Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Praha

 
 
Antonov tankoval v Praze palivo MOL
28.listopad 2022

Nákladní letadlo Antonov An-124-100-150 společnosti Antonov Design Bureau, s přepravní kapacitou do hmotnosti 402 tun na vzdálenost 14 tisíc kilometrů, tankovalo koncem října na pražském letišti letecký petrolej vyrobený v rafinériích Skupiny MOL.

e-SALON: Kia předvedla výkonný EV6 GT
13.listopad 2022

Dosud nejvýkonnější sériově vyráběný vůz značky Kia, model EV6 GT, se ukázal na pražském e-SALOLONu a je také k objednání u českých autorizovaných prodejců. Prvním zákazníkům budou vozy dodávány od prvního čtvrtletí roku 2023.

Video
Zlý: Na silnicích letos umírá víc lidí než loni
27.říjen 2022

Skokové zvýšení cen pohonných hmot se na českých silnicích zatím nepodepsalo. Naznačují to počty nehod i úmrtí, které oproti minulému roku vzrostly. Ceny paliv neovlivnily řidiče ani během letní motoristické sezony, zaznělo to 27. října na bilančním setkání motoristických novinářů s ředitelem služby dopravní policie Jiřím Zlým.

Prague Car Festival ukáže značku MG
26.říjen 2022

Návštěvníci akce PRAGUE CAR FESTIVAL 2022, která se bude konat v Praze na výstavišti v Letňanech od 29. do 30. října se budou moct seznámit s novými modely ZS a EHS, ale také s historickými modely, které doplní expozici značky MG, upozornil Marek Vodička z M Motors.

Čtvrteční setkání s dopravní policí již od 10:00!
19.říjen 2022

Klub motoristických publicistů zve čtenáře našeho webu 27. října na seminář k zahájení zimní silniční sezony 2022/23, který povedou ředitel služby dopravní policie ČR Jiří Zlý a Jan Procházka, Head of Operations Europ Assistance. Pozor, posun času z původních 13:00 na 10:00!

Motorkáři BMW zakončili sezónu v Inveltu
14.říjen 2022

Téměř sto majitelů motorek BMW přilákal sraz v Jeremiášově ulici, kde pro ně byl v prostorách showroomu invelt nachystán program k oficiálnímu uzavření moto sezóny, včetně setkání s freestyle motokrosařem a mistrem světa Liborem Podmolem.

SDA odstartoval Auto roku 2023 v ČR
10.říjen 2022

Svaz dovozců automobilů hlasoval o budoucnosti ankety Auto roku 2023 v ČR. Návrhy na její zrušení byly přehlasovány a soutěž byla oficiálně odstartována 6. října na tiskové konferenci svazu v hotelu Don Giovanni. Jak bude letošní ročník vypadat? Anketě se bude věnovat po celý podzim speciální stránka portálu Automakers!

Mafra zavře kvůli ceně papíru tři časopisy
7.říjen 2022

Mediální dům Mafra ukončí vydávání tří tištěných měsíčníků ze svého časopisového portfolia. Časopisy Speed, Můj svět a Na chalupě s Terezou Bebarovou. Podle informací Médiáře přestanou vycházet ke konci roku. Management vydavatelství už to interně sdělil jejich redakcím.

Český Ford dodal E-Transity do DHL
6.říjen 2022

České zastoupení DHL Express, která je součástí mezinárodní logistické skupiny DHL, převzalo do užívání prvních 14 vozů E-Transit s elektrickým pohonem. Po Spojeném království se tak Česká republika stává teprve druhou zemí v Evropě, kde byly tyto užitkové automobily s nulovými lokálními emisemi předány.

Volkswagen FS letos pomáhá potřebným
30.září 2022

Volkswagen Financial Services letos uspořádala benefiční fotbalový turnaj Sue Ryder Charity Cup na podporu stejnojmenného domova seniorů. Firma též podpořila pohybem hluchoslepé během závodu Pražská štafeta v rámci virtuálního Běhu pro Paraple. V srpnu zase stáli zaměstnanci firmy oporou golfovému týmu handicapovaných.

Škoda dala Zdravotnímu klaunovi dva Enyaqy
28.září 2022

Při příležitosti 20. výročí spolupráce Škodovka poskytla neziskové organizaci Zdravotní klaun dva elektromobily ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV a finanční příspěvek ve výši 1 000 000 korun. Tiskovou konferenci k akci hostila vltavská loď Rosmarina.

Letiště Praha vybralo dodavatele dobíječek
26.září 2022

Český výrobce nabíjecích stanic zvítězil v tendru na dodávku řešení pro AC dobíjení elektromobilů pro Letiště Praha. Projekt zahrnuje dodávku a instalaci až 33 dobíjecích stanic včetně spolupráce na napojení na centrální energetický management společnosti.

Auto Elso představila projekt AE-MOBILITY
20.září 2022

AUTO ELSO, autorizovaný prodejce vozů Škoda v pražských Čakovicích, ukázala 20. září na tiskovce nový projekt komplexních služeb v oblasti mobility. Její spolumajitel Radek Donner nabídl pod jednou střechou 30 testovacích vozů od Dacie Spring až po Porsche Taycan a to včetně novinek v oblasti elektrických LUV.

Volkswagen FS předala vozy Coca Cole
16.září 2022

Volkswagen Financial Services předala čtyři vozy ŠKODA ENYAQ RS COUPÉ iV zástupcům Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Vozy financované prostřednictvím full-service operativního leasingu jsou součástí dlouhodobého partnerství od roku 2017.

Volkswagen FS nabízí k úvěru 5 let servisu zdarma
8.září 2022

Volkswagen Financial Services nabízí k úvěrům na nové vozy servisní balíček neboli předplacený servis na 5 let zdarma. Reaguje tak na obavy řidičů spojené s rostoucími náklady za servis vozidel. Předplacený servis kryje všechny náklady spojené se servisními úkony předepsanými výrobcem.

Domanský vystavil peugeoty v Arkádách
7.září 2022

Od 7. do 27. září jsou v obchodním centru Arkády Pankrác k vidění veteráni značky Peugeot. Jde vozy a motorky staré více než sto le, jako jsou typy 172, 201, 202, 302 nebo 304, doplněné o moderní automobily, včetně modelu Peugeot e-Legend, který představuje futuristickou vizi automobilky s plně elektrickým pohonem.

DS na Festival Czech Design Week v Mánesu
4.září 2022

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj devátý ročník rozhodl zavítat do pražské výstavní síně v Galerii Mánes. Ve dnech od 2. do 4. září 2022 představil současnou nejen českou designovou tvorbu napříč různými obory, od zavedených jmen po nastupující generaci talentovaných tvůrců.

Holešovice viděly Harley Days 2022
2.září 2022

Praha hostila tento víkend, 2. – 4. září 2022 motocyklovou akci Harley-Days. Tu letos čekalo 10. jubileum, a tak se rozhodla bilancovat a svým návštěvníkům nabídnout to nejlepší z jednotlivých let.

Video
Zellmer ukázal v O2 nový design Škody Auto
31.srpen 2022

Šéf Škody Auto Klaus Zellmer svolal 30. srpna mezinárodní novinářskou komunitu do pražské haly O2 Universum. Prezentoval nové logo a změnu firemní identity. Ukázal designovou studii Vision 7S a slíbil rozšířit elektrickou ofenzívu automobilky.