Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
Cupra podpořila Barth Racing na Dakaru
3.leden 2023

CUPRA Formentor se postavila na start Rallye Dakar jako novinářský vůz českého týmu BARTH Racing. Nejslavnější vytrvalostní automobilová soutěž na světě se již počtvrté v řadě uskuteční v Saúdské Arábii, v termínu od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023.

Škoda chce montovat auta ve Vietnamu
10.říjen 2022

Škodovka vstoupí na vietnamský trh. Ve spolupráci s místním Thanh Cong Motor Vietnam (TC Motor) chce česká automobilka nabízet evropské modely od roku 2023.

Subaru prodalo 5 milionů aut s EyeSightem
13.září 2022

Subaru Corporation oznámila, že kumulativní celosvětové prodeje jejích vozů vybavených asistenčním systémem EyeSight letos překročily hranici pěti milionů kusů. Tohoto milníku bylo dosaženo po 14 letech a jednom měsíci od prvního uvedení systému na japonský trh, které proběhlo v květnu 2008.

Video
Backstage záběry z Kalendáře Pirelli 2023
11.září 2022

Název kalendáře Pirelli pro rok 2023 od Emmy Summertonové je „Milostné dopisy múze“ („Love Letters to the Muse“). Bude prezentovat některé ze světových modelek, ale i dalších silných žen – hlasů své generace, které Summertonová fotografovala v New Yorku a Londýně.

Ford chce do roka vyrábět 600 tisíc elektroaut
27.červenec 2022

Ford oznámil řadu iniciativ směřujících k zajištění výrobních kapacit pro baterie v rozsahu potřebném k dosažení cílového objemu 600 000 elektromobilů ročně do konce roku 2023 a více než dva miliony do konce roku 2026.

Video
Volkswagen měl světovou premiéru Amaroku
11.červenec 2022

Volkswagen Užitkové vozy ukázal 7. července ve světové premiéře novou verzi Amaroku. Výroba bude probíhat v Jižní Africe. Prémiový pick-up je určen pro Austrálii a Nový Zéland, pro bezpočet afrických zemí, Blízký východ a Evropu.

Porsche Motorsport nasazuje globální vůz 963
28.červen 2022

Tým Porsche Penske Motorsport vysílá nové Porsche 963 na lov celkových vítězství v největších vytrvalostních závodech na světě. Od roku 2023 budou dva hybridní prototypy specifikace LMDh nasazeny jak v mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC, tak v šampionátu IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Hyundai ukončí výrobu první řady IONIQ
10.červen 2022

V červenci 2022 bude ukončena výroba původního modelu Hyundai IONIQ v montážním závodě Ulsan v Jižní Koreji. Poslední IONIQ, který sjede z montážní linky, završí významnou kapitolu nedávné historie značky Hyundai.

Video
Mastercard omladil v kampani Messiho
17.květen 2022

Pro vytvoření podoby Lionela Messiho v mladším věku tvůrci vůbec poprvé v reklamním filmu využili umělou inteligenci – metodu tzv. neuronového vykreslování namísto obvyklého přístupu postaveného na počítačové grafice.

Ve kterých zemích se nejvíc stáčejí kilometry?
5.duben 2022

Řidiči mají tendenci měnit svá auta každých 3 až 5 let. To znamená, že proces koupě auta se děje dvakrát za jednu desetiletku, případně i vícekrát – ačkoli s rizikem, že se pokaždé zopakuje konkrétní podvod.

Stellantis chystá továrnu na baterie v Kanadě
27.březen 2022

Stellantis a LG Energy Solution (LGES) oznámily uzavření závazných konečných dohod o založení prvního závodu na výrobu baterií pro elektromobily v Kanadě. Společný podnik bude vyrábět lithium-iontové bateriové články a moduly. Tato produkce bude pokrývat významnou část požadavků spojených s výrobou vozů skupiny Stellantis v Severní Americe.

Hyundai otevírá továrnu v Indonésii
22.březen 2022

Hyundai slavnostně otevřel svůj první výrobní závod v jihovýchodní Asii. Hyundai Motor Manufacturing Indonesia stojí v průmyslovém komplexu Deltamas nedaleko indonéského města Cikarang, které leží 40 kilometrů na východ od hlavního města Jakarta.

Driverama má partnerství s Atalayem
24.leden 2022

Driverama, technologická online platforma skupiny AURES Holdings pro obchod s ojetými vozy v západní Evropě uzavřela oficiální partnerství s Erdoğanem Atalayem, který je známý především jako představitel hlavní role Semira Gerkhana v populárním seriálu televize RTL “Kobra 11”.

Kia partnerem Australian Open 2022
20.leden 2022

Kia Corporation podpořila tenisový grandslamový turnaj Australian Open 2022 (AO22), pořádaný v rámci regionu Asie a Tichomoří: značka plánuje řadu marketingových aktivit poukazujících na vize společnosti a její zasazení o trvale udržitelnou mobilitu.

Stellantis má partnerství s Amazonem
19.leden 2022

Amazon a Stellantis oznámily přípravu několika víceletých globálních dohod, jejichž cílem je změnit prostředí ve vozidlech pro miliony zákazníků skupiny Stellantis a urychlit přechod odvětví k udržitelným řešením mobility a softwarově definované budoucnosti.

Harley-Davidson ukázal modelový rok 2022
18.leden 2022

Harley-Davidson představuje část své nabídky motocyklů pro rok 2022, které aktuálně míří do autorizovaných dealerství Harley-Davidson, nejprve v USA a během několika málo týdnů i k nám.

Volvo se integruje s Google Assistant
7.leden 2022

Volvo Cars se stane první automobilkou, která zavede přímou integraci svých vozů se zařízeními, která podporují ovládání prostřednictvím aplikace Google Assistant. Jedná se o další krok v rámci partnerského svazku společností Volvo Cars a Google.