Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

USA

 
 
Ford: Trumpova cla nás budou stát miliardu
3.říjen 2018

Americký automobilový koncern Ford ztratí jednu miliardu dolarů kvůli americkým clům na dovoz oceli a hliníku. S takovým prohlášením vystoupil generální ředitel společnosti Ford Motor Company James Hackett.

Trump odmítl návrh EU na zrušení cel
3.září 2018

Prezident USA Donald Trump odmítl návrh Evropské unie na vzájemné zrušení dovozních cel na automobily. Podle amerického prezidenta nebyl návrh dostatečně dobrý, znovu také přirovnal obchodní praktiky EU k praktikám Číny.

Shell testuje superúsporný kamion
24.srpen 2018

Shell a AirFlow Truck Company představily prototyp superúsporného nákladního automobilu. Kamion nazvaný Starship dokázal, že snižovat spotřebu je možné i v oblasti nákladní dopravy, když dosáhl 2,5krát vyšší efektivity přepravy nákladu, než je severoamerický průměr.

Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů
15.srpen 2018

Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů. Model je nejprodávanějším sportovním vozem v Americe za posledních 50 let a v posledních třech letech rovněž nejprodávanějším sportovním vozem na světě.

Juříček otevřel v USA továrnu na vodík
4.červenec 2018

Českými podnikateli založená United Hydrogen Group (UHG) v USA spustila továrnu na výrobu zkapalněného vodíku (LH2). Na investici ve výši 40 milionů dolarů se významnou měrou podílí společnost Brano Group. UHG v USA buduje infrastrukturu pro vozidla s palivovými články (FCEV).

Video
Trump hrozí EU vyšším clem na dovoz aut
25.červen 2018

Americký prezident Donald Trump na Twitteru pohrozil Evropské unii dvacetiprocentním clem na dovoz automobilů, pokud EU brzy nezruší svá ochranná opatření proti Spojeným státům.

Mitsubishi vybojovalo cenu v GOOD DESIGNTM
25.duben 2018

Dvě poslední novinky od Mitsubishi Motors – model Eclipse Cross z kategorie SUV a studie GT-PHEV Concept – získaly ocenění GOOD DESIGNTM od odborníků z muzea architektury a designu Chicago Athenaeum.

Tesla opět pozastavuje výrobu Modelu 3
19.duben 2018

Zaměstnanci Tesly jsou údajně nuceni vybírat si dovolenou nebo neplacené volno. Po obnovení výroby by měla továrna pracovat v nepřetržitém třísměnném provozu. Pozastavení výroby Modelu 3 je podle automobilky plánované, podle odborníků však velmi neobvyklé.

BMW M5 vítězem World Performance Car
9.duben 2018

BMW M5 bylo zvoleno vítězem kategorie „World Performance Car 2018“, což představuje již sedmý případ, kdy BMW získalo od ankety Světové auto roku (World Car of the Year) cenu v některé z kategorií. Oficiální předání cen proběhlo 28. března 2018 na newyorském autosalonu NAIAS.

Audi A8 je „World Luxury Car 2018“
3.duben 2018

Na autosalonu v New Yorku vyhlásili výsledky ankety World Luxury Car 2018. Celkem 82 členů poroty z 24 zemí hodnotilo kromě emocionální přitažlivosti, komfortu a bezpečnosti pro cestující také ekologické aspekty, provozní vlastnosti, postavení na trhu a poměr cena/výkon.

Světovým autem roku 2018 je Volvo XC60
29.březen 2018

Středně velké SUV Volvo XC60 bylo na newyorském autosalonu jmenováno Světovým autem roku 2018, čímž připsalo na seznam úspěchů automobilky Volvo Cars další významnou položku.

Video
Samořízený vůz zabil v USA chodkyni
20.březen 2018

Vůz firmy Uber ovládaný autopilotem zabil ve Spojených státech chodkyni, která přecházela ulici. Společnost kvůli zřejmě první smrtelné srážce samořízeného vozidla s chodcem přerušila testovací provoz těchto aut, uvedla agentura Reuters.

Video
VW investuje do vývoje modelů v USA
16.leden 2018

Automobilka Volkswagen oznámila na mezinárodním autosalonu v Detroitu, že hodlá během tří let investovat přes 3,3 miliardy dolarů (69 miliard korun) do vývoje a výroby nových modelů značky VW v Severní Americe.

Fordy nejdou na odbyt, výrobce brzdí výrobu
22.září 2017

Ford Motor Company uzavře na deset týdnů pět montážních závodů v Severní Americe, aby snížila zásoby modelů, které nejdou na odbyt. Jde o tři podniky v USA a dva v Mexiku, uvádí se v prohlášení společnosti.

LeasePlan převede autopark na elektřinu
20.září 2017

LeasePlan Corporation v New Yorku u příležitosti zasedání Valného shromáždění OSN oznámí, že se stává zakládajícím partnerem iniciativy EV100. Ta chce přispět ke zrychlení začleňování elektromobilů do firemních autoparků.