Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SAP pomůže Karlovarskému kraji se vzděláváním

Sdružení automobilového průmyslu pomůže kraji s odborným vzděláváním učitelů i studentů strojírenských oborů. Smlouvu o spolupráci podepsal tento týden prezident SAP Vratislav Kulhánek a hejtman Josef Pavel.
Spolupráce má zajistit přenos nejnovějších poznatků z výroby do výuky. Jednotliví členové SAP si zase od dohody slibují, že získají kvalitně připravené odborníky, jichž je v současnosti nedostatek. Současný automobilový průmysl, a nejen on se podle Kulhánka potýká se dvěma zásadními problémy. Tím prvním je rychlý technický vývoj a zavádění moderních technologií do výroby, za kterým odborná příprava ve školách a učilištích zaostává. Druhým je potom naprosto nedostatečná propagace a špatné image strojírenských nebo elektrotechnických oborů.
Na spolupráci s krajem se v rámci uzavřené smlouvy se SAP budou v regionu podílet například společnosti Witte Nejdek a Metalis Nejdek. Obě firmy jsou významnými producenty součástek pro automobilový průmysl a obě se potýkají s naprosto shodnými problémy. Tím je chronický nedostatek kvalifikovaných dělníků i techniků se strojírenským vzděláním. Vzdělávání učitelů bude bezplatné, veškeré náklady s ním spojené ponesou výhradně smluvní partneři Karlovarského kraje a škol. Firmy budou navíc dodávat školám vybavení pro odbornou výuku. Například kompletní diagnostiku pro opravy automobilů Škoda. Tu už bude sice kraj platit, ale dostane ji s výraznými slevami až 30 procent.

15.říjen 2006