Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Středočeský kraj

 
 
Toyota jediným vlastníkem závodu v Kolíně
4.leden 2021

TPCA mění vlastníka, u Kolína už se nebudou vyrábět francouzské vozy.  Za účasti prezidenta závodu Koreatsu Aokiho, ředitele importu Martina Pelešky a starosty Kolína Michaela Kašpara bylo odhaleno nové jméno automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic.

Interaction bodovala v Českých lídrech
17.prosinec 2020

Prosincové slavnostní vyhlášení OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ 2020 přineslo body pro lakýrenskou Interaction. Podařilo se jí probojovat nejen mezi finalisty, jako tomu bylo v minulém roce, ale letos se umístila na druhém místě ve Středočeském kraji.

Nadace Škody zaštítila nový koncept výuky
3.listopad 2020

Školení dopravní bezpečnosti na školách v Mladoboleslavském regionu letos pokračuje i přes ztíženou epidemiologickou situaci. Lektoři z dopravně-bezpečnostního týmu připravili nový koncept výuky, která probíhá venku. Díky podpoře Nadačního fondu ŠKODA AUTO bylo letos proškoleno už 1 717 dětí na šesti základních školách.

PSA končí s prodejem miniaut z TPCA
19.říjen 2020

PSA končí s výrobou městských miniautomobilů Peugeot 108 a Citroën C1. Podle zdrojů agentury Reuters Francouzi opouštějí stále více nerentabilní segment, protože zahájili strategickou revizi výrobního programu před plánovanou fúzí s Fiat Chrysler.

Dealeři a novináři testovali hybridní Renaulty na Lhotě
14.říjen 2020

Panství Dlouhá Lhota u Příbrami hostilo říjnovou dealerskou a novinářskou prezentaci hybridních Renaultů s technologií E-TECH. Zájemci mohli otestovat nový Renault CLIO E-TECH Hybrid, CAPTUR E-TECH Plug-in Hybrid nebo MEGANE Grandtour E-TECH Plug-in Hybrid.

Auto Kruml buduje nové servisní centrum
12.říjen 2020

Společnost Auto Kruml buduje v Brandýse nad Labem nově koncipovaný autoservis pro vozy značek Ford a Škoda, který bude vybavený nejmodernější diagnostikou, karosářskou dílnou a autolakovnou. Samozřejmostí jsou špičkoví odborníci.

Scania předala tisící kamion pro HOPI
8.říjen 2020

Logistická společnost HOPI převzala tisící vozidlo značky Scania. Symbolický klíč od vozu převzal zakladatel společnosti HOPI HOLDING František Piškanin. O místo za volantem jubilejního vozu přitom soutěžila desítka nejlepších řidičů společnosti.

Kolínští hasiči jezdí v autech od TPCA
29.září 2020

Další pomoc od TPCA v době koronaviru míří do regionu. I přes těžkou situaci předala TPCA tři vozy ze své produkce do rukou hasičů a policistů města Kolín. Všechna tři auta budou sloužit ke zvýšení bezpečnosti v regionu a dále v sociálních službách, tedy těm, kteří v této době pomáhají nejvíce.

Škoda používá plazmu při výrobě válců
18.září 2020

ŠKODA AUTO uvedla do provozu novou linku pro plazmové nanášení povrchové vrstvy válců motoru. Technicky inovativní proces umožňuje nahradit dosavadní vložky válců nanesením práškové vrstvy o celkové tloušťce 150 mikrometrů (0,15 milimetru).

Volvo nabídlo bezpečnostní pás před 60 lety
23.srpen 2020

Bývalá letní rezidence pražských arcibiskupů Clara Futura v Dolních Břežanech loni připomněla výročí tříbodového bezpečnostního pásu, který v roce 1959 zavedla jako první na světě značka Volvo.

Schäfer chce vést Škodu k elektrifikaci a digitalizaci
11.srpen 2020

Nový šéf Škody Auto Thomas Schäfer zaslal první dopis zaměstnancům automobilky. Oznámil, že hodlá věnovat pozornost elektrifikaci a digitalizaci produktů firmy. Jde podle něj o klíč k tomu, aby automobilka zůstala pro zákazníky atraktivní, a chce, aby produkty firmy odpovídaly přání zákazníků.

Kdo je nový šéf Škody Auto Thomas Schäfer?
3.srpen 2020

Představenstvo Škody Auto zvolilo 3. srpna svého nového šéfa. Thomas Schäfer se narodil 1. dubna 1970 v Marburgu v Hesensku. V roce 1994 vystudoval technologii výroby na Berufsakademie v Mannheimu. Již během studií v roce 1991 začal pracovat u automobilové společnosti Daimler v Mannheimu.

Škodovky budou mapovat infrastrukturu obcí
7.červenec 2020

Sdružení místních samospráv převzalo 7. července v Mladé Boleslavi dvě škodovky. Využije je v projektu „Mapování infrastruktury a služeb obcí“, tedy při systematickém sběru dat, která́ SMS ČR následně publikuje ve vlastním geoinformačním mapovém systému AGIS.

Šéfdesignér Škody ukázal nové verze octavie
3.červenec 2020

Octavia je pro značku Škoda klíčovým modelem už od roku 1966. Nabídku čtvrté generace vozu představili v Mladé Boleslavi šéf vývoje Christian Strube a šéfdesigner Oliver Stefani.

Škoda předala octavie sociálním službám
2.červenec 2020

Zákaznické centrum ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi se stalo místem slavnostního předání prvních 10 vozů ŠKODA OCTAVIA Style vybraným organizacím, které v ČR poskytují terénní zdravotní a sociální služby.

Mako Car začal dovážet autokola Concaver
2.červenec 2020

Mako Car, výhradní dovozce litých kol značek Tomason, GMP a Vossen, začal na českém trhu zastupovat rovněž taiwanského výrobce Concaver. Novinky předvedl na tiskové konferenci šéf firmy Martin Makovička.

V čestlickém BMW hasili hybridní vůz
25.červen 2020

Několik hasičských jednotek likvidovalo ve středu večer v Čestlicích na Praze východ požár BMW s hybridním pohonem. Vůz začal hořet v budově autosalonu, hasiči ho nakonec museli ponořit do kontejneru s vodou.

Škoda nabízí poprodejní služby už 100 let
11.červen 2020

Skutečnost, že prodejem nového auta vztah se zákazníkem teprve začíná, si zakladatelé mladoboleslavské automobilky Václav Klement a Václav Laurin prakticky ihned při založení společného podniku před 125 lety, na sklonku roku 1895.

Vovkanič prohrál soud se Škodou Auto
8.červen 2020

Designér Vlado Vovkanič neuspěl ve sporu s automobilkou Škoda Auto. Firma nemusí stáhnout z trhu vozy Kodiaq a Karoq a modely kol Vega a Triglav, rozhodl v pondělí středočeský krajský soud.