Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SEAT se loni ze ztráty přehoupl do zisku

Španělský SEAT loni vykázal zisk po zdanění 170 milionů eur (asi 4,3 miliardy Kč) proti předchozí ztrátě 49 milionů eur.

 Operativní příjmy se zvýšily o 1,5 procenta na 5,971 miliardy eur. "Zaměstnanci i management Seatu tvrdě pracovali, aby se firma vrátila do zisku, a to se podařilo o rok dříve než jsme původně očekávali," uvedl předseda představenstva Erich Schmidt. Automobilka loni zvýšila výdaje na výzkum a vývoj, investice do nových produktů, zlepšování procesů a zařízení o čtvrtinu na 504 milionů eur. 
 
V roce 2007 zvýšila firma dodávky zákazníkům o 0,4 procenta na 431.000 vozů. K nejúspěšnějším trhům patří Francie s nárůstem prodeje o 5,1 procenta, Velká Británie s 5,8 procenta a Česká republika s růstem o 7,6 procenta. Odbyt na trzích střední a východní Evropy se zvýšil o 27,3 procenta. V Polsku vzrostl prodej o 70,6 procenta. Nejžádanější byly modelové řady Leon a Ibiza. 
 
 "Naše strategie pro příštích deset let směřuje k ročnímu prodeji více než 800.000 automobilů, 15procentní návratnosti investic, získání vedoucí pozice v designu a kvalitě ve třídách, kde budeme našimi modely zastoupeni a usilovat budeme také o roli nejatraktivnějšího zaměstnavatele ve Španělsku," dodal Schmidt. Firma letos plánuje uvedení nového modelu ve třídě A0 a v příštím roce začne prodávat nový malý sedan.
10.duben 2008