Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

USA

 
 
USA: Trump zvažuje cla na německá auta
19.únor 2019

Americký prezident Donald Trump zvažuje zavedení nových cel na dovoz aut ze zemí Evropské unie.  Podle hostů pondělního pořadu 90′ ČT24 by přímý vliv na Česko byl spíše malý. Hůř však z toho vychází německý trh.

První Toyota Supra prodána za 47 milionů korun
21.leden 2019

V Detroitu byla odhalena pátá generace Toyoty Supra. Na aukci Barrett-Jackson v arizonském Scottsdale byl poté vydražen první vůz, jehož výsledná cena se vyšplhala na 2,1 milionů dolarů (asi 47 milionů korun). Připomeňte si příběh této hvězdy mezi sportovními kupé.

Valeo má autonomní partnerství s Mobileye
17.leden 2019

V Las Vegas na veletrhu CES 2019 uzavřelo Valeo dohodu o partnerství s firmou Mobileye, která se zabývá vývojem a podporou nového bezpečnostního standardu pro autonomní vozidla.

Volkswagen a Ford uzavřely v Detroitu alianci
16.leden 2019

Automobilky Volkswagen a Ford vyjádřily na tiskovce v Detroitu odhodlání zkoumat možnosti spolupráce v oblastech elektromobilů, autonomních vozů a služeb osobní mobility. Budou také pokračovat ve společné produkci užitkových vozidel.

Detroit: VW a Ford mají ohlásit partnerství
14.leden 2019

Koncerny Ford a Volkswagen plánují v americkém Detroitu ohlásit užší spolupráci ve světle zpomalování největších automobilových trhů, které ústí v tlak na snižování nákladů. Spolupracují už na užitkových vozech.

Toyota omylem odhalila novou Supru
14.leden 2019

Oficiální premiéra nové generace Toyoty Supra sice byla naplánována až na autosalon v Detroitu, mexické zastoupení automobilky však omylem zveřejnilo první oficiální záběry.

Autosalon Detroit začíná novinářským dnem
14.leden 2019

V americkém Detroitu začíná novinářským dnem autosalon (NAIAS – North American International Auto Show). Letos naposledy se koná v lednovém termínu a příští rok jej můžeme čekat až v červnu.

Jak budou vypadat BMW budoucnosti?
21.prosinec 2018

BMW ukáže v lednu v Las Vegas na výstavě elektroniky studii doplněnou virtuální realitou, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet pocit z jízdy autonomním a velice chytrým vozidlem nazvaným BMW Vision iNEXT.  

Elektrická Kia e-Soul dorazí do Evropy v roce 2019
30.listopad 2018

Kia Motors America představila ve světové premiéře na autosalonu v Los Angeles novou generaci elektromobilu e-Soul. Model tak nabízí možnost cestování bez tankování a s nulovou produkcí lokálních emisí CO2

Video
Mazda ukázala v Los Angeles nový model 3
29.listopad 2018

Ve světové premiéře se na autosalonu v Los Angeles představuje nová Mazda3. Od základu přepracovaný model se začne prodávat začátkem roku 2019. Nejprve v Severní Americe, další trhy budou následovat.

Volvo nevystaví v Los Angeles auto, ale vizi
21.listopad 2018

Automobilka Volvo Cars přichází na letošní ročník výstavy Automobility LA se světovou raritou: nebude prezentovat ani jeden vůz. Místo toho hodlá představit svou vizi, jež by měla nově definovat podstatu automobilu.

Ford: Trumpova cla nás budou stát miliardu
3.říjen 2018

Americký automobilový koncern Ford ztratí jednu miliardu dolarů kvůli americkým clům na dovoz oceli a hliníku. S takovým prohlášením vystoupil generální ředitel společnosti Ford Motor Company James Hackett.

Trump odmítl návrh EU na zrušení cel
3.září 2018

Prezident USA Donald Trump odmítl návrh Evropské unie na vzájemné zrušení dovozních cel na automobily. Podle amerického prezidenta nebyl návrh dostatečně dobrý, znovu také přirovnal obchodní praktiky EU k praktikám Číny.

Shell testuje superúsporný kamion
24.srpen 2018

Shell a AirFlow Truck Company představily prototyp superúsporného nákladního automobilu. Kamion nazvaný Starship dokázal, že snižovat spotřebu je možné i v oblasti nákladní dopravy, když dosáhl 2,5krát vyšší efektivity přepravy nákladu, než je severoamerický průměr.

Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů
15.srpen 2018

Ford slaví 10 milionů vyrobených Mustangů. Model je nejprodávanějším sportovním vozem v Americe za posledních 50 let a v posledních třech letech rovněž nejprodávanějším sportovním vozem na světě.

Juříček otevřel v USA továrnu na vodík
4.červenec 2018

Českými podnikateli založená United Hydrogen Group (UHG) v USA spustila továrnu na výrobu zkapalněného vodíku (LH2). Na investici ve výši 40 milionů dolarů se významnou měrou podílí společnost Brano Group. UHG v USA buduje infrastrukturu pro vozidla s palivovými články (FCEV).

Video
Trump hrozí EU vyšším clem na dovoz aut
25.červen 2018

Americký prezident Donald Trump na Twitteru pohrozil Evropské unii dvacetiprocentním clem na dovoz automobilů, pokud EU brzy nezruší svá ochranná opatření proti Spojeným státům.

Mitsubishi vybojovalo cenu v GOOD DESIGNTM
25.duben 2018

Dvě poslední novinky od Mitsubishi Motors – model Eclipse Cross z kategorie SUV a studie GT-PHEV Concept – získaly ocenění GOOD DESIGNTM od odborníků z muzea architektury a designu Chicago Athenaeum.