Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Showroom Porsche ozářily reflektory Zumtobel

Kompletně novým osvětlením značek Zumtobel a Thorn se může pochlubit showroom Porsche Centrum Praha, který po rozsáhlé rekonstrukci přivítal první zákazníky. Renovace showroomu rvala půl roku a týkala se interiéru i exteriéru.

Osvětlení Zumtobelu ladí s esteticky vytříbeným architektonickým řešením exteriéru a interiéru celého objektu a současně podle objednavatele splňuje nejpřísnější požadavky na funkčnost, hospodárnost a ochranu životního prostředí.

„Mám velkou radost, že jsme se mohli významně podílet na renovaci showroomu Porsche Centrum Praha, která zahrnovala mimo jiné i kompletní výměnu všech svítidel,“ říká Jan Vacek generální ředitel ZG Lighting Czech Republic, české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group.

„Klient předložil náročné požadavky ohledně kvality osvětlení, designu, hospodárnosti a ochrany životního prostředí, které jsme splnili optimální kombinací inovativních řešení z našeho širokého produktového portfolia.“

Zumtobel dodal v rámci komplexního řešení na míru vestavěná svítidla MIREL, reflektory VIVO 2, závěsná svítidla LINCOR, funkční a architektonické osvětlení Panos a průmyslové osvětlení Aquaforce sesterské značky Thorn, která je stejně jako Zumtobel součástí Zumtobel Group.

Osvětlení je koncipováno jako neodmyslitelná součást celkového architektonického řešení a zohledňuje specifické požadavky jednotlivých aplikací. Zatímco intenzivní bodové osvětlení jednotlivých vozů reflektory VIVO 2 zvýrazňuje jedinečné designové pojetí značky Porsche, svítidla MIREL a Panos v kancelářích vydávají světlo, které je při celodenní práci příjemnější na oči. Centrální zónu showroomu, tzv. „Porsche Platz“, osvětlují závěsná svítidla LINCOR s jedinečným designem. Pro osvětlení servisních dílen byla vybrána efektivní průmyslová svítidla Thorn Aquaforce.

Ve všech případech nalézá uplatnění energeticky hospodárná technologie LED snižující emise CO2. Úspory elektrické energie navíc zvyšuje vyspělý řídicí systém, který například automaticky podřizuje umělé osvětlení v kancelářích změnám intenzity denního světla. Systémy osvětlení Zumtobel a Thorn vynikají také snadnou údržbou a čištěním, vysokou odolností a dlouhou životností.

Renovace showroomu Porsche Centrum Praha trvala půl roku a týkala se interiéru i exteriéru. Uvnitř jsou pro zákazníky nově připraveny čtyři speciální místnosti s decentním osvětlením, které vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. V nich si mohou klienti nakonfigurovat interiér i exteriér svého nového vozu.

Celý proces individualizace výbavy automobilu probíhá ve virtuální realitě prostřednictvím 3D brýlí a velké televizní obrazovky. Do kompletní digitalizace a automatizace showroomu je přitom zahrnut i systém osvětlení společnosti Zumtobel. Díky tomu lze vše od hudby přes televizi až po osvětlení ovládat z jednoho tabletu.

Zdroj: Michaela Procházková
4.duben 2022