupitelství a týká se manipulací při měření emisí uhlíkových plynů, uvedl Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Omezí Německo rychlost na dálnicích?
15.duben 2019

Omezení rychlosti na dálnicích je v Německu téma, o kterém často diskutuje a objevuje se především v předvolebních časech. Spolkové dálnice, jako jedny z posledních na světě, totiž řidiče nelimitují.

VW vyrobil Passat s číslem 30 000 000
8.duben 2019

Passat prolomil 3. dubna ve výrobním závodě Volkswagen Emden hranici 30 milionů vyrobených vozidel. Bestseller značky tak stanovil nový rekord ve svém segmentu střední třídy.

Volkswagen cílí na 22 milionů elektromobilů
14.březen 2019

Koncern Volkswagen chce v příštích deseti letech vyprodukovat celkem 22 milionů elektromobilů. Uvedl to na výroční tiskové konferenci ve Wolfsburgu šéf automobilky Herbert Diess, který vyhlásil takzvanou E-ofenzivu firmy.

VW Užitkové: nové emisní centrum v Hannoveru
13.prosinec 2018

Volkswagen Užitkové vozy zahájil provoz nového centra pro měření emisí ve výrobním závodě v Hannoveru. Zkušební centrum bylo vybudováno kvůli novým legislativním požadavkům.

Hyundai i30 N vítězem ankety Auto Bildu
11.prosinec 2018

Hyundai i30 N přesvědčil čtenáře časopisu Auto Bild Sportscars o svých kvalitách. První vysokovýkonný model Hyundai se prosadil v konkurenci modelů, vyráběných například Hondou, Peugeotem a Renaultem.

Wolfsburg zahájil výrobu SEATu Tarraco
24.říjen 2018

Výrobní závod Volkswagen ve Wolfsburgu poprvé po 20 letech vyrábí model jiné koncernové značky, jímž je SEAT Tarraco. Španělské SUV, které bylo navrženo, zkonstruováno a vyvinuto v Barceloně, využívá při výrobě synergie, vyplývající z koncernové platformy MQB.

Novináři testovali nové Combo v Německu
3.září 2018

Česká novinářská výprava vedená Martinem Hejralem, tiskovým mluvčím českého Opelu, se účastnila dynamické prezentace nového modelu Opel Combo. Prezentace se konala přímo v mateřském závodě v Russelsheimu am Mainz blízko Frankfurtu.

VW chce z Wolfsburgu 1 milion aut ročně
21.srpen 2018

Volkswagen v budoucnosti zvýší objem výroby ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu na cca jeden milion vozidel ročně. Tento krok přinese podle managementu vyšší produktivitu a lepší vytíženost výrobních závodů.