Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Renault otevře v Šanghaji designové centrum

Tak trochu to vypadá, že se těžiště automobilového světa přesouvá do Číny. Do hry se zapojil i Renault, oznámil při autosalonu v Šanghaji, že bude za Velkou zdí otevírat designové centrum.

Oddělení designu skupiny Renault již existuje ve Francii, Rumunsku, Jižní Koreji, Brazílii a Indii. Nové šanghajské Renault design centrum bude utvářet představu a design budoucích modelů skupiny Renault, jež budou přímo zohledňovat očekávání čínských zákazníků.

Nové designové studio bude podporovat strategii zaměřenou na získání nových zákazníků v Číně. V nadcházejících měsících má v plánu najmout přibližně 20 místních designérů. Tyto talenty budou pomáhat při předvídání očekávání čínských zákazníků. Renault design centrum v Šanghaji bude hrát stěžejní roli při navrhování budoucích výrobků pro místní trh. Zároveň bude přispívat i k celosvětovým projektům skupiny Renault, protože čínský trh je pro automobilky víc než zajímavý.

Renault design centrum v Šanghaji bude pokrývat všechna odvětví automobilového designu, včetně designu exteriéru i interiéru, úkolem designérů, kteří budou sídlit v šanghajském centru a budou čerpat z tvůrčí atmosféry tohoto města, se stane zkoumání aktuálních trendů, aby naplnili očekávání čínských zákazníků, co se týče stylingu i technologických inovací.

Nové design centrum v Šanghaji bude podporovat strategii expanze skupiny Renault v Číně. Čína, která je od roku 2009 světovou jedničkou na automobilovém trhu a v roce 2018 byla čtvrtým největším trhem pro skupinu Renault, je jedním z hlavních pilířů strategického plánu Drive the Future.

Zdroj: Renault
17.duben 2019