Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Ústecký kraj

 
 
AGC Automotive Czech bude řídit Slivoň
27.leden 2023

Novým generálním ředitelem jednoho z největších evropských závodů na výrobu automobilových skel, AGC Automotive Czech se od ledna stal Zbyněk Slivoň. Na pozici nahradil Angela Semerara, který bude nově řídit výrobu všech evropských závodů v rámci evropské divize AGC Automotive OEM.

Most hostil první sraz českého N-Clubu
26.říjen 2022

Na Autodromu Most se v říjnu uskutečnil první sraz oficiálního českého N-Clubu, klubu majitelů sportovních vozů divize N. Trackday a řadu doprovodných aktivit, pořádané českým zastoupením automobilky Hyundai, si dorazilo užít přes sto hostů z celé České republiky.

Most slavil 30 let Czech Truck Prix
5.září 2022

Autodrom Most má za sebou víkend plný motorsportu. Jubilejní třicátý ročník Czech Truck Prix přinesl dramtické souboje závodních trucků, nascarů i cestovních vozů a Čechy na stupních vítězů.

AGC vyrábí head-up displeje pro Mercedes
23.srpen 2022

Rozsáhlá investice do nové linky umožnila jednomu z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě, chudeřickému AGC Automotive Czech, výrobu čelních skel s head-up (HUD) displeji. Jedním z odběratelů je Mercedes-Benz.

Volvo objednalo čelní skla do XC40 z Chudeřic
28.červenec 2022

Evropské auto roku Volvo XC40 má i českou stopu. Boční skla pro něj dodává už delší dobu chudeřická AGC Automotive Czech. Nyní začal český výrobce díky stamilionové investici do moderní linky dodávat také čelní skla.  

Textar partnerem Autodromu Most
8.červenec 2022

Partnerem českého závodního okruhu, Autodromu Most, a především závodního víkendu Czech Truck Prix se stala značka Textar, která již více než 100 let nabízí brzdové obložení. 

Chudeřická AGC investuje do automatizace
4.květen 2022

Největší domácí výrobce autoskel, AGC Automotive Czech Chudeřice, loni investoval více než 200 milionů korun. Zhruba polovina investic přitom směřovala do automatizace a robotizace výroby.

ČEZ zprovoznil na Teplicku 7 dobíječek
6.prosinec 2021

V Ústeckém kraji mají elektromobilisté možnost využívat již 32 stanic ČEZ. Zatím poslední – 4 rychlodobíjecí a 3 klasické byly i přes nepřízeň počasí zprovozněny u OC Olympia Teplice.

Most přivítá poprvé v historii mistrovství světa
30.květen 2021

Autodrom Most se zařadil mezi okruhy, které pořádají závody světového šampionátu superbiků WorldSBK. Premiérový závodní víkend se na severu Čech uskuteční 6. až 8. srpna 2021, a to místo původně zamýšleného podniku v Austrálii, odloženého vzhledem k nejistotě kolem situace s pandemií nemoci covid-19 na rok 2022.

Nadační fond autodromu podpořil zdravotníky
20.duben 2021

Potravinové balíčky pro posilnění při náročných směnách věnoval zdravotnickému personálu COVID – ARO v nemocnici v Mostě a v Ústí nad Labem Nadační fond AUTODROM MOST. Vyjádřil tak poděkování za vynikající péči o pacienty s onemocněním covid-19.

Nexen chce ze Žatce 11 milionů pneumatik ročně
14.duben 2021

Před více než rokem vznikl u Žatce závod jihokorejské Nexen Tire, první na evropském kontinentě. Továrna se postupně stává základnou pro produkci, výzkum a vývoj nových technologií na výrobu pneumatik a měla by postupně vyexpedovat až 11 milionu pneumatik ročně.

Autodrom Most hledá traťové komisaře
29.březen 2021

Zájemci ve věku od 18 let v dobrém fyzickém stavu se mohou hlásit na post traťového komisaře na mosteckém autodromu. Jde o sezónní práci ideální pro studenty nebo aktivní důchodce.

AGC investuje do výroby čelních autoskel
23.březen 2021

Novou linku na výrobu čelních autoskel dokončila společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích na Teplicku. Celková investice do výrobního zařízení a nových hal vyšla firmu v přepočtu na 650 milionů korun. Díky nové lince jeden z největších výrobců autoskel v Evropě zvýší kapacitu výroby čelních skel.

ČEZ předal volkswageny ID.3 Ústeckému kraji
28.leden 2021

Celkem 13 vozů Volkswagen ID.3 se stalo součástí flotily, kterou ČEZ předal zástupcům příspěvkových organizací v Ústeckém kraji. Elektromobily používají pracovníci sociálních ústavů a dětských domovů především k přepravě klientů a dětí.

Most má novinku v kurzech bezpečné jízdy
20.říjen 2020

Mostecký autodrom nabízí novinku pro letošní zimu. Je zaměřena na bezpečnost, respektive na snížení rizika dopravních nehod i jejich následků. Jde o modifikaci základního kurzu bezpečné jízdy.

Air Products vstoupila do aliance pro čistý vodík
1.říjen 2020

Společnost Air Products přistoupila k Evropské alianci pro čistý vodík (European Clean Hydrogen Alliance, ECH2A) zřízené Evropskou komisí. Svým know-how chce pomoci Alianci vybudovat funkční a konkurenceschopnou vodíkovou síť.

Herec Nový tváří projektu Jedu s dobou
3.září 2020

Populární herec Pavel Nový natáčel ve středu na výcvikových plochách polygonu edukativní spoty pro projekt Jedu s dobou, jemuž propůjčil svou tvář. Stále aktivní řidič a bývalý závodní jezdec oslaví 5. září 72. narozeniny.