Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Slovensko

 
 
Porsche chce další továrnu na Slovensku
17.srpen 2020

Výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom v pátek slovenský list Denník N.

Kia Slovakia podpořila boj s COVID-19
13.duben 2020

Kia Motors Slovakia, jeden z největších zaměstnavatelů v Žilinském kraji, poskytla vládě Slovenské republiky dar ve výši 200 000 EUR na financování nákupu tolik potřebných dýchacích ventilátorů a na pomoc v boji proti šíření nového koronaviru COVID-19.

DHL Supply Chain: Badáň šéfuje i Slovensko
8.duben 2020

Peter Badáň, dosavadní ředitel transportu DHL Supply Chain v ČR, byl jmenován do funkce ředitele transportu i pro Slovensko. Jeho úkolem bude vyhledávat příležitosti a rozšiřovat portfolia služeb současných zákazníků.

Coface: produkce autoprůmyslu poklesne až o 75 %
7.duben 2020

Podle pojišťovny COFACE riziko ohrožení automobilového průmyslu výrazně vzrostlo. Dopady na středoevropské ekonomiky včetně ČR budou zásadní. Proto Coface nyní zhoršila hodnocení odvětvového rizika v automobilovém průmyslu na vysoké riziko.

PSA zavírá továrny v Evropě, včetně Trnavy
17.březen 2020

Krizová komise skupiny PSA v čele s předsedou představenstva rozhodla o uzavření továren vyrábějících automobily. Slovenská Trnava přestane vyrábět 19. března, uzavírky potrvají do 27. března.

Dachser investoval ve slovenském Lozornu
30.září 2019

DACHSER Slovakia dokončil rozšíření překládkové haly logistického centra v Lozorně u Bratislavy. Investice ve výši cca 3 miliony euro přinesla zvětšení prostor o 3 000 m2 a navýšení počtu nakládacích bran.

Čaputová se objevila v Kia Motors Slovakia
16.srpen 2019

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zavítala 15. srpna do výrobního závodu Kia Motors Slovakia. Byl to úplně první výrobní závod, který prezidentka ve svém funkčním období navštívila.

Kia začala na Slovensku vyrábět XCeed
6.srpen 2019

Kia Motors Slovakia spustila 6. srpna sériovou výrobu crossoveru Kia XCeed. Vůz je čtvrtou karosářskou verzí řady Ceed, kterou dosud reprezentují varianty Hatchback, Sportswagon a Shooting brake (ProCeed). Zahájení prodeje XCeedu v ČR je naplánováno na září.

Slovensko: VW chce, aby zaměstnanci vrátili část odměn
12.červenec 2019

Volkswagen Slovakia žádá bývalé zaměstnance, aby vrátili část loňských odměn. Bratislavský závod jim v dopise oznámil, že jim omylem vyplatil vyšší odměny, než na jaké měli nárok. Za nepříjemnost se firma omluvila, zdůvodnila ji chybou softwaru.

Ford šetří v Evropě, prodá slovenský závod
28.červen 2019

Ford spouští 1. července nejrozsáhlejší transformaci své evropské části v celé historii působení značky na starém kontinentu. Kromě jiného prodá závod na převodovky ve slovenském Kechneci, uzavře řadu dalších továren.

GEFCO pomáhá obnově lesa po kalamitě
3.červen 2019

Zaměstnanci divize Forwarding GEFCO Slovakia obnovují lesy po kalamitě. V rámci svých CSR aktivit vysadil osmičlenný tým během květnového dne celkem 1 000 mladých stromků v lokalitě Malých Karpat.

Superb iV: začátek hybridní etapy
23.květen 2019

Škoda Superb iV představený v Bratislavě při hokejovém MS je prvním sériovým vozem značky s plug-in hybridním pohonem. Vůz bude uveden na trh na počátku roku 2020.

LIQUI MOLY sponzorem MS v hokeji
9.květen 2019

Desátého května začne 16 nejlepších hokejových týmů na Slovensku bojovat o titul mistra světa. LIQUI MOLY, specialista na výrobu olejů a aditiv z Německa, zasponzoruje turnaj.

Benzina otevřela na Slovensku první čerpadlo
18.duben 2019

Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku, otevřela svou první čerpací stanici na Slovensku. Řidiči mohou v Malackách tankovat aditivovaná paliva Efecta 95 a Efecta Diesel i prémiová paliva Verva 100 a Verva Diesel.

BestDrive s novým šéfem pro ČR a Slovensko
8.duben 2019

Duben 2019 přinesl do sítě BestDrive v České republice a na Slovensku nového generálního ředitele. Kromě Česka a Slovenska bude také zodpovědný za rozvoj autoservisní sítě koncernu Continental v Irsku, Finsku a Norsku.

MOL a Total spojily sítě palivových karet
25.únor 2019

MOL a Total podepsaly dohodu o rozšíření akceptační sítě palivových karet MOL o 4 000 čerpacích stanic Total v pěti zemích západní Evropy. Palivové karty Total budou naopak přijímány v síti stanic MOL a Slovnaft v Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a na Slovensku.