Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SAP spustil web lákající ke studiu techniky

Sdružení AP spustilo internetové stránky www.autanasbavi.cz, na kterých žákům základních škol nabízí přehled učebních a studijních oborů s uplatněním v autoprůmyslu.

Interaktivní web je součástí kampaně na podporu technického vzdělávání, kterou tuzemské automobilky zahájily minulý týden. Sdružení to uvedlo v tiskové zprávě.
 
    "Start webových stránek je načasován před vánočními prázdninami, během nichž budou mnozí deváťáci zvažovat, na jakou střední školu se v nadcházejícím roce přihlásí," uvedl ředitel sdružení Antonín Šípek.
 
    Portál je podle Šípka unikátní díky interaktivní mapě, jejímž prostřednictvím si zájemci jednoduše vyberou obor i školu, kde lze daný směr studovat, a zároveň si vytipují i potenciální zaměstnavatele v regionu. Firmy z průmyslu představí svou výrobu, zaměstnanecké výhody, společné projekty se školami, dny otevřených dveří, exkurze.
 
    Odborné technické vzdělávání nepatří mezi uchazeči o středoškolské studium v současné době k příliš populárním. Automobilky, ale i strojírenské a elektrotechnické firmy tak mají dlouhodobý nedostatek kvalifikovaných pracovníků nejen v automotivním průmyslu, ale i v dalších strojírenských a elektrotechnických oborech.
 
 
    Automobilky nedávno oznámily, že do příštího pololetí propustí 13.500 lidí. Podle odborníků sice krize zasáhla autoprůmysl jako jedno z prvních odvětví, zřejmě se ale také první vzpamatuje a bude potřebovat novou pracovní sílu.
29.prosinec 2008