Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Šafarčík: zájemci o Saab stále ve hře

Jaká je nejnovější situace kolem švédského Saabu? O aktualitách nás informoval Business Development Manager pro Česko a Slovensko Marek Šafarčík:

–    V současnosti probíhají velmi podrobná a intenzivní jednání se dvěma zájemci, kteří před týdnem předložili své nabídky ke koupi značky Saab.
 
–    Ve hře jsou Spyker a Genii Capital. Obě skupiny mají potřebná finanční zázemí i průmyslovou způsobilost, aby byla jejich nabídkám věnována potřebná vážnost.
 
–    Švédská vláda naznačila, že je připravena podpořit oba zájemce a urychlí veškerá schválení úvěru v okamžiku, kdy GM oznámí vítězného kupce.
 
–    Vzhledem ke složitosti celého prodeje bude zapotřebí ještě jeden nebo dva týdny pro vyhodnocení nabídek, než bude oznámen výsledek.
 
–    Navzdory všem spekulacím a zprávám v médiích má GM zájem uskutečnit prodej automobilky Saab. GM však chce mít 101% jistoty, že nový vlastník bude úspěšný, aby se tak zabránilo budoucím finančním závazkům nebo nedošlo k poškození dobrého jména firmy.
 
–    GM jmenoval likvidátora k postupnému útlumu automobilky Saab, nicméně v nejbližší době nebudou učiněny žádné konkrétní nebo nezvratné kroky, dokud nebude otázka prodeje společnosti vyřešena. V současnosti probíhá vše na úrovni plánování.
 
–    Jakmile bude vybrána kupující společnost, bude možné kupní smlouvy podepsat téměř okamžitě. Saab tak bude moci ihned začít s plněním svého business plánu – zahájením výroby nové 9-5 a podobně.
29.leden 2010