Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Road Safety Week bude zahájen na Pankráci

ÚAMK se podílí na chystané akci Road Safety Week.

Druhý celosvětový Týden bezpečnosti silničního provozu vyhlásila OSN na týden 6 až 12. května. Konečný cílem těchto aktivit, k nimž se hlásí i Česká republika, je během deseti let zachránit 5 milionů životů na naší planetě.

K tomuto cíli samozřejmě vede cesta přes pořádání akcí, které na problematiku bezpečnosti chodců cyklistů a motorkářů upozorňují. Takovou bude 6. května zahajovací akce Road Safety Week v Parku Družby na pražské Pankrácké planině.

Dopolední program bude zaměřen na děti a rodiče s dětmi, odpolední pak pro širokou veřejnost. Spojovacím heslem všech zajímavých akcí je „Společně to dokážeme“.

Společně myšleno například s ÚAMK, který na akci představí své speciální vyprošťovací vozidlo, cyklistický a automobilní trenažér a v neposlední řadě také otočný simulátor ÚAMK . Díky němu si může každý vyzkoušet, jak vypadá „velká“ havárie s převrácením vozu na střechu a co by znamenalo nebýt připoután!

A právě takovéto zcela názorné příklady jsou cestou, jak dosáhnout toho, že to „Společně dokážeme“ a zachráníme další lidské životy.

3.květen 2013