Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SISA spustila kampaň „Máš právo ušetřit!“

Motoristé mohou v současné době využívat možnosti svobodné volby v podmínkách poprodejní péče o svá vozidla. V tomto duchu přichází Sdružení importérů a výrobců součástí automobilů a servisní techniky – SISA s kampaní „Máš právo ušetřit!“

Pro opravy vozidel lze díky evropské legislativě použít nejen originální náhradní díly, ale také díly shodné kvality. Výrobce přitom nemůže podmiňovat záruční opravu výhradním právem používat v rámci své servisní sítě pouze vlastní značkové náhradní díly.
 
Kampaň SISA je právě zaměřena na širší používání náhradních dílů shodné kvality, které jsou na rozdíl od originálních dílů většinou o poznání cenově výhodnější. Pro opravy vozidel lze totiž použít originální náhradní díly nebo díly shodné kvality. Originální náhradní díly nejsou pouze ty, které jsou distribuovány výrobci vozidel, ale také ty, které jsou nositeli loga výrobce autodílů. Ve většině případů jsou oba typy vyráběné na stejné tovární lince za stejných podmínek a dle stejných předpisů.
 
 Není zatím tolik známo, že 80 % náhradních dílů je vyráběno výrobci náhradních dílů a nikoli výrobci vozidel. V souladu s pravidly Evropské komise mají zákazníci právo využít jakýkoliv autoservis pro opravy nespadající do záručních podmínek, a to jak během zákonné, tak i v prodloužené záruční lhůtě.
13.červen 2009