Kategorie
Značky
Regiony
 
 
 

Ženeva

 
 
Ženeva: Palexpo mělo autosalon skoro hotový
4.březen 2020

Pohled na areál Palexpo v Ženevě nabídly tento týden záběry fotografa George Williamse. Dostal se na výstaviště a natočil, jak během neděle vypadalo. Autoshow byla v pátek kolem poledne náhle zrušena kvůli nařízení švýcarské vlády kvůli koronaviru.

Video
Car of the Year 2020 je Peugeot 208
3.březen 2020

Peugeot 208 byl v pondělí 2. března zvolen v Ženevě automobilem roku. Porota složená z 60 novinářů evropského motoristického tisku ocenila nabídku motorů, v níž si zákazníci mohou vybrat mezi elektrickým, benzínovým a naftovým pohonem.

Vyhlášení ankety COTY před prázdným sálem
2.březen 2020

Ženevský autosalon byl zrušen, ale nikoli tak vyhlášení evropského Vozu roku 2020 (Car of the Year). Prezident jury Frank Janssen oznámil, že dekorování letošního nositele titulu COTY 2020 přesto proběhne v pondělí 2. 3. v 15h, ovšem před prázdným sálem a bez přístupnosti veřejnosti.

Ženevský návrat značky Hispano-Suiza
11.březen 2019

Bývala to kdysi slavná značka, dokonce nechala českou stopu, když se o licenční výrobu vozu Hispano-Suiza mezi světovými válkami zajímala plzeňská Škodovka. A její zmrtvýchvstání signalizuje ženevský autosalon.

Video
Ženevské vyhlášení ankety COTY 2019 na Youtube
4.březen 2019

Ceremoniál vyhlášení ankety Vůz roku 2019 (COTY) opět proběhl v předvečer otevření ženevského autosalonu, a to 4. března v 15h přímo v Palexpu v prostorách blízko tiskového střediska. Celé vyhlášení bylo živě přenášeno 4. března v 15 hodin prostřednictvím Youtube.

Škoda bude v Ženevě tlačit na eMobilitu
1.březen 2019

Na březnovém ženevském autosalonu, který začíná příští týden, představí automobilka Škoda řadu novinek a také veškeré své služby související s mobilitou.

Peugeot ukáže v Ženevě elektromobilní slogan
25.únor 2019

Značka Peugeot se rozhodla zdůraznit zavádění verzí vybavených elektromotory pro všechny modely. Proto přichází s novým sloganem: MOTION & e-MOTION. Elektrifikace se rovněž dotkne i sochy lva, která se na ženevském autosalonu rozsvítí.

Premiéra sportovního hybridu Peugeot 508
21.únor 2019

V říjnu loňského roku oznámil Peugeot Sport vývoj řady výkonných sériových vozů s elektrickým a hybridním pohonem. A na ženevském autosalonu značka představí ve světové premiéře nový koncepční hybridní vůz.

Koncept Kia přispěje k elektrifikaci Ženevy
21.únor 2019

Společnost Kia Motors Europe na mezinárodním ženevském autosalonu 2019 odhalí svůj nový koncept elektromobilu, za jehož podobou stojí evropské návrhářské centrum Kia ve Frankfurtu.

Kia oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA
13.březen 2018

Kia Motors v Ženevě slavnostně uzavřela sponzorskou smlouvu, a stala se tak oficiálním partnerem Evropské ligy UEFA. Tříletá smlouva platí počínaje sezónou 2018/2019 a poběží až do finále nejvyšší evropské fotbalové soutěže v roce 2021.

Mazda VISION COUPE konceptem roku
8.březen 2018

Na 11. ročníku odborné konference Car Design Night Geneva byla Mazda VISION COUPE oceněna jako nejlepší koncept roku. Trofej „Concept Car of the Year“ byla vozu udělena 6. března, v průběhu ženevského autosalonu.