Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Středočeský kraj

 
 
Škodovky budou mapovat infrastrukturu obcí
7.červenec 2020

Sdružení místních samospráv převzalo 7. července v Mladé Boleslavi dvě škodovky. Využije je v projektu „Mapování infrastruktury a služeb obcí“, tedy při systematickém sběru dat, která́ SMS ČR následně publikuje ve vlastním geoinformačním mapovém systému AGIS.

Šéfdesignér Škody ukázal nové verze octavie
3.červenec 2020

Octavia je pro značku Škoda klíčovým modelem už od roku 1966. Nabídku čtvrté generace vozu představili v Mladé Boleslavi šéf vývoje Christian Strube a šéfdesigner Oliver Stefani.

Škoda předala octavie sociálním službám
2.červenec 2020

Zákaznické centrum ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi se stalo místem slavnostního předání prvních 10 vozů ŠKODA OCTAVIA Style vybraným organizacím, které v ČR poskytují terénní zdravotní a sociální služby.

Mako Car začal dovážet autokola Concaver
2.červenec 2020

Mako Car, výhradní dovozce litých kol značek Tomason, GMP a Vossen, začal na českém trhu zastupovat rovněž taiwanského výrobce Concaver. Novinky předvedl na tiskové konferenci šéf firmy Martin Makovička.

V čestlickém BMW hasili hybridní vůz
25.červen 2020

Několik hasičských jednotek likvidovalo ve středu večer v Čestlicích na Praze východ požár BMW s hybridním pohonem. Vůz začal hořet v budově autosalonu, hasiči ho nakonec museli ponořit do kontejneru s vodou.

Škoda nabízí poprodejní služby už 100 let
11.červen 2020

Skutečnost, že prodejem nového auta vztah se zákazníkem teprve začíná, si zakladatelé mladoboleslavské automobilky Václav Klement a Václav Laurin prakticky ihned při založení společného podniku před 125 lety, na sklonku roku 1895.

Vovkanič prohrál soud se Škodou Auto
8.červen 2020

Designér Vlado Vovkanič neuspěl ve sporu s automobilkou Škoda Auto. Firma nemusí stáhnout z trhu vozy Kodiaq a Karoq a modely kol Vega a Triglav, rozhodl v pondělí středočeský krajský soud.

Policie převzala terénní Land Cruisery
29.květen 2020

Policie České republiky převzala v Průhonicích od zástupců značky Toyota prvních 12 terénních vozů Land Cruiser. Budou sloužit v příhraničních oblastech po celé ČR pro potřeby Cizinecké policie.

Nová výstava: 125 let historie škodovek
27.květen 2020

Stálou expozici mladoboleslavského ŠKODA Muzea doplňuje právě zpřístupněná výstava „S tradicí do budoucnosti“, která připomíná milníky 125 let existence automobilky.

TPCA po dvou měsících obnovila výrobu
25.květen 2020

Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut.

TPCA znovu prodloužila odstávku výroby
13.květen 2020

Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) opět prodloužila odstávku výroby kvůli koronaviru. Výrobní linky by se měly spustit v pondělí 25. května ráno.

Škoda otevírá Muzeum i Porscheho dům
12.květen 2020

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi je znovu otevřeno od 11. května, Rodný dům Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích nad Nisou se otevírá v pátek 15. května.

TPCA: vyrábět nemá smysl, není odbyt
13.duben 2020

Nošovický Hyundai se pokouší rozjet výrobu, kolínská TPCA bude stát minimálně do konce dubna. Podle jejího šéfa Roberta Kimla nemá smysl auta produkovat, když je není kam prodávat. Kiml komentoval situaci v rozhovoru pro Seznam.cz.

Nošovice stojí do Velikonoc, Škoda do konce dubna
9.duben 2020

Nošovická automobilka Hyundai oznámila, že rozběhne výrobu po Velikonocích 14. dubna. Škoda Auto potřetí prodloužila odstávku výroby ve všech třech svých českých závodech kvůli pandemii, a to až do 27. dubna. 

Alcar Bohemia funguje prostřednictvím call centra
8.duben 2020

Provoz a veškeré služby společnosti ALCAR BOHEMIA jsou zachovány v plném rozsahu včetně doručování zboží a poskytování poradenství. Partneři se mohou obracet na firemní call centrum v průběhu celé standardní pracovní doby od pondělí do pátku od 8:00 do 16:30 hod.

Škoda Auto vyvíjí respirátory z 3D tiskárny
7.duben 2020

Technický vývoj Škody Auto se začal orientovat na výrobu respirátorů. Po vzoru ČVUT se jeho pracovníci přidali k výzvě a v jindy tajném oddělení EGV vyrábí druhým týdnem na 3D tiskárně součástky pro respirátory. Proces přiblížil portál novinky.cz

Škoda zasponzorovala boj proti koronaviru
6.duben 2020

ŠKODA AUTO v rámci několika projektů podporuje organizace, které se snaží zastavit pandemii COVID-19 v České republice. Poskytla flotilu vozů z carsharingu, přímou podporu sociálním službám a společně s ČVUT vyvíjí 3D tisk pro výrobu respirátorů.

TUkas dezinfikuje interiéry aut ozónem
1.duben 2020

Skupina TUkas, autorizovaný prodejce a servis automobilů, funguje i v době koronavirové pandemie. V boji proti nebezpečnému viru představuje novinku – „DEZINFEKCI INTERIÉRU OZÓNEM“.

Škoda prodloužila odstávku výroby
27.březen 2020

Škoda Auto prodlužuje odstávku výroby ve všech třech českých závodech kvůli pandemii koronaviru nejméně do 14. dubna. Zaměstnance o tom vedení firmy informovalo v dopisu.

Škoda Auto i kolínská TPCA přerušují výrobu
18.březen 2020

Dočasné uzavření továren kvůli problémům způsobených koronavirem ohlásila na začátku týdne řada evropských automobilek, ve středu 18. března se k nim přidávají i dva tuzemští výrobci –  Škoda Auto a TPCA.