Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
Exšéf Nissanu Ghosn propuštěn na kauci
5.březen 2019

Bývalý ředitel konsorcia Renault – Nissan Carlos Ghosn bude moci po více než sto dnech opustit vazbu. Rozhodl o tom tokijský soud, který stanovil kauci na miliardu jenů (více než 201 milionů korun). Ghosn rovněž nebude moci opustit zemi a bude monitorován, informovala agentura Reuters s odvoláním na jeho právníka.

Yamaha nejsou jen motorky a hudební nástroje
31.leden 2019

Když se řekne Yamaha, většině lidí se vybaví proslulé motocykly a hudební nástroje. Ale fanoušci sportovních aut vědí, že Yamaha má podíl i na autech. Třeba modelech  Lexus LFA nebo Toyota 2000GT.

Gefco začalo dodávat železniční vagóny PSA
30.leden 2019

Společnost GEFCO zajistila v prosinci 2018 pro Skupinu PSA přepravu prvních dvou železničních vagonů do nového závodu v marockém městě Kenitra. Dalších 45 železničních vagonů vypraví postupně z francouzského přístavu Saint-Nazaire do přístavu Tangier v průběhu roku 2019.

Video
Martin Prokop odstartoval Dakar 2019
7.leden 2019

Martin Prokop s Janem Tománkem v neděli večer místního času přejeli startovní rampu a vyrazili do 41. ročníku nejtěžší motoristické soutěže světa rallye Dakar 2019.

Automobilka Kia loni zvýšila odbyt o 2,4 %
2.leden 2019

Kia oznámila výsledky svých celosvětových prodejů osobních vozidel, vozidel pro volný čas a užitkových vozidel za rok 2018. Dosáhly počtu 2 812 200 kusů, což představuje meziroční růst o 2,4 procenta.

Krizi v alianci Renault – Nissan řeší ministři
27.listopad 2018

Zatčení Carlose Ghosna, předsedy správní rady koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi, bylo spouštěcím momentem k jednání o řadě změn v této automobilové alianci. Krizi řeší ministři francouzské i japonské vlády, píše ihned.cz.

Renault má dočasnou správu, Ghosn stále ve vazbě
26.listopad 2018

Automobilka Renault jmenovala dočasnou správu firmy. Správní rada se ale zdržela odvolání svého předsedy Carlose Ghosna. Vyčká, jaké informace přinese interní vyšetřování. Ghosn je v Japonsku zapleten do finančního skandálu. Tématem se zabývá portál Autoweek.cz

KIA chystá pro hybridy fotovoltaickou střechu
6.listopad 2018

Kia Motors plánuje uvést pro vybrané modely technologii dobíjení pomocí fotovoltaické střechy. Solární panely tak poskytnou další elektrickou energii pro hybridy i elektromobily.

Návrhářka Lexusu UX mění svět aerodynamiky
5.listopad 2018

Nový crossover Lexus UX, který dorazí na evropský trh začátkem příštího roku, přináší několik novinek v oblasti aerodynamiky. Vůz, jehož hlavní konstruktérkou je žena, se inspiroval i u formule 1.

Dyson bude vyrábět elektromobily v Singapuru
23.říjen 2018

Společnost Dyson oficiálně oznámila, že její vedení rozhodlo o vybudování prvního vlastního automotive výrobního závodu v Singapuru. Spuštění provozu ve dvoupodlažním výrobním zařízení na zakázku je naplánováno na rok 2020.

PSA prodloužila smlouvu s GEFCO
22.říjen 2018

Automobilka Groupe PSA prodloužila čtyřletý exkluzivní kontrakt společnosti GEFCO. Podpis smlouvy  s ročním objemem 550 milion eur stvrzuje služby  v oblasti four-party automobilové logistiky (4PL).

Mazda vrátí na trh rotační motor
3.říjen 2018

Mazda uvede v roce 2020 na trh první modely s elektrickým pohonem. Zvýšení jejich dojezdu má umožnit rotační motor, který bude vyrábět energii. Kompaktní zástavbové rozměry jej podle automobilky předurčují k nasazení v různých elektrifikačních řešeních.

Renault-Nissan-Mitsubishi jdou s Googlem
27.září 2018

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a Google oznámili technologické partnerství v oblasti využívání operačního systému Android s cílem nabídnout inteligentní infotainment a uživatelsky orientované aplikace napříč různými značkami, s plánovaným začátkem od roku 2021.

Hyundai investuje do holografických systémů
27.září 2018

Hyundai Motor Company uskutečnila novou strategickou investici do švýcarského technologického start-upu WayRay AG s cílem urychlit vývoj navigačního systému s holografickým zobrazováním rozšířené reality pro budoucí vozidla. Nová technologie by se mohla objevit ve výbavě velkosériově vyráběných vozidel v roce 2020.

Kauza Dieselgate slaví třetí výročí
18.září 2018

Před třemi lety vyšla ve světových agenturách nenápadná zpráva o potížích koncernu Volkswagen v USA kvůli měření emisí. Jen pár hodin poté se rozpoutala největší aféra v dějinách automobilismu, připomněl portál iDNES.

Vietnam začal budovat automobilový průmysl
17.září 2018

Vietnam je jednou z posledních zemí jihopacifického regionu, který ještě nemá vlastní automobilku. Změnit to chce skupina Vin Group. Podrobnosti přímo z místa děje přinesl Autotablet Vladimíra Rybeckého.

Video
Škoda měla prodejně nejlepší srpen v historii
13.září 2018

ŠKODA v srpnu dodala zákazníkům 91 800 vozů a překonala tak výsledek loňského srpna o 6,6 % (srpen 2017: 86 100 vozů). Vysoké přírůstky značka zaznamenala zejména v Rusku (+33,5 %) a v Číně (+11,5 %). Co značka chystá do Paříže?

Toyota svolává hybridy kvůli hrozbě požáru
5.září 2018

Japonská Toyota plánuje svolat ke kontrole v Japonsku, Severní Americe, Evropě a dalších regionech zhruba 1,03 milionu hybridních vozů, včetně modelu Prius. Důvodem je možný problém u kabelového svazku v motoru, který může způsobit požár.