Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Rusko

 
 
Nokian Tyres zahajuje odchod z Ruska
1.červenec 2022

Představenstvo Nokian Tyres se rozhodlo zahájit kontrolovaný odchod z ruského trhu. Kvůli válce na Ukrajině a následným zpřísňujícím se sankcím již není možné ani udržitelné, aby společnost Nokian Tyres v Rusku dále pokračovala v provozu.

Rusové obnoví značku Moskvič
17.květen 2022

Moskevský starosta Sergej Sobjanin chce obnovit „výrobu osobních vozů Moskvič“. Uvedl to poté, co francouzský Renault převedl svou ruskou pobočku na město Moskva. Nejbližším technologickým partnerem by měl být výrobce kamionů Kamaz, uvedl TASS.

Michelin zastavil průmyslové aktivity v Rusku
16.březen 2022

Skupina Michelin pozastavuje své průmyslové aktivity na ruském trhu a zároveň vývoz produktů do této země. Továrna Michelinu, která se nachází v ruském městě Davydovo, zaměstnává přibližně 750 osob a vyrábí pneumatiky pro osobní vozidla a protektorované pneumatiky pro nákladní vozidla, především pro místní trh.

Škoda Karoq se bude vyrábět i v Bratislavě
13.prosinec 2019

Škodovka zahájila sériová výrobu kompaktního SUV Karoq v Nižním Novgorodu. Ruský závod je po závodech v Kvasinách, Mladé Boleslavi a Ning-po dalším výrobním závodem modelu KAROQ.

Hyundai postaví v Petrohradu motorárnu
7.srpen 2018

Automobilka Hyundai chce v průběhu tří let postavit v Petrohradu závod s kapacitou výroby 150 tis. automobilových motorů ročně za 500 mil. USD. V závodě se budou vyrábět motory Gamma (1,6 l) pro vozy Solaris, Creta a Rio a některé další.

Prodej aut v Rusku v dubnu vzrostl
9.květen 2018

Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku se v dubnu meziročně zvýšil o 17,6 procenta na 152.425 vozů. Prodej aut od počátku letošního roku výrazně roste a za čtyři měsíce roku se zvýšil o 20,5 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo podnikatelské sdružení AEB.

ZETOR dodá do Ruska až 6000 sad traktorů
23.listopad 2017

ZETOR TRACTORS a Kovrov Electro Mechanical Plant (KEMP) podepsali u příležitosti podnikatelské mise s prezidentem ČR do Ruska memorandum o prohloubení vzájemné spolupráce. Nově se předpokládá, že do Ruska bude do roku 2022 dodáno až 6000 sad traktorů modelové řady FORTERRA.