Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Pardubický kraj

 
 
Škoda: 500 000 vozů Superb 3. generace
22.březen 2019

V Kvasinách sjel 22. března z linky 500tisící vůz Škoda Superb třetí generace. Vlajková loď od zahájení výroby v březnu 2015 vedla značku do nové éry – se Superbem zahájila česká automobilka největší modelovou ofenzívu ve své historii.

České Iveco vyrobilo loni 4286 autobusů
16.leden 2019

Vysokomýtský výrobce autobusů Iveco Czech Republic v roce 2018 vyrobil 4286 autobusů, tedy o několik desítek kusů více než v předchozím roce. Společnost v loňském roce rovněž získala ocenění pro druhého nejlepšího zaměstnavatele v Pardubickém kraji.

Autocentrum BARTH rozšířilo nabídku o dvě značky
29.listopad 2018

Autocentrum BARTH nově zařadilo do své nabídky dvě značky a celkem má nyní ve svém portfoliu již osm automobilek. To staví pardubickou společnost do pozice jednoho z největších autorizovaných prodejců v České republice.

Avia končí výrobu nákladních aut v Přelouči
28.listopad 2018

Avia Motors ukončí v lednu v Přelouči výrobu nákladních vozů, zájem o ně nedosáhl očekávané úrovně, řekl Andrej Čírtek, mluvčí holdingu Czechoslovak Group (CSG), který podnik vlastní. V Přelouči firma začala vyrábět teprve loni na podzim.

Video
Volkswagen přesune Passat z Emdenu do Kvasin
22.listopad 2018

Volkswagen přesune do roku 2023 výrobu vozů rodiny Passat do závodu Škoda Auto v Kvasinách, kde se budou vyrábět spolu s modely Superb a Kodiaq. Oznámil to na tiskové konferenci šéf koncernu VW Herbert Diess. Tématu se věnovala ČT 24 i portál Autoweek.

Škoda vyrobila v Kvasinách 250 000. Kodiaqa
1.říjen 2018

Škodovka ve svém závodě v Kvasinách vyrobila 1. října 250 000. vůz řady KODIAQ. První velké SUV značky, které bylo poprvé představeno na podzim 2016, pro dosažení čtvrtmilionové hranice potřebovalo pouhé dva roky.

Kvasiny podpoří dopravní infrastrukturu
23.srpen 2018

Během uplynulého roku realizovala společnost ŠKODA AUTO v závodě Kvasiny celou řadu projektů na zlepšení pracovních a sociálních podmínek svých zaměstnanců.

Iveco navštívil ministr průmyslu a obchodu
27.červen 2018

Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner navštívil v pondělí 18. června společnost Iveco Czech Republic, největšího výrobce autobusů značky IVECO BUS a jednoho z největších zaměstnavatelů v Pardubickém kraji.

AVIA představila nový vůz 4×4 v Přelouči
30.květen 2018

AVIA Motors poté, co loni na podzim představila v nových výrobních prostorách v Přelouči vůz AVIA D120 4×2 Euro 6 s obchodním označením INITIA, uvedla 29. května 2018 na trh další novinku: vozidlo v provedení 4×4.

Škoda otevřela kompetenční centrum v Kvasinách
14.květen 2018

ŠKODA AUTO pokračuje v modernizaci závodu v Kvasinách a uvádí do provozu nové kompetenční centrum. V multifunkčním areálu automobilka sloučila zkušební centrum a centrum kvality, logistické tréninkové centrum a centrum finálních úprav pro předsériové vozy.

České Iveco trhá výrobní rekordy
27.únor 2018

Stoupající zájem o meziměstskou řadu Crossway vyráběnou v Iveco ve Vysokém Mýtě je hlavním důvodem nového výrobního rekordu 4104 vozů (meziroční nárůst o 5,6 %). Jedná se o vůbec nejvyšší výrobu v celé historii závodu ve Vysokém Mýtě.

Schaeffler otevřel závod ve Svitavách
23.říjen 2017

S investicemi ve výši téměř 100 miliónů eur a s tím spojeným vytvořením 900 nových pracovních míst v průběhu následujících tří let skupina Schaeffler potvrzuje svůj trvalý růst v Evropě. Kdo byl k vidění na openingu?

Firemní auta znovu pod Kunětickou horou
25.září 2017

Den s Fleetem v obci Dříteč u Pardubic se letos konal již po osmé a jak konstatoval výkonný ředitel pořádající Club 91 Martin Mensa, oblíbenost tamního místa mezi fleetovými manažery pramení z dostupnosti, příjemného prostředí a vynikajících služeb Golf & Spa Resortu Kunětická hora.

Video
VW chce vyrábět Škodu Superb v Německu
25.září 2017

Vedení koncernu Volkswagen řeší, jak uvolnit výrobní linku v Kvasinách pro výrobu nedostatkových SUV modelů. Zvažuje přesun následníka modelu Superb do továrny v Německu.

AVIA ukázala nový vůz a výrobní prostory
5.září 2017

Tradiční česká značka AVIA vstupuje znovu na trh. Na podzim tohoto roku opět podle slov svých majitelů zahájí výrobu lehkých nákladních vozidel s logem albatrosa v novém provozu v Přelouči.