Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Seat Tarraco vstupuje na trh velkých SUV

Seat zahajuje v Česku předprodej své nový model Tarraco. Největší SUV značky nabízí variabilní interiér s 5 nebo 7 sedadly a začíná na ceně od 762 900 Kč, první vozy se objeví u českých prodejců v lednu 2019.

Seat Tarraco, navržený a vyvinutý v Technickém centru Seat v Martorellu a vyráběný ve Wolfsburgu, nabízí na výběr dva zážehové motory a dvě sofistikované vznětové jednotky s výkonem od 150 k do 190 k. Všechny motory splňují nejpřísnější emisní normy a zároveň poskytují vynikající provozní vlastnosti a výkonové parametry.

Tarraco dostalo označení podle středomořského města Tarragona, historického, kulturního centra s ohromující architekturou, ale s duchem, který je mladý a dobrodružný. Tarraco bylo vybráno ve veřejném hlasování více než 146 tisíc fanoušků.

 

Velké SUV (délka 4735, šířka 1839, výška 1658 mm) ve svém interiéru snoubí kvalitu, ergonomický design a prostor s nejmodernějšími technologiemi informačních a zábavních systémů a konektivity. Technologie Seat Full Link, včetně systémů Android Auto a Apple CarPlay, umožňuje propojení chytrého telefonu s vozidlem. Prostřednictvím aplikace Seat Drive App si mohou uživatelé pořizovat záznamy o projížděných trasách, kontrolovat stav vozidla nebo vyhledávat skladby prostřednictvím služby Shazam (pouze pro Android Auto), a to vše na 8“ dotykovém displeji. Další inovací přístrojové desky je digitální panel přístrojů „SEAT Digital Cockpit“, jehož zobrazování si může řidič individualizovat.

Model Tarraco disponuje jako první vůz značky dvěma novými asistenčními systémy: přednárazovým bezpečnostním systémem a asistentem pro případ převrácení. Sériová výbava všech verzí zahrnuje asistenta pro detekci překážek před vozem včetně rozpoznávání cyklistů, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání.

 

Mezi významné technické inovace modelu Tarraco patří také vyspělá osvětlovací technika. Seat věnuje vývoji světlometů pro nový model, jako je Tarraco, více než tři roky intenzivní práce designérů a inženýrů, kteří mají k dispozici nejmodernější softwarové nástroje pro virtuální prostorové simulace i zkušební zařízení pro zkoušky reálných prototypů. Například testy v klimatické komoře zaručují dokonalou funkčnost světlometů v širokém rozsahu teplot od -40 °C do +90 °C. Rozložení světla je optimalizováno ve světelném tunelu, a to i u zatíženého vozidla, aby bylo vyloučeno nežádoucí oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Všechny výsledky laboratorních testů jsou nakonec důkladně prověřovány v reálném provozu za extrémních podmínek. Seat Tarraco je díky tomu vybaven nejmodernějšími světlomety LED. Celkem 300 elektroluminiscenčních diod poskytuje jasné světlo, jehož vlastnosti jsou blízké dennímu světlu, a to s poloviční spotřebou energie v porovnání s halogenovými žárovkami a s průměrnou životností 10 tisíc hodin. Tím je zaručena maximální bezpečnost a komfort i při jízdě za zhoršené viditelnosti.

Zdroj: Seat
4.prosinec 2018