Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Šilha chce prodat 500 vozů Mokka

Manažeři Opelu uvedli toto úterý na český trh nový model Mokka. Na tiskovce v Kamenném Dvoře u Příbrami prozradili prodejní plány. Trochu je komplikují dodací lhůty vozu.

„Mokkou završujeme letošní modelovoiu smršť, uvedli jsme na český trh novou Zafiru, Astru GTC, Amperu, Combo nebo facelift Astry. K tomu se ukázaly nové motory biturbo,“ zahájil tiskovku šéf importu Pavel Šilha.

„S Mokkou vstupujeme do nového segmentu zaměřeného na aktivní lidi. Vůz není větší než Meriva, ale nabízí vysoký posed, hodně místa v zavazadlovém prostoru s možností sklopit opěradla sedadel do roviny a pohon 4X4. Na nosič kol se přitom vejdou tři bicykly,“ doplnil informaci Martin Hejral.

Podle Šilhy eviduje Opel v Evropě 50 tisíc objednávek od dealerů, u českých prodejců se auto objevilo před několika dny. „Situaci komplikuje skutečnost, že nynější objednávky budeme schopni uspokojit až v červnu příštího roku. I tak chceme prodat 500 aut,“ řekl Šilha s tím, že počítá se zhruba čtvrtinou prodejů fleetovým zákazníkům.

Mokka nabízí tři úrovně výbavy, ceny startují na 379 900 korunách.

7.prosinec 2012