Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Rusové obnoví značku Moskvič

Moskevský starosta Sergej Sobjanin chce obnovit „výrobu osobních vozů Moskvič“. Uvedl to poté, co francouzský Renault převedl svou ruskou pobočku na město Moskva. Nejbližším technologickým partnerem by měl být výrobce kamionů Kamaz, uvedl TASS.

Francouzská automobilka Renault se oficiálně zbavila 67procentního podílu ve skupině AvtoVAZ, ale i své ruské pobočky. Aktiva drží ruský výzkumný automobilový institut NAMI, respektive město Moskva.

V moskevském závodě mají nyní místo renaultů vznikat neupřesněné vozy pod historickou značkou Moskvič.

„Zahraniční vlastník se rozhodl zavřít moskevský závod Renault. Je to jeho právo, ale nemůžeme dovolit, aby mnoho tisíc pracovníků zůstalo bez práce. Rozhodl jsem se tedy vzít závod na bedra města a obnovit výrobu osobních automobilů pod historickou značkou Moskvič,“ napsal starosta.

Chystají i elektromobily

„Hlavním technologickým partnerem obnoveného moskevského automobilového závodu Moskvič bude Kamaz. V první fázi plánujeme výrobu klasických vozů se spalovacím motorem a v budoucnu i elektromobily. Kromě toho spolu s Kamazem a ruským ministerstvem průmyslu a obchodu pracujeme na lokalizaci maximálního počtu výroby autodílů v Rusku,“ upřesnil Sobjanin.

Zdroj: novinky.cz
17.květen 2022