Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Renault ve Frankfurtu ukazuje deset nových modelů

Francouzská automobilka Renault dnes ve Frankfurtu v předvečer otevření zdejšího autosalonu představila deset nových modelů. Vedle několika zbrusu nových vozů a prototypů přišla i novými verzemi modelů Clio a Laguna, od nichž si slibuje zvýšení prodeje.

“Slíbená ofenziva produktů již začala,” řekl na tiskové konferenci generální ředitel Renaultu Caros Ghosn. “Je to první vlna uvádění nových produktů, které nám umožní vrátit se v Evropě zpět k růstu, podpořit expanzi mimo Evropu a prodat v roce 2009 o 800.000 vozů více než v roce 2005,” dodal Ghosn. Mezi novými modely je například vůz Sandero, založený na podvozkové platformě levného vozu Logan a určený zejména pro latinskoamerické trhy. Dalšími modely jsou Clio ve verzi tourer, prototyp modelu Laguna ve verzi kupé, vozidlo pro volný čas Kangoo a SUV Koleos. 
 “Byli jsme v defenzivě, je čas přejít do útoku,” řekl Ghosn. Nikdy předtím podle něho Renault nevyvinul tolik modelů v tak krátké době. Ghosn také přislíbil, že Renault si hodlá udržet vedení u vozů s nízkým i emisemi a bude pracovat na dalším omezení emisí u svých aut. 
 Renault v létě uvedl, že díky novým modelům čeká v letošním roce mírný nárůst prodeje. V prvním pololetí se však odbyt vozů Renault nížil o 3,8 procenta na 1,27 milionu vozů, zejména kvůli devítiprocentnímu propadu v Evropě.

21.září 2007