Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Svět

 
 
Toyota a Hino vyvíjejí vodíkové nákladní auto
23.březen 2020

Toyota Motor Corporation a Hino Motors se dohodly na společném vývoji těžkého nákladního vozidla na vodíkové palivové články s dojezdem až 600 km. Společně též podniknou kroky k praktickému využívání vodíkového paliva prostřednictvím ověřovacích zkoušek i dalšími způsoby.

Continental má 3D displej s paralaxní bariérou
19.březen 2020

Jako první bude 3D displejem, který nevyžaduje použití speciálních brýlí, vybaven vůz Genesis GV80 z koncernu HMC. Technologie 3D zobrazení je založena na vnitřní kameře, která snímá, jakým směrem se řidič dívá. Ve vývoji je již další generace 3D displejů

Koronavirus zničil dopravní zácpy ve městech
16.březen 2020

Intenzita silniční dopravy v době dopravních špiček na silnicích v New Yorku klesla v posledních dnech o cca 15 procent. V neděli okolo páté hodiny odpolední bylo meziroční snížení dokonce o 17 procent. A podobné poznatky hlásí i další města.

Vodíková loď má palivové články od Toyoty
5.únor 2020

Energy Observer je plavidlo budoucnosti, které kombinuje obnovitelné energie a systém produkující vodík z mořské vody bez uhlíkových emisí. Už třetím rokem se plaví kolem zeměkoule. Toyota se v projektu tohoto katamaránu angažuje již od počátku. Nyní nově vyvinula speciální soustavu palivových článků pro další plavbu.

Tržní hodnota Tesly předčila Volkswagen
23.leden 2020

Tržní hodnota amerického výrobce elektromobilů Tesla ve středu poprvé překročila 100 miliard dolarů. Tesla tak v tržní hodnotě předstihla německý automobilový koncern Volkswagen a před sebou již má pouze japonskou automobilku Toyota Motor, napsala agentura Bloomberg.

Sainz vyhrál potřetí dakarskou rallye
20.leden 2020

Carlos Sainz (E) se spolujezdcem Lucasem Cruzem (E) navázali letošním vítězstvím v Dakar Rally na dvojici předchozích triumfů v letech 2010 a 2018. Pro MINI letošní vítězství znamená již pátý triumf v tomto ikonickém vytrvalostním závodě.

SPIES HECKER v zátěžové zkoušce na Dakaru 2020
15.leden 2020

Interaction v rámci partnerství Big Shock Racing týmu poskytla Martinovi Macíkovi a jeho týmu materiály i na letošní dakarskou jízdu v novém speciálu Iveco s číslem 504, kterému nikdo neřekne jinak než Karel.

Video
Macík drží na Dakaru páté místo
9.leden 2020

Pátá etapa Dakaru přinesla posádce žlutého kamionu týmu Big Shock Racing 9. etapové a 5. celkové místo. Závodníci potlučení z předchozích kamenitých etap už nedočkavě vyhlíželi vysněný písek, který pořadatelé v aktuální etapě slibovali. A dočkali se.

Video
Macík se drží na Dakaru mezi Kamazy
7.leden 2020

V pondělí na závodníky Dakaru čekala 2. etapa vedoucí z Al Wajh do Neomu. Karel, kamion postavený v sedlčanských dílnách týmu Big Shock Racing a pilotovaný zkušenou posádkou Macík, Tomášek Švanda, od začátku s přehledem kontroloval dění v TOP 5.

Bývalý šéf Nissanu Ghosn uprchl z Japonska
3.leden 2020

Exšéf automobilky Renault – Nissan Carlos Ghosn, obviněný v Tokiu ze zpronevěry, se na přelomu nového roku postaral o další senzaci. Podařilo se mu uprchnout z Japonska do Libanonu, údajně v bedně na hudební nástroje.

Škoda dodala v listopadu 109 000 aut
12.prosinec 2019

ŠKODA AUTO v listopadu dodala zákazníkům 109 000 vozů, v porovnání s minulým rokem se tak jedná o mírný pokles (listopad 2018: 110 100 vozů; -1,0 %). Důvodem je i nadále současný vývoj celkového trhu s osobními vozy v Číně.

GEFCO zvládá přepravu za všech teplot
8.listopad 2019

Komplexní logistické služby, včetně individuálních řešení s oborovými specifiky, zajišťuje GEFCO nejen pro sektor automotive, ale je stejně tak expert na přepravy zboží pro segment farmaceutických výrobků a produktů péče o zdraví.

Škoda letos dodala méně aut než loni
16.říjen 2019

Škodovka dodala za první tři čtvrtletí roku 2019 na celém světě 913 700 vozů, méně než loni. Za pokles může Čína, rostou ale prodeje v Evropě a Rusku.

Toyota ukázala Mirai druhé generace v Tokiu
11.říjen 2019

Toyota uvedla v roce 2014 vodíkový sedan Mirai. Letos automobilka na autosalonu v Tokiu ukázala druhou generaci tohoto bezemisního elektromobilu na palivové články (FCEV).