Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
Maserati boduje v anketě China Car of the Year 2021
26.listopad 2020

V Kantonu byly oficiálně vyhlášeny netrpělivě očekávané ceny China Car of the Year 2021. Cílem těchto ocenění, pozorně sledovaných odborníky z odvětví i zákazníky, je propagace neustálého zlepšování čínského automobilového průmyslu a trhu.

Kia urychluje vývoj bojových vozidel
10.listopad 2020

Kia Motors Corporation odhalila plán vyvinout novou standardní platformu pro vojenská vozidla příští generace, čímž se zároveň posílí konkurenční výhoda automobilky v budoucích vojenských projektech.

Hyundai bere zpět Donckerwolckeho
4.listopad 2020

Koncern Hyundai Motor Group (HMG) jmenoval Luca Donckerwolkeho do nově vytvořené funkce šéfa kreativní činnosti HMG. Donckerwolke bude pokračovat ve své kariéře znovu v HMG jako výkonný viceprezident a svou kancelář bude mít v technickém centru společnosti Hyundai Motor Europe.

Historie: japonská Toyota slaví 83 let
27.říjen 2020

Japonská Toyota oslavila na konci léta 83 let své existence. Dala světu nejprodávanější osobní auto planety, revoluční přístup k výrobě a mnoho patentů, z nichž ty nejmodernější poskytla zdarma konkurenci, aby posunula automobilový trh dál.

Kolik utrží automobilky každou sekundu?
14.říjen 2020

Web VisualCapitalist vydělil celkové tržby počtem sekund v roce a dostal peníze, které automobilka utržila každou sekundu. Například koncern Volkswagen každou sekundu utržil 204 838 korun.

Hyundai vyváží systémy palivových článků do Evropy
7.říjen 2020

Hyundai Motor Company zahájila vývoz svého patentovaného systému palivových článků do Evropy, kde ho budou využívat společnosti mimo automobilové odvětví včetně švýcarské firmy GRZ Technologies Ltd., využívající vodíková řešení.

Opel Mokka se představil v on-line premiéře
25.září 2020

Šéf automobilky Opel Michael Lohscheller poprvé představil veřejnosti a médiím zcela nový model Opel Mokka. Tento model je prvním Opelem, který představí novou čelní masku Opel Vizor. Detailní změnou je i nově přestylizované logo automobilky a název vozu vyvedený výraznými literami po celé šířce zádi.

Expedice Tatra kolem světa delší o rok
11.září 2020

Expedice Tatra kolem světa 2 se kvůli koronaviru protáhne zřejmě o rok, z tříleté cesty tak bude čtyřletá. Letošní etapa podle šéfa expedice Marka Havlíčka vyšla již zhruba na 400 000 korun a o kolik se proti původnímu plánu celá akce prodraží, tak není dosud jasné.

Peugeot začal vyrábět 208 v Argentině
31.srpen 2020

V argentinském El Palomaru byla zahájena sériová výroba nového Peugeotu 208. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších nových vozů v historii značky, který byl kdy uveden na trh v Argentině a potažmo i v celé Latinské Americe.

Kiu Sorento lze zaparkovat na dálku
21.srpen 2020

Nová generace modelu Kia Sorento bude vybavena novou funkcí, kterou je dálkově ovládaný inteligentní parkovací asistent (RSPA) od uvedené značky. Systém pomáhá uživateli na dálku zajíždět nebo vyjíždět z úzkých parkovacích míst pomocí samotného klíčku od vozidla.

Žebříček zákaznické loyality vyhrál Lexus
11.srpen 2020

Americká analytická firma J.D. Power představila výsledky aktuálního průzkumu 2020 U.S. Automotive Brand Loyalty Study, který ukazuje, jak jsou zákazníci věrní jednotlivým automobilovým značkám. Žebříček opět vedou producenti z Japonska.

Ford Motor Company mění generálního ředitele
5.srpen 2020

Automobilka Ford oznámila, že Jim Hackett, který řídí její transformaci od roku 2017, plánuje ze společnosti odejít. S účinností od 1. října byl novým prezidentem a generálním ředitelem jmenován Jim Farley, který se zároveň stane členem představenstva.

Video
Kia prodloužila sponzoring Rafy Nadala
27.červenec 2020

Kia Motors Corporation, která je hlavním partnerem turnaje Australian Open, oznámila prodloužení spolupráce s tenisovou hvězdou Rafaelem Nadalem prostřednictvím tréninku vysílaného naživo na jeho oficiální facebookové stránce.

Kia začala vyrábět hybridní Sorento
9.červenec 2020

Kia zahájila 9. července výrobu SUV modelu Sorento, poprvé s elektrifikovaným ústrojím v provedení Hybrid. První vyrobené hybridní modely jsou určeny pro evropské trhy včetně České republiky; vůz také zanedlouho vstoupí do výroby pro Severní Ameriku v závodu Kia ve West Pointu v americkém státě Georgia.

GEFCO zajišťuje urgentní přepravy testovacích sad pro COVID-19
24.duben 2020

GEFCO přepravilo 30 tun zdravotnického vybavení pro nadnárodního poskytovatele zdravotní péče. Zásilky, které urgentně putovaly z Francie do destinací v Alžírsku, Tunisu a Antilách, obsahovaly testovací sady COVID-19. Ty byly dopraveny do laboratoří, které registrovaly poptávku po testování a v nichž hrozil nedostatek testovacích setů.

Cena ropy Brent na historickém minimu
23.duben 2020

Cena ropy Brent se po vzoru americké lehké ropy (WTI) propadá. Tento týden dokonce překonala hranici 20 dolarů za barel a dostala se tak na nejnižší úroveň za posledních více než 20 let.

Nissan, Mazda a Mitsubishi pošlou domů Japonce
9.duben 2020

Nissan Motor, Mazda Motor a Mitsubishi Motor chtějí na nucenou dovolenou poslat 20 000 japonských zaměstnanců. Snižují výrobu kvůli šíření koronaviru. Informovala o tom ve středu agentura Kjódó s odvoláním na zdroje v automobilkách.

Světovým autem roku byla zvolena Kia Telluride
9.duben 2020

Značka Kia uspěla v klání Světového auta roku 2020, v němž model Telluride získal titul Světové auto roku a elektromobil e-Soul vítězství v kategorii Světové městské auto roku.

KIA: Paesen viceprezidentem pro interiérový design
2.duben 2020

Kia Motors Corporation jmenovala Jochena Paesena viceprezidentem Skupiny pro design interiérů. Funkce se ujme v březnu a bude působit v návrhářském centru v korejském Namyangu; jeho přímým nadřízeným bude Karim Habib, Senior viceprezident a šéf návrhářského centra Kia.