Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

USA

 
 
Zemřel automobilový manažer Lee Iacocca
3.červenec 2019

Lee Iacocca, charismatický manažer amerických automobilek, který stál za vznikem sportovního vozu Ford Mustang a minivanu Chrysler, zemřel ve věku 94 let. Oznámil to koncern Fiat Chrysler.

Lexus UX obstál v amerických crash testech
24.červen 2019

Spolehlivost bezpečnostních systémů i konstrukce nového Lexusu UX ověřilo americké středisko Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Odborníci je vyhodnotili jako natolik účinné, že autu udělili ocenění Top Safety Pick.

Premiéra Hyundai Venue za týden v New Yorku
11.duben 2019

Hyundai zveřejnil designérské skici svého nejnovějšího SUV s označením Venue. Globální premiéra modelu se uskuteční 17. dubna 2019 v 10.45 h místního času na mezinárodním autosalonu v New Yorku.

USA: Trump zvažuje cla na německá auta
19.únor 2019

Americký prezident Donald Trump zvažuje zavedení nových cel na dovoz aut ze zemí Evropské unie.  Podle hostů pondělního pořadu 90′ ČT24 by přímý vliv na Česko byl spíše malý. Hůř však z toho vychází německý trh.

První Toyota Supra prodána za 47 milionů korun
21.leden 2019

V Detroitu byla odhalena pátá generace Toyoty Supra. Na aukci Barrett-Jackson v arizonském Scottsdale byl poté vydražen první vůz, jehož výsledná cena se vyšplhala na 2,1 milionů dolarů (asi 47 milionů korun). Připomeňte si příběh této hvězdy mezi sportovními kupé.

Valeo má autonomní partnerství s Mobileye
17.leden 2019

V Las Vegas na veletrhu CES 2019 uzavřelo Valeo dohodu o partnerství s firmou Mobileye, která se zabývá vývojem a podporou nového bezpečnostního standardu pro autonomní vozidla.

Volkswagen a Ford uzavřely v Detroitu alianci
16.leden 2019

Automobilky Volkswagen a Ford vyjádřily na tiskovce v Detroitu odhodlání zkoumat možnosti spolupráce v oblastech elektromobilů, autonomních vozů a služeb osobní mobility. Budou také pokračovat ve společné produkci užitkových vozidel.

Detroit: VW a Ford mají ohlásit partnerství
14.leden 2019

Koncerny Ford a Volkswagen plánují v americkém Detroitu ohlásit užší spolupráci ve světle zpomalování největších automobilových trhů, které ústí v tlak na snižování nákladů. Spolupracují už na užitkových vozech.

Toyota omylem odhalila novou Supru
14.leden 2019

Oficiální premiéra nové generace Toyoty Supra sice byla naplánována až na autosalon v Detroitu, mexické zastoupení automobilky však omylem zveřejnilo první oficiální záběry.

Autosalon Detroit začíná novinářským dnem
14.leden 2019

V americkém Detroitu začíná novinářským dnem autosalon (NAIAS – North American International Auto Show). Letos naposledy se koná v lednovém termínu a příští rok jej můžeme čekat až v červnu.

Jak budou vypadat BMW budoucnosti?
21.prosinec 2018

BMW ukáže v lednu v Las Vegas na výstavě elektroniky studii doplněnou virtuální realitou, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet pocit z jízdy autonomním a velice chytrým vozidlem nazvaným BMW Vision iNEXT.  

Elektrická Kia e-Soul dorazí do Evropy v roce 2019
30.listopad 2018

Kia Motors America představila ve světové premiéře na autosalonu v Los Angeles novou generaci elektromobilu e-Soul. Model tak nabízí možnost cestování bez tankování a s nulovou produkcí lokálních emisí CO2

Video
Mazda ukázala v Los Angeles nový model 3
29.listopad 2018

Ve světové premiéře se na autosalonu v Los Angeles představuje nová Mazda3. Od základu přepracovaný model se začne prodávat začátkem roku 2019. Nejprve v Severní Americe, další trhy budou následovat.

Volvo nevystaví v Los Angeles auto, ale vizi
21.listopad 2018

Automobilka Volvo Cars přichází na letošní ročník výstavy Automobility LA se světovou raritou: nebude prezentovat ani jeden vůz. Místo toho hodlá představit svou vizi, jež by měla nově definovat podstatu automobilu.

Ford: Trumpova cla nás budou stát miliardu
3.říjen 2018

Americký automobilový koncern Ford ztratí jednu miliardu dolarů kvůli americkým clům na dovoz oceli a hliníku. S takovým prohlášením vystoupil generální ředitel společnosti Ford Motor Company James Hackett.

Trump odmítl návrh EU na zrušení cel
3.září 2018

Prezident USA Donald Trump odmítl návrh Evropské unie na vzájemné zrušení dovozních cel na automobily. Podle amerického prezidenta nebyl návrh dostatečně dobrý, znovu také přirovnal obchodní praktiky EU k praktikám Číny.