Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
KIA chystá pro hybridy fotovoltaickou střechu
6.listopad 2018

Kia Motors plánuje uvést pro vybrané modely technologii dobíjení pomocí fotovoltaické střechy. Solární panely tak poskytnou další elektrickou energii pro hybridy i elektromobily.

Návrhářka Lexusu UX mění svět aerodynamiky
5.listopad 2018

Nový crossover Lexus UX, který dorazí na evropský trh začátkem příštího roku, přináší několik novinek v oblasti aerodynamiky. Vůz, jehož hlavní konstruktérkou je žena, se inspiroval i u formule 1.

Dyson bude vyrábět elektromobily v Singapuru
23.říjen 2018

Společnost Dyson oficiálně oznámila, že její vedení rozhodlo o vybudování prvního vlastního automotive výrobního závodu v Singapuru. Spuštění provozu ve dvoupodlažním výrobním zařízení na zakázku je naplánováno na rok 2020.

PSA prodloužila smlouvu s GEFCO
22.říjen 2018

Automobilka Groupe PSA prodloužila čtyřletý exkluzivní kontrakt společnosti GEFCO. Podpis smlouvy  s ročním objemem 550 milion eur stvrzuje služby  v oblasti four-party automobilové logistiky (4PL).

Mazda vrátí na trh rotační motor
3.říjen 2018

Mazda uvede v roce 2020 na trh první modely s elektrickým pohonem. Zvýšení jejich dojezdu má umožnit rotační motor, který bude vyrábět energii. Kompaktní zástavbové rozměry jej podle automobilky předurčují k nasazení v různých elektrifikačních řešeních.

Renault-Nissan-Mitsubishi jdou s Googlem
27.září 2018

Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a Google oznámili technologické partnerství v oblasti využívání operačního systému Android s cílem nabídnout inteligentní infotainment a uživatelsky orientované aplikace napříč různými značkami, s plánovaným začátkem od roku 2021.

Hyundai investuje do holografických systémů
27.září 2018

Hyundai Motor Company uskutečnila novou strategickou investici do švýcarského technologického start-upu WayRay AG s cílem urychlit vývoj navigačního systému s holografickým zobrazováním rozšířené reality pro budoucí vozidla. Nová technologie by se mohla objevit ve výbavě velkosériově vyráběných vozidel v roce 2020.

Kauza Dieselgate slaví třetí výročí
18.září 2018

Před třemi lety vyšla ve světových agenturách nenápadná zpráva o potížích koncernu Volkswagen v USA kvůli měření emisí. Jen pár hodin poté se rozpoutala největší aféra v dějinách automobilismu, připomněl portál iDNES.

Vietnam začal budovat automobilový průmysl
17.září 2018

Vietnam je jednou z posledních zemí jihopacifického regionu, který ještě nemá vlastní automobilku. Změnit to chce skupina Vin Group. Podrobnosti přímo z místa děje přinesl Autotablet Vladimíra Rybeckého.

Video
Škoda měla prodejně nejlepší srpen v historii
13.září 2018

ŠKODA v srpnu dodala zákazníkům 91 800 vozů a překonala tak výsledek loňského srpna o 6,6 % (srpen 2017: 86 100 vozů). Vysoké přírůstky značka zaznamenala zejména v Rusku (+33,5 %) a v Číně (+11,5 %). Co značka chystá do Paříže?

Toyota svolává hybridy kvůli hrozbě požáru
5.září 2018

Japonská Toyota plánuje svolat ke kontrole v Japonsku, Severní Americe, Evropě a dalších regionech zhruba 1,03 milionu hybridních vozů, včetně modelu Prius. Důvodem je možný problém u kabelového svazku v motoru, který může způsobit požár.

Toyota podpoří vývoj pomůcek pro postižené
28.srpen 2018

Nadace Toyota Mobility Foundation vyhlásila celosvětovou soutěž nápadů Mobility Unlimited Challenge, jejímž cílem je vyvinout asistenční pomůcky přinášející svobodu pohybu zdravotně postiženým.

Hyundai testoval autonomní kamion
27.srpen 2018

Hyundai Motor Company úspěšně dokončila první dálniční jízdu s autonomně řízenou soupravou tahače a návěsu v Jižní Koreji. Nákladní vozidlo Hyundai Xcient ujelo přibližně 40 km na dálnici mezi městy Uiwang a Incheon, a to s velkým návěsem, který simuloval přepravu nákladu.

Toyota Mirai prý ujede tisíc kilometrů
20.srpen 2018

Toyota zdvojnásobuje investice do automobilů na vodíkové palivové články. Plánují se nové modely osobních aut a SUV, dokonalování vodíkového pohonu, snižování nákladů na výrobu. Vodíková Toyota Mirai prý už brzy ujede až tisíc kilometrů na jedno natankování.

Škoda dodala v červenci 99 700 aut
15.srpen 2018

ŠKODA dodala zákazníkům na celém světě 99 700 vozů. Česká automobilka tak překonala prodejní výsledek téhož měsíce minulého roku o 14,6 % (červenec 2017: 87 000 vozů) . Vedle Evropy (+15,7 %) si ŠKODA polepšila především v Rusku (+24,7 %), Číně (+13,9 %) a v Indii (+12,7 %).

BMW řeší v Koreji požáry motorů
7.srpen 2018

Jihokorejská pobočka automobilky BMW se omluvila motoristům za celkem 27 požárů motorů, ke kterým došlo mezi letošním lednem a červencem. Incidenty vyšetřují místní úřady. A co Evropa?

Globální prodej Volvo Cars v červenci rostl
6.srpen 2018

Volvo Cars v červenci zaznamenala o 15 % vyšší globální prodej než ve stejném měsíci předchozího roku. Švédské automobilce se v červenci podařilo prodat celkem 50 931 vozů, přičemž hlásí nárůst prodeje na všech hlavních trzích.

Design Mitsubishi určí Ital Dambrosio
1.srpen 2018

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ve svých řadách uvítá Alessandra Dambrosia, který se ujme role výkonného ředitele pro pokročilý design. Alessandro Dambrosio povede týmy ve třech návrhářských studiích – v japonském Okazaki a Tokiu, a v německém Frankfurtu.