Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Praha

 
 
Magazín Český autoprůmysl mění layout
16.březen 2023

Aktuální vydání časopisu Český autoprůmysl, který vydává AutoSAP, přináší profily firem, rozhovory, informace z Bruselu i pohledy na automotive sektor v zahraničí.

Volvo vozilo České lvy na červený koberec
12.březen 2023

Slavnostní galavečer v pražském Rudolfinu představil nové vítěze Českých lvů a Volvo bylo opět u toho. Nominovaní tvůrci měli při příjezdu k Rudolfinu možnost vystoupit na červený koberec z některého z jeho modelů.

Projekt START DRIVING pokračuje i letos
12.březen 2023

Roman Budský z platformy VIZE 0 svolal novináře do kongresového centra Kooperativy, aby je společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou seznámil s letošním pokračováním projektu vzdělání pro mladé řidiče Start Driving. V roce 2023 proběhne dalších 70 vzdělávacích kurzů pro začínající řidiče po celé ČR.

BeRider vrací elektroskútry do ulic
12.březen 2023

BeRider od Škoda Auto DigiLab po zimní pauze zahajuje novou sezónu. Všechny její elektroskútry prošly údržbou a s blížícím se jarem jsou opět k dispozici uživatelům. Od pondělí 6. března je v provozu bezmála 200 strojů a další budou přibývat.

Video
ORLEN otevřel vodíkové čerpadlo v Praze
12.březen 2023

Skupina ORLEN Unipetrol začala ve své síti čerpacích stanic ORLEN Benzina nabízet nový druh paliva. Na čerpací stanici na pražském Barrandově uvedla do provozu vodíkový plnicí stojan pro automobily, nákladní vozidla a autobusy.

Motocyklem roku je Honda Forza 350
7.březen 2023

Výstava MOTOCYKL PRAHA 2023, která skončila v neděli 5. března na letňanském výstavišti PVA EXPO, přinesla výsledky ankety Motocykl roku. Soutěž, jejímž vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů, vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků.

Arkády startují výstavu veteránů
7.březen 2023

V pražském obchodním centru Arkády Pankrác odstartovala 6. března tiskovou konferencí výstava historických automobilů a motocyklů značky ŠKODA. Přehlídka několika desítek modelů z historie tuzemské automobilky bude k vidění do 26. března.

Cubex hostil softwarový hackathon Škody Auto
13.únor 2023

Škodovka v únoru pořádala dvoudenní hackathon českých specialistů a vývojářů z oblasti IT nazvaný Race2Code, který uspořádala spolu s dceřinou společností Škoda Auto DigiLab v pražském Cubex centru.

Auto roku 2023: ministr Kupka předal cenu Hondě
8.únor 2023

Jak vypadal závěrečný ceremoniál ankety Auto roku 2023? Vyhlášení proběhlo v úterý 7. února v Tower Parku, kde se sešli  finalisté druhého kola a porota vyhlásila vítěze. Country manažer Hondy Petr Skála pak převzal vítěznou cenu od ministra dopravy Martina Kupky pro Civic e:HEV.

Prodej aut v ČR: Chybí nejen vozy, ale i lidé
2.únor 2023

Že je na trhu nedostatek nových aut není žádná novinka. Problém trápí  výrobce, prodejce i zákazníky již skoro dva roky. Vedle nových aut chybí v oboru ale také kvalitní pracovníci. To se teď zábavným klipem snaží změnit společnosti Auto Průhonice a Albion Cars, které najaly známé osobnosti, aby nové zaměstnance do jejich dealerství přilákaly.

Kadlec investuje do showroomu Rolls-Royce
30.leden 2023

Pražský prodejce Rollsů Karel Kadlec chce v pražských Strašnicích přepracovat showroom značky. Projekt zahrnuje přestavbu showroomu s cílem nabídnout zákazníkům nové zážitky a vybavit servis tak, aby byl plně připraven na elektrickou éru Rolls-Royce.

Porsche ČR loni otočilo přes 25 miliard
30.leden 2023

Manažeři Porsche ČR v čele s jednatelem firmy Janem Hurtem hodnotili uplynulý rok 2022 na výroční tiskové konferenci na Žižkovské věži. Firma loni předala zákazníkům 31 513 nových vozů značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA a dosáhla obratu 25,618 mld. Kč.

Opel Astra Sports Tourer se blýskl v loftu
23.leden 2023

Loft BUB-NY v pražských Holešovicích hostil 19. ledna novinářskou premiéru nové Astry Sports Tourer. Vůz představil country manažer značky Josef Šopík. Hodnotil také loňské prodeje Opelu a ukázal novou produktovou manažerku.

Volkswagen měl premiéru modelu ID. Buzz v Hauchu
11.leden 2023

Pražská Hauch Gallery hostila 11. ledna národní novinářskou premiéru vozů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, spojenou s testovacími jízdami. Novinky předvedl šéf divize Volkswagen Užitkové vozy v Porsche ČR Jakub Šebesta.

SDA: registrace aut loni klesly o 7 procent
5.leden 2023

Vinohradský hotel Don Giovanni hostil 5. ledna tiskovou konferenci Svazu dovozců automobilů. Členové výkonného výboru SDA a zástupci firmy PwC hodnotili statistiky registrací roku 2022.

Volvo má nového koně v české stáji
27.prosinec 2022

Volvo přibralo do marketingové stáje  „nového koně“. A tentokrát téměř doslova. Tuzemský generální importér Volvo Car Czech se rozhodl podpořit tradici českých jezdeckých sportů a zahájil spolupráci s Českou jezdeckou federací. Kdo bude novým ambasadorem?

Motonovináři zakončili sezónu na Proseku
23.prosinec 2022

Motorističtí novináři letos tradičně zakončili sezónu na pražském Proseku ve školicím centru Renaultu. Mluvčí značky Jitka Skaličková pro ně 22. prosince připravila francouzskou Boullabaisu i vánočního kapra.