Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Šéfdesignér Škody ukázal nové verze octavie

Octavia je pro značku Škoda klíčovým modelem už od roku 1966. Nabídku čtvrté generace vozu představili v Mladé Boleslavi šéf vývoje Christian Strube a šéfdesigner Oliver Stefani.

Standardní řadu sedanů a kombi doplňuje sportovně orientovaná verze RS, dodávaná se třemi variantami pohonu, plus robustnější off-roudově zaměřené kombi s tradičním označením Scout a verze s hospodárnými motory spalujícími zemní plyn. Zcela nové jsou u Octavií dvě varianty hybridních pohonů.

Pro vyznavače značky Škoda bude určitě nejzajímavějším model RS, který nabízí v benzinové verzi 2.0 l TSI, výkon 245 k, v naftové 2.0 TDI, 200 k a ve verzi Plug-in Hybrid s benzinovým motorem 1.4 l a elektromotorem, systémových také 245 k.

Čtvrtá generace Octavie také nabízí doma a zejména v zahraničí oblíbenou verzi s podvozkem zvýšeným o 15 mm, „terénním“ oplastováním a pohonem 4×4 – Scout.

Zásadní novinkou v modelové řadě Octavia jsou dvě hybridní verze iV, a to v provedení Mild-Hybrid, ale zejména hybrid s vnějším dobíjením – Plug-In, s elektrickým dojezdem až 60 km, na který lze získat registrační značky pro elektromobily (což je možné i u výkonné verze RS iV).

Nový není jen výběr samotných verzí, ale nová je také nabídka motorizací s označením EVO, výbav, bezpečnostních prvků (až 10 airbagů, včetně airbagu mezi předními sedadly), množství asistentů a nejmodernějších prvků v oblasti konektivity a infotainmentu. V nabídce nechybí ani průhledový displej před řidičem, virtuální kokpit a další špičkové vymoženosti.

Představené nové verze se budou postupně objevovat v nabídce prodejců Škoda, přičemž by měly všechny přijít na trh ještě před koncem roku. Ceny jednotlivých nových verzí bohužel nebyly v době prezentace ještě známé.

 

Zdroj: Technický seminář Škoda, Karel Beránek, Mladá Boleslav
3.červenec 2020