Kategorie
Značky
Regiony
 
 

SKD začala dovážet elektromobily MiaSKD začala dovážet elektromobily Mia

Strojírenská společnost SKD Trade představila v pražském hotelu Catle Residence vůz Mia Electric, se kterým má velké plány pro Česko. Pražská SKD Trade se specializuje na součástky pro tramvaje, ale nedávno začala dovážet elektrické mikrobusy. Nyní chce proniknout i do segmentu osobních elektromobilů. Dohodla se na importním zastoupení s francouzskou firmou Mia Electric, z minulosti známou spíše pod názvem Heuliez.

„Českým zájemcům nabízíme vůz Mia, který má třímístné až čtyřmístné provedení. Může sloužit i jako dodávka. Auto ujede až 130 kilometrů na jedno nabití a může jet 100 kilometrů v hodině,“ uvedl zástupce SKD Daniel Dušek. Nejlevnější verze podle něj vyjde na 17 744 euro, doba nabíjení činí 3-5 hodin. „Zatím nemáme žádnou objednávku, ale chtěli bysme letos v tuzemsku prodat 50 kusů,“ řekl na tiskovce Dušek. Dovozce pro vůz nabízí financování Cetelem s názvem Green Credit. Servis pro vozy Mia je zatím nyní jen v Čáslavi. „Jsme na začátku projektu, do budoucna počítáme s rozšířením servisní sítě. Zatím jej budeme zajišťovat výjezdy speciálního týmu z Čáslavi,“ upřesnil na dotaz našeho portálu Dušek.

Strojírenská společnost SKD Trade představila toto pondělí v pražském hotelu Catle Residence vůz Mia Electric, se kterým má velké plány pro Česko.

Pražská SKD Trade se specializuje na součástky pro tramvaje, ale nedávno začala dovážet elektrické mikrobusy. Nyní chce proniknout i do segmentu osobních elektromobilů. Dohodla se na importním zastoupení s francouzskou firmou Mia Electric, z minulosti známou spíše pod názvem Heuliez.
 
„Českým zájemců nabízíme vůz Mia, který má třímístné až čtyřmístné provedení. Může sloužit i jako dodávka. Auto ujede až 130 kilometrů na jedno nabití a může jet 100 kilometrů v hodině,“ uvedl zástupce SKD Daniel Dušek.
 
Nejlevnější verze podle něj vyjde na 17 744 euro, doba nabíjení činí 3-5 hodin. „Zatím nemáme žádnou objednávku, ale chtěli bysme letos v tuzemsku prodat 50 kusů,“ řekl na tiskovce Dušek.
 
Dovozce pro vůz nabízí financování Cetelem s názvem Green Credit. Servis pro vozy Mia je zatím nyní jen v Čáslavi. „Jsme na začátku projektu, do budoucna počítáme s rozšířením servisní sítě. Zatím jej budeme zajišťovat výjezdy speciálního týmu z Čáslavi,“ upřesnil na dotaz našeho portálu Dušek.
25.duben 2012