Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Německo

 
 
Volkswagen cílí na 22 milionů elektromobilů
14.březen 2019

Koncern Volkswagen chce v příštích deseti letech vyprodukovat celkem 22 milionů elektromobilů. Uvedl to na výroční tiskové konferenci ve Wolfsburgu šéf automobilky Herbert Diess, který vyhlásil takzvanou E-ofenzivu firmy.

VW Užitkové: nové emisní centrum v Hannoveru
13.prosinec 2018

Volkswagen Užitkové vozy zahájil provoz nového centra pro měření emisí ve výrobním závodě v Hannoveru. Zkušební centrum bylo vybudováno kvůli novým legislativním požadavkům.

Hyundai i30 N vítězem ankety Auto Bildu
11.prosinec 2018

Hyundai i30 N přesvědčil čtenáře časopisu Auto Bild Sportscars o svých kvalitách. První vysokovýkonný model Hyundai se prosadil v konkurenci modelů, vyráběných například Hondou, Peugeotem a Renaultem.

Wolfsburg zahájil výrobu SEATu Tarraco
24.říjen 2018

Výrobní závod Volkswagen ve Wolfsburgu poprvé po 20 letech vyrábí model jiné koncernové značky, jímž je SEAT Tarraco. Španělské SUV, které bylo navrženo, zkonstruováno a vyvinuto v Barceloně, využívá při výrobě synergie, vyplývající z koncernové platformy MQB.

Novináři testovali nové Combo v Německu
3.září 2018

Česká novinářská výprava vedená Martinem Hejralem, tiskovým mluvčím českého Opelu, se účastnila dynamické prezentace nového modelu Opel Combo. Prezentace se konala přímo v mateřském závodě v Russelsheimu am Mainz blízko Frankfurtu.

VW chce z Wolfsburgu 1 milion aut ročně
21.srpen 2018

Volkswagen v budoucnosti zvýší objem výroby ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu na cca jeden milion vozidel ročně. Tento krok přinese podle managementu vyšší produktivitu a lepší vytíženost výrobních závodů.

Der Kurier slibuje Německo do druhého dne
14.srpen 2018

Do Německa bez hranic je název služby dopravní společnosti Der Kurier, která byla uvedena na začátku roku 2018. Určena je pro B2B trh a slibuje doručení zásilky v rámci Německa nejpozději do poledne druhého dne, a to za podmínek vnitrostátní přepravy po Německu.

Linde MH má roadster s optimálním výhledem
27.červenec 2018

Linde Material Handling představila v rámci červnového veletrhu World of Material Handling (WoMH) speciální variantu svého modelu roadster s optimalizovaným výhledem – tzv. Perfektní vozík.

Video
První zákaz vjezdu pro diesely – Hamburk
31.květen 2018

Hamburk jako první město v Německu zakázal vjezd většině naftových aut do vytížených částí centra. Postupně se chce stát čistým zeleným městem, kde doprava bude pouze ekologická a z města by měly být zcela vytlačeny osobní automobily.

Audi cílí do roku 2025 na 800 000 elektromobilů
14.květen 2018

Audi prodá v roce 2025 přibližně 800 000 elektromobilů a hybridních vozů s možností vnějšího nabíjení. Představenstvo představilo na valné hromadě společnosti AUDI AG konkretizovanou strategii „Audi.Vorsprung.2025“.

BMW slaví 100 000 elektromobilů
19.prosinec 2017

BMW Group dodala v roce 2017 po celém světě více než 100 000 elektrifikovaných vozidel a splnila tak slib ze začátku letoška. Milník na cestě k mobilitě budoucnosti připomene světelná instalace na budově BMW Group. Světoznámý „čtyřválec“ na severu Mnichova se díky ní promění v baterie.