Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda Auto podpřila projekt vzdělávacího systému IQ Auto

Slavnostním podpisem mezi Středočeským krajem a Sdružením automobilového průmyslu byla minulý týden v Mladé Boleslavi stvrzena pány Petrem Bendlem a Vratislavem Kulhánkem spolupráce v projektu IQ Auto.

Ten si klade za cíl vytvořit systém efektivní spolupráce průmyslových firem, středního a vyššího odborného školství a zvyšovat kvalitu a kvalifikaci absolventů a pedagogů těchto škol směrem k rostoucím nárokům firem.
Symbolicky byla dohoda podepsána na půdě největšího podniku regionu Škody Auto, která je zároveň největší firmou Sdružení AP a je též největším podnikem zapojeným do projektu. “Středočeský kraj je zřizovatelem středních škol. Máme zájem na tom, aby naši studenti snadno našli uplatnění v praxi. Technický vývoj je tak rychlý, že bez přímého kontaktu s novými technologiemi nejvyspělejších společností není možné tento záměr naplnit. Chceme do budoucna umožnit studentům, aby si mohli osahat moderní postupy a moderní techniku přímo ve vývojových centrech a technických laboratořích úspěšných firem. Jsem také přesvědčen, že přímé zapojení studentů nemusí být pro společnosti jen moudrou investicí do budoucna, ale že může přinést díky neotřelým a provozní slepotou nezatíženým pohledům i cenné inovace,” uvedl hejtman Středočeského kraje Petr Bendl. Středočeský kraj se stal sedmým samosprávným krajem zapojeným do projektu IQ Auto.

28.březen 2007