Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Šéf dozorčí rady Škody Auto Vratislav Kulhánek končí ve funkci

Dlouholetý šéf mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek končí ve funkci předsedy dozorčí rady automobilky. Oznámil to koncern Volkswagen Group.  “Je to moje rozhodnutí a dohoda s koncernem,” řekl Kulhánek. Proč odchází ze Škody?

 Z funkce podle svých slov odchází kvůli tomu, že se nechce dostat do podezření ze střetu zájmů. Přechází totiž jako neexekutivní člen do představenstva nizozemské mateřské firmy největšího tuzemského prodejce ojetých vozů AAA Auto. “Sice by to nebyl jednoznačný konflikt zájmů, ale mohl by být. Dohodli jsme se na tomhle řešení,” uvedl. 
    K 31. říjnu Kulhánek dozorčí radu opustí a ujme se jiných úkolů “v zázemí” výroby automobilů, oznámil koncern. Dozorčí radě, která bude nového šéfa volit, byl na Kulhánkovo předsednické místo navržen její dosavadní člen Hans Dieter Pötsch.
    Mluvčí mladoboleslavské automobilky Jaroslav Černý se nechtěl k odchodu Kulhánka vyjadřovat. “Takové je jeho rozhodnutí, to můžeme těžko komentovat,” řekl. Andreas Maurer z tiskového oddělení Volkswagenu ČTK řekl, že Kulhánek jako “šedesátník” svou práci v dozorčí radě odvedl a mohl by působit v poradních funkcích v automobilovém průmyslu.
    Kulhánek řekl, že mu nyní přibude pracovních povinností. “Předsednictví v dozorčí radě Škody Auto nebylo nijak mimořádně časově náročné, zatímco u AAA Auto je třeba vybudovat strukturu a dostat tu firmu na špičkovou úroveň. Tam bude daleko víc práce,” řekl.
    Obchodní společníci, dozorčí rada i představenstvo Škody Auto děkují Vratislavu Kulhánkovi za jeho desetiletou odpovědnou práci ve funkcích předsedy představenstva a předsedy dozorčí rady a za jeho velký přínos k dynamickému rozvoji firmy, napsal koncern v tiskovém sdělení.
    Novým členem dozorčí rady automobilky se stane od 1. listopadu současný předseda představenstva Škody Auto Detlef Wittig, oznámilo tiskové oddělení Volkswagenu.
    Do dozorčí rady Škody Auto se Kulhánek dostal po sedmi letech v roli šéfa představenstva. Ve společnostech, které tak jako Škoda Auto uplatňují takzvaný německý model řízení, je šéf dozorčí rady nejvýše postavenou osobou. Funkci předsedy představenstva Škody Kulhánek zastával od dubna 1997. V čele česko-německého managementu, který řídí nejvýznamnější český průmyslový podnik patřící do skupiny Volkswagen, si počínal úspěšně. Za jeho působení vzrostl prodej vozů, zvýšily se tržby i export. Automobilka uvedla na trh nové modelové řady Fabia, Superb a druhou generaci modelu Octavia. Během Kulhánkova působení v čele dozorčí rady pak přišly i modely Roomster a druhou generaci Fabie. 

5.listopad 2007