Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
Mercedes-Benz Třídy C ve verzi All-Terrain
22.srpen 2021

Mercedes-Benz nabídl i v segmentu C všestranný model All-Terrain, jako alternativu pro všechny zákazníky, kteří považují konvenční kombi za nedostačující pro jízdu v terénu, ale SUV za příliš vysoké.

Kia se připojí ke klimatické iniciativě RE100
12.červenec 2021

Skupina HMG oznámila, že pětice klíčových přidružených společností vč. Kia Corporation („Kia“) a Hyundai Motor Company („Hyundai Motor“) se zapojí do celosvětové iniciativy klimatické skupiny RE100, zasazující se o přechod ke 100% využívání obnovitelných energií.

Video
BMW X3 si zahraje ve filmu Black Widow
29.červen 2021

První spolupráce BMW a studia Marvel proběhla na filmu „Black Widow“, který bude uveden do kin 9. července. Akcí nabitý špionážní thriller z prostředí Marvel Cinematic Universe je ideálním filmem pro prezentaci BMW X3. Do akce se zapojí také první BMW řady 2 Gran Coupé. 

Kia ukázala siluetu nové Sportage
31.květen 2021

Automobilka Kia odhalila první oficiální teaser fotografie páté generace Sportage. Celkové odhalení vozu na korejském trhu je naplánováno na letošní červenec. V září a poprvé v 28leté historii modelu, představí Kia specializovanou evropskou verzi.

Hyundai NEXO opět překonal rekord v dojezdu
28.květen 2021

Australský tým překonal za volantem elektromobilu Hyundai NEXO s palivovými články (FCEV – Fuel Cell Electric Vehicle) světový rekord v nejdelším dojezdu na jednu náplň nádrže pro vozidla s pohonem na vodík.

CUPRA přenesla svůj design do světa jachet
17.květen 2021

Španělská CUPRA po oznámení partnerství na únorové digitální oslavě výročí značky představuje první výsledek své spolupráce se společností De Antonio Yachts.

Ford testuje E-Transit přímo u zákazníků
16.květen 2021

Ford Motor Company zahajuje první zákaznické zkoušky nového E-Transitu, elektrické verze nejprodávanější dodávky na světě. Prototypy vozů se začlení do vozových parků supermarketů, doručovacích služeb a energetických společností z Německa, Norska a Velké Británie.

Japonci se dohodli na vzájemné komunikaci aut
7.květen 2021

Toyota uzavřela dohodu se značkami Suzuki, Subaru, Daihatsu a Mazda o společném vývoji technických specifikací pro komunikační zařízení vozidel nové generace. Společné standardy budou sloužit pro kvalitní a bezpečnou komunikaci vozidel mezi sebou i se svým okolím.

Škoda dodá policejní superby na Nový Zéland
7.květen 2021

Škodovka se chystá novozélandské policii předat první z celkem asi 2 000 vozů SUPERB COMBI. V rámci výběrového řízení zvítězila nad početnou konkurencí. Tendru se zúčastnilo sedm výrobců vozidel s celkem 27 různými modely.

Rolls-Royce představil japonský Dawn
1.květen 2021

Rolls-Royce Motor Cars a japonský architekt Kengo Kuma propojili luxusní svět automobilů a architektury v zakázkovém voze Dawn. Vůz se představuje jako působivé vyobrazení nové rezidence The Kita v centru Tokia, kterou navrhl právě Kengo Kuma na základě zadání globálního developera luxusních nemovitostí Westbank.

Volkswagen ID.4 je World Car of the Year 2021
21.duben 2021

Elektromobil ID.4 zvítězil se v každoroční anketě World Car Awards a stal se Světovým autem roku 2021.  V anketě hlasovalo více než 90motoristických novinářů z 24 zemí.

FESTKA se dostala na newyorský trh
21.duben 2021

Sdružení cyklistů s názvem Rubber N’ Road bylo založeno během pandemie COVID-19 newyorskými cyklisty Gilem Lavim a Maxem Davisem jako e-commerce platforma a pořadatel cyklistických pop-up akcí. Jejich dodavatelem se stal český výrobce karbonových rámů pro silniční kola FESTKA.

Mustang opět nejprodávanějším sportovním vozem světa
20.duben 2021

Podruhé za sebou se Ford Mustang  – který v sobotu 17. dubna oslavil 57. narozeniny – stal nejprodávanějším sportovním vozem světa. Mezi sportovními kupé mu pozice bestselleru náleží dokonce už šestým rokem v řadě.

Akio Toyoda osobností automobilového světa 2021
19.duben 2021

Prezident a generální ředitel Toyota Motor Corporation Akio Toyoda získal ocenění nejvýznamnější osobnost automobilového světa roku 2021. Zvolila ho porota organizace World Car Awards složená z více než 90 významných mezinárodních novinářů.

Hyundai měl digitální premiéru MPV STARIA
17.duben 2021

Hyundai Motor Company ukázala v rámci digitální světové premiéry novou modelovou řadu víceúčelových vozů MPV (Multi-Purpose Vehicle) s označením STARIA. Řada bude vzorem pro budoucí vozidla PBV (Purpose Built Vehicle), vyvíjená ke specifickým účelům značkou Hyundai.

Goodyear dodá pneumatiky pro elektrická Audi
17.duben 2021

Audi znovu požádala Goodyear, aby pneumatikami vybavil jeden z jejích vlajkových elektromobilů. Goodyeary slouží již od roku 2019 jako originální výbava SUV modelů e-tron. Nyní začne rovnou z výroby na 21palcových pneumatikách Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 jezdit i nová generace cestovních vozů Audi e-tron GT.

Video
Kia měla světovou premiéru elektromobilu EV6
30.březen 2021

Kia Motors uspořádala 30. března světovou premiéru modelu EV6 z kategorie SUV-crossoverů, který slibuje dlouhý dojezd, pohon s nulovými emisemi a ultra rychlé 800V nabíjení. EV6 je prvním vozem značky, jenž bude postaven na nové vyhrazené platformě Kia pro akumulátorové elektromobily (BEV).

Harley-Davidson avizoval novinky pro 2021
8.březen 2021

Mezi hlavní novinky Harley-Davidson roku 2021 patří robustní Street Bob® 114, cruiser Fat Boy 114 v novém stylu a nové trendové volby pro tři populární performance-baggery: Street Glide® Special, Road Glide® Special a Road King® Special. Harley-Davidson dále nabídne čtyři super-prémiové touringové modely od týmu Custom Vehicle Operations.