Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Praha

 
 
E-SALON naplánován na polovinu března
15.leden 2021

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-salon, který se měl odehrát v termínu 12. – 15. listopadu na výstavišti v Letňanech., byli organizátoři přinuceni odložit na jaro a nedávno upřesnili konkrétní termín.

Kia v roce 2020 sedmou nejprodávanější značkou
13.leden 2021

KIA MOTORS CZECH v roce 2020 prodala v Česku 8332 nových vozů a s tržním podílem 4,1 % se tak stala 7. nejprodávanější značkou na českém trhu. Hranici 4 % přitom Kia překonala poprvé po 7 letech. Čísla a plány pro letošek komentuje generální ředitel importu Arnošt Barna.

Video
Kvitová tváří kampaně na nové Audi Q5
13.leden 2021

Petra Kvitová, ambasadorka značky Audi, je tváří lednové kampaně na nové Audi Q5. Značka se čtyřmi kruhy ji spustila u příležitosti uvedení modernizované verze SUV na český trh.

Beecam Solutions rozšiřuje nabídku služeb
11.leden 2021

Beecam Solutions Jana Laubeho vstoupila do povědomí odborné automotivní veřejnosti produktem Beecam, který poskytuje v reálném čase (online) podporu autoservisům, resp. jejich mechanikům, formou zprostředkování audiovizuální konzultace se specialistou na dálku. Firma k němu letos přidala i doprovodné služby.

Motorvize: výsledky čtenářské ankety 2020
31.prosinec 2020

Redakce magazínu MOTORVIZE.cz ve spolupráci s partnerskými redakcemi AUTOHLED.cz, Expressauto.cz a #HORIZONTFULL pokračovaly v psaní historie ankety čtenářské auto roku i v nelehkém roce 2020.

Renault pozval novináře na rybí polévku a kapra
23.prosinec 2020

Motorističtí novináři se letos naposledy sešli po skupinkách povolených vládními omezeními, aby společně s manažery Renaultu přichystali štědrovečerní tabuli. Mluvčí značky Jitka Skaličková pro ně 22. prosince připravila v ateliéru školicího centra v Praze na Proseku francouzskou boullabaisu i vánočního kapra.

Před 30 lety vstoupil Volkswagen do Škodovky
20.prosinec 2020

Přesně před 30 lety, na konci prosince 1990, rozhodla česká vláda o vstupu německého koncernu Volkswagen do automobilky Škoda. Dala mu přednost před nabídkami konkurenčních výrobců aut. Na událost zavzpomínal v týdeníku Ekonom tehdejší ministr strojírenství a elektrotechniky Miroslav Grégr.

Global Assistance věnovala přístroje nemocnici
18.prosinec 2020

Asistenční společnost Global Assistance, člen Vienna Insurance Group, věnovala Ústřední vojenské nemocnici v Praze dva plicní ventilátory a anesteziologický přístroj v hodnotě téměř 1,5 milionu Kč.

Autoklub ocenil pořadatele za boj s pandemií
17.prosinec 2020

Nejvyšší vyznamenání Autoklubu ČR Granátový lev patří v letošním roce všem organizátorům a pořadatelům, kteří se museli vypořádat s výjimečnou situací vzniklou pandemií koronaviru. Sošku převzal z rukou prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka také předseda představenstva Autodromu MOST Josef Zajíček.

Anketa Zlatý volant bez hlavní ceny
14.prosinec 2020

Pořadatelé ankety Zlatý za rok neudělí toto ocenění za rok 2020. Rozhodnutí odůvodnili vysvětlení, že pandemie nemoci covid-19 ovlivnila v letošní sezoně motoristické soutěže a vládní protiopatření neumožnila uspořádání téměř žádných podniků v kompletní podobě. Sportovci tak neměli srovnatelné podmínky.

Škoda sponzorem soutěže o nejlepší diplomovou práci IT SPY
10.prosinec 2020

Hlavním partnerem soutěže IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší IT diplomové práce z českých a slovenských univerzit, se stala ŠKODA AUTO. Partnerství navazuje na dlouhodobou spolupráci automobilky s akademickou sférou a je jedním z dalších kroků, které mají za cíl podpořit mladé talenty a inovace v oblasti technologií.

Petra Kvitová ambasadorkou značky Audi
9.prosinec 2020

Šéf divize Audi v Porsche ČR Marcel Archleb uvítal ve své sponzorské stáji novou tvář. Ambasadorkou čtyř kruhů v České republice se stala tenistka Petra Kvitová.

Sdružení autoprůmyslu povede nadále Wojnar
8.prosinec 2020

Valná hromada Sdružení automobilového průmyslu ČR potvrdila 8. ledna ve funkci prezidenta Sdružení na další čtyřleté období stávajícího prezidenta Bohdana Wojnara, člena představenstva ŠKODA AUTO. Členové AutoSAPu rovněž rozhodli o složení představenstva a dozorčí rady.

Motorvize spustila anketu Fans Award
7.prosinec 2020

Redakce magazínu MOTORVIZE.cz ve spolupráci s partnerskými redakcemi AUTOHLED.cz, Expressauto.cz a #HORIZONTFULL pokračuje v psaní historie ankety čtenářské auto roku, která letos proběhne jakožto už šestý ročník MOTORVIZE Fans Award.

DasWeltAuto letos cílí na 15 000 vozidel
26.listopad 2020

Program Das WeltAuto letos  počítá s tím, že prodá více jak 15 000 ojetin. Navzdory výraznému poklesu celkového trhu si v průběhu prvních deseti měsíců letošního roku odvezli zákazníci od prodejců Das WeltAuto 13 081 ojetých vozů. Čísla komentuje Mirka Cimrová, vedoucí divize v Porsche Česká republika.

Český Peugeot dodal obří poštovní flotilu
20.listopad 2020

Peugeot v ČR dovršil realizaci historicky rekordní fleetové zakázky, v rámci níž dodal státní společnosti zabývající se distribucí pošty v 1089 LUV vozů. Veškerá vozidla byla dodána prostřednictvím Arval operativního leasingu.

Praha chce odstranit 1800 směrových tabulí
11.listopad 2020

Pražský magistrát Prahy má v plánu odstranit 1800 informačních a směrových tabulí z důvodu snahy omezit vizuální smog. Mnohdy se jedná o navigační systém takzvaně „na poslední kilometr“, kdy mohou selhávat navigace v mobilu či autě, uvedl na středeční tiskové konferenci Jan Eisenreich ze sdružení „Směrové Tabule.