Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Renault Clio III – větším prostorem proti Fabii

Renault začal minulý týden prodávat třetí generaci modelu Clio. Startovní cena ve třídveřovém provedení s motorem 1,2/65 koní činí 279 900 korun. Clio II bude za 225 000 korun, oba modely představují vážnou konkurenci Škody Fabia.
 
Novinka je větší než fabia, ale také o něco dražší. Clio III proti předchozí generaci narostlo a svými rozměry se již blíží vozům o stupeň vyšší třídy, než kam bylo dosavadní Clio II zařazováno. „Naše novinka má všechny znaky velkého vozu,“ řekl při premiéře vozu Christophe Deville z tiskového oddělení Renaultu. „Jestliže ještě donedávna byla Škoda Fabia se svými 397 centimetry délky premiantem ve třídě malých aut, nové clio ji už o dva centimetry překonává. Ale nejen to, je i širší, vyšší a co je nejpodstatnější – má i citelně větší rozvor, tedy vzájemnou vzdálenost náprav s koly.“
Clio přináší do své třídy řadu novinek – adaptivní a xenonové světlomety s dvojitou polohou, které mají zaručit lepší viditelnost za tmy i „za roh“. V nadstandardní výbavě u dražších verzí budou i opěrky zadních sedadel se speciální anatomickou úpravou pro hlavu přepravovaného dítěte.
Clio III bylo vyvinuto na společné platformě ve spolupráci Renaultu a Nissanu, konstrukce náprav je variací na uspořádání z většího vozu Mégane II. Solidní jízdní kvality tak vycházejí z dlouhého rozvoru, širokého rozchodu kol a nízko položeného těžiště.
Podobně je nové Clio III vybaveno motory, z nichž některé lze nalézt u dalších Renaultů. Seznam benzinových motorů čítá 1,2 l/75 koní, 1,4 l/100 koní a 1,6 l/110 koní. Dieselmotor je jen jeden, přeplňovaný o objemu 1,5 dCi, ale s výkonem odstupňovaným na 70, 85 a 105 koní. Specialitou pro skromnější země – tedy i Česko – je nabídka nejlevnějšího motoru 1,2 l/65 koní.
(eha)
22.říjen 2005