Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Ringier spojuje redakce Blesku a Aha

 

Integrovaný newsroom Blesku a Aha!, uprostřed šéf Blesku Pavel Šafr

Redakce Blesku a Aha! sedí od listopadu 2011 v tzv. integrovaném newsroomu (uprostřed Pavel Šafr)

Vydavatel bulvárních deníků Blesk a Aha!, česká pobočka švýcarsko-německého vydavatelství Ringier Axel Springer, slučuje fungování redakcí, které dosud samostatně připravovaly celkem čtyři produkty, tedy tištěná vydání obou deníků a jejich dva weby. Společné fungování se má dotknout všech oddělení kromě magazínových příloh novin.

Podle informací Médiáře to dnes svým lidem oznámila generální ředitelka české pobočky Ringieru Libuše Šmuclerová.

Součástí změn je i přerozdělení vedoucích kompetencí. Za obsah obou tištěných i obou online titulů má odpovídat Radek Lain, dosavadní šéfredaktor deníku Aha!. Pavel Šafr, který dosud vedl Blesk, má dohlížet na strategie či velké marketingové projekty. „Máme komunikační sílu velké televize,“ prohlásil Šafr loni, kdy se otevíral zmíněný nový newsroom pro 159 lidí.

Firma k tomu oficiálně říká jen, že „šéfredaktorům se odpovědnosti vyplývající z tiráže nemění a měnit nebudou“ (v tiráži Aha! je Lain uvedený jako šéfredaktor, v tiráži Blesku pak Šafr jako „ředitel skupiny Blesk“, do čehož se vejde i nové nastavení kompetencí) a že „vnitřní procesy související s organizací práce velkých redakčních celků, jakými deníky Blesk a Aha! jsou, nemají na nic vnějšího vliv“.

Podle informací Médiáře po dohodě opouští vydavatelství Ondřej Höppner, který šéfoval deníku Aha!, ještě když jej vydával Sebastian Pawlowski, a nyní v Ringieru měl na starosti nedělní vydání Blesku. „Ondřej Höppner má na starosti Nedělní Blesk, který již nyní výrazně zkvalitnil. Dal mu pestřejší skladbu. Je to nesmírně talentovaný člověk, který novinami opravdu žije,“ říkal v červenci Šafr.

Ringier už dřív oznámil, že web Aha! čeká začátkem příštího roku nová podoba a obsahem se víc zaměří na ženy.

Ke sloučení redakcí dvou deníků přistoupila letos také konkurenční skupina Mafra, když v rámci tištěných titulů Mladá fronta Dnes a Lidové noviny a portálu iDnes.cz spojila oddělení zahraniční, fotografické a sportu.

22.prosinec 2012