Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Reiter: BMW mělo v Česku dobrý rok

Česká BMW Group loni dovezla 3901 aut a značka se objevila se v první desítce importérů, pochlubil se toto pondělí na tiskovce v pražské restauraci Aureole šéf firmy Josef Reiter.

„Měli jsme úspěšný rok s 15procentním růstem prodejů,“ oznámil Reiter. „Páteří prodejů byla řada X, ale zájem byl i o ostatní modelové řady. Řada 1 přitáhla mladé řidiče, trojka měla prodejní rekord, pětka se zavedla jako byznys limuzína. Dobře přijaty byly také řady 6 a 7,“ uvedl Reiter.

Podle jeho slov se na úspěšném roce podepsalo také dobré pokrytí prodejní sítí. „Posílili jsme Prahu, na Proseku se již zavedl Stratos. Silní jsme také v dalších velkých městech. Zákazníkům jsme nabídli také optimalizaci servisních procesů a kvalitní asistenční službu, která loni dokázala vyřešit 70 procent zásahů hned na místě,“ řekl Reiter.

V oblasti marketingu bude letos pokračovat spolupráce se sportovci Bauerem a Kvitovou a hercem Kotkem. „Zatím ale nemáme rozhodnutí o účasti na brněnském Autosalonu,“ řekl našemu portálu Reiter.

České BMW také loni prodalo více motorek – značka ohlásila 342 registrací jednostopých vozidel.

24.leden 2013