Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Slovensko

 
 
Benzina zrychlí investice na Slovensku
13.duben 2022

Sít čerpacích stanic Benzina ORLEN pokračuje v expanzi na Slovensku. Lídr českého trhu nyní rozšíří svoji tamní síť o síť stávajících expresních čerpacích stanic.

Video
Zásilka pro slovenský Refugee Camp je na místě
7.březen 2022

Časopis Automakers finančně podpořil dodávku zboží pro ženy a děti z Ukrajiny, kteří čekají na východní slovenské hranici v mrazivém počasí na přechodný domov. Zásilka, kterou organizovala agentura CCL ve spolupráci s Červeným křížem, jen na místě.

Časopis Automakers podpořil slovenský Refugee Camp
3.březen 2022

Časopis Automakers finančně podpořil dodávku zboží pro ženy a děti z Ukrajiny, kteří čekají na východní slovenské hranici v mrazivém počasí hodiny a dny na to, aby našli přechodný domov mimo válečné oblasti. Zásilku organizovala agentura CCL ve spolupráci s Červeným křížem.

Mitsubishi má speciál L200 Mountain Sherpa
11.leden 2022

Slovenské zastoupení Mitsubishi Motors navázalo na projekty „EXPEDITION” a „ROCK PROOF” z uplynulých let a představilo nový off-roadový speciál s názvem MOUNTAIN SHERPA určený pro cestovatelské zážitky.

Carvago: dovoz aut je v ČR jednodušší než na Slovensku
6.červenec 2021

Pokud chce Slovensko omladit vozový park, je načase, aby se proces dovozu ojetých vozů ze zahraničí výrazně zjednodušil. Největší překážkou zůstává především extrémně velká byrokracie při přihlašování aut.

Carsharing HoppyGo jde na Slovensko a do Polska
19.květen 2021

Služba sdílení automobilů HoppyGo, vyvinutá a provozovaná inovačním centrem ŠKODA AUTO DigiLab, vstupuje po České republice i na slovenský a polský trh. Na Slovensku je služba k dispozici v Bratislavě a okolí. V Polsku zastává s konceptem platformy peer-topeer roli průkopníka a už teď funguje ve všech větších městech.

Slovenská strela se vrátila se do Kopřivnice
17.květen 2021

Ve čtvrtek 6. května úspěšně proběhla technicko – bezpečnostní zkouška historického motorového vozu M 290.002 Slovenská strela. Vůz se poté vrátil do své rodné Kopřivnice, kde bude vystaven v továrním muzeu Tatry .

Kia loni vyrobila na Slovensku 268 200 aut
5.únor 2021

Kia Motors Slovakia vyrobila  v závodě v Tepličce nad Váhom v roce 2020 celkově 268 200 automobilů. Počet vyrobených vozidel byl o 22 % nižší než v rekordním roce 2019. Pokles výroby v roce 2020 byl způsoben pandemií nového typu koronaviru a jejími negativními dopady na automobilový průmysl.

HN: Škoda stěhuje Superb do Bratislavy
11.listopad 2020

Škoda Auto přestěhuje produkci limuzíny Superb z východočeských Kvasin do slovenské Bratislavy, uvedly Hospodářské noviny. Automobilka tuto informaci zatím nepotvrdila.

Porsche chce další továrnu na Slovensku
17.srpen 2020

Výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom v pátek slovenský list Denník N.

Kia Slovakia podpořila boj s COVID-19
13.duben 2020

Kia Motors Slovakia, jeden z největších zaměstnavatelů v Žilinském kraji, poskytla vládě Slovenské republiky dar ve výši 200 000 EUR na financování nákupu tolik potřebných dýchacích ventilátorů a na pomoc v boji proti šíření nového koronaviru COVID-19.

DHL Supply Chain: Badáň šéfuje i Slovensko
8.duben 2020

Peter Badáň, dosavadní ředitel transportu DHL Supply Chain v ČR, byl jmenován do funkce ředitele transportu i pro Slovensko. Jeho úkolem bude vyhledávat příležitosti a rozšiřovat portfolia služeb současných zákazníků.

Coface: produkce autoprůmyslu poklesne až o 75 %
7.duben 2020

Podle pojišťovny COFACE riziko ohrožení automobilového průmyslu výrazně vzrostlo. Dopady na středoevropské ekonomiky včetně ČR budou zásadní. Proto Coface nyní zhoršila hodnocení odvětvového rizika v automobilovém průmyslu na vysoké riziko.

PSA zavírá továrny v Evropě, včetně Trnavy
17.březen 2020

Krizová komise skupiny PSA v čele s předsedou představenstva rozhodla o uzavření továren vyrábějících automobily. Slovenská Trnava přestane vyrábět 19. března, uzavírky potrvají do 27. března.

Dachser investoval ve slovenském Lozornu
30.září 2019

DACHSER Slovakia dokončil rozšíření překládkové haly logistického centra v Lozorně u Bratislavy. Investice ve výši cca 3 miliony euro přinesla zvětšení prostor o 3 000 m2 a navýšení počtu nakládacích bran.

Čaputová se objevila v Kia Motors Slovakia
16.srpen 2019

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zavítala 15. srpna do výrobního závodu Kia Motors Slovakia. Byl to úplně první výrobní závod, který prezidentka ve svém funkčním období navštívila.

Kia začala na Slovensku vyrábět XCeed
6.srpen 2019

Kia Motors Slovakia spustila 6. srpna sériovou výrobu crossoveru Kia XCeed. Vůz je čtvrtou karosářskou verzí řady Ceed, kterou dosud reprezentují varianty Hatchback, Sportswagon a Shooting brake (ProCeed). Zahájení prodeje XCeedu v ČR je naplánováno na září.

Slovensko: VW chce, aby zaměstnanci vrátili část odměn
12.červenec 2019

Volkswagen Slovakia žádá bývalé zaměstnance, aby vrátili část loňských odměn. Bratislavský závod jim v dopise oznámil, že jim omylem vyplatil vyšší odměny, než na jaké měli nárok. Za nepříjemnost se firma omluvila, zdůvodnila ji chybou softwaru.