Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Slovensko

 
 
MOL a Total spojily sítě palivových karet
25.únor 2019

MOL a Total podepsaly dohodu o rozšíření akceptační sítě palivových karet MOL o 4 000 čerpacích stanic Total v pěti zemích západní Evropy. Palivové karty Total budou naopak přijímány v síti stanic MOL a Slovnaft v Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.

Benzina se po 30 letech vrací na Slovensko
24.leden 2019

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice, vstupuje na slovenský trh. Svou první čerpací stanici na Slovensku plánuje otevřít v Malackách blízko slovensko-českých hranic na jaře letošního roku.

Video
Kia vyrábí v Žilině ProCeed Shooting brake
19.listopad 2018

Výrobní závod Kia Motors Slovakia  zahájil výrobu zcela nového modelu ProCeed s karoserií shooting brake. Třetí karosářská varianta spadající do rodiny Ceed má zavazadlový prostor s objemem 594 litrů.

Jaguar Land Rover zahájil výrobu v Nitře
26.říjen 2018

Britská automobilka Jaguar Land Rover zahájila ve čtvrtek výrobu v novém závodě u Nitry na Slovensku. V továrně pracuje 1300 lidí, postupně by jich měl zaměstnat až 2800.

Call centrum AAA AUTO expanduje do Polska
24.říjen 2018

AURES Holdings zřídí pobočku call centra sítě AAA Auto i v Polsku, kde počítá až se stovkou operátorů. V hledáčku je také call centrum na Slovensku se současným posilováním poboček v Ostravě a Budapešti. Celkově by tak do roku 2020 mohlo Call centrum  zaměstnávat přes tři sta lidí.

Jaguar Land Rover otevře závod v Nitře
23.říjen 2018

Jaguar Land Rover oficiálně zahájí výrobu ve svém slovenském závodě v Nitře již tento týden. Týdeníku Euro to řekl předseda vládního Smeru a bývalý premiér Robert Fico. Otevření koncem října potvrdila i mluvčí automobilky Alexandra Sabolová.

CEE Supply Chain Slovakia začíná v Šamoríně
23.říjen 2018

Účastníků se do Šamorína sjelo na 300, mezi nimi několik desítek českých firem. AutoSAP je spolupořadatelem této akce, v úvodním panelu vystoupí člen představenstva Petr Novák, na místě bude i ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl.

Transportér GERLACH jde do prvního tendru
19.červenec 2018

Nové taktické obranné vozidlo 4×4 s názvem GERLACH z dílny Zetor Engineering Slovakia je mezi osmicí uchazečů o tendr slovenské armády. Projekt nabízí novou úroveň obrany, modularity, mobility a komfortu pro nejrůznější typy nasazení.

AAA AUTO letos prodala 41 000 ojetin
16.červenec 2018

V rámci skupiny AURES Holdings, která provozuje 44 autocenter AAA AUTO v České republice, na Slovensku v Maďarsku a v Polsku, si letos zákazníci odvezli 40 912 vozů, z toho přes 25 000 se prodalo v České republice.

Tiskovka roku: 1. místo – Renault Koleos v Šamoríně
29.červen 2018

Časopis Automakers na jaře organizoval, ve spolupráci s novinářskými kluby, anketu o nejlepší mediální servis v rámci SDA roku 2017. V kategorii “Tiskovka roku” obsadila 1. příčku prezentace Renaultu Koleos, kterou dovozce uspořádal v rámci středoevropské premiéry vozu v  HIPPO-ARENĚ Šamorín.

Land Rover přesune výrobu Discovery na Slovensko
18.červen 2018

Největší britská automobilka oznámila, že vozy Discovery bude vyrábět pouze na Slovensku. Výrobu chce v závodě u Nitry zahájit 3. září. Do budoucna tam má vznikat i nová generace Defenderu, která bude sdílet část komponentů s Discovery.

Slovensko: od 20. května zásadní stop stáčení
23.květen 2018

Slovensko vystavilo stopku stáčení tachometrů. K cíli postupovalo v několika krocích. V roce 2016 vytvořilo registr vozidel (Register prevádzkových záznamov vozidiel – RPZV). Následovala další opatření, informoval ÚAMK.

Kia v Evropě vyrobila 3 miliony vozidel
27.březen 2018

Evropský závod Kia Motors, jenž v roce 2006 zahájil výrobu ve slovenské Žilině, oslavil tři miliony vyrobených automobilů. Vozem s pořadovým číslem tři miliony, který právě sjel z výrobní linky, byl model cee’d.