Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda Auto předvede ve Frankfurtu nový kombík Fabia

Na mezinárodním autosalonu IAA 2007 ve Frankfurtu nad Mohanem uvede Škoda Auto ve světové premiéře nový model Fabia Combi. Pětidveřový hatchback představený na jarním ženevském autosalonu tak v nabídce doplní i karoserie typu kombi.

Nová Fabia Combi obsahuje hlavní designové linie modelu Fabia a má ambici stát se stylovým rodinným vozem. Ve srovnání s předchozím modelem došlo k mírnému nárůstu vnějších rozměrů karoserie, vzrostla velikost zavazadlového prostoru, jehož základní objem nyní činí 480 l, po sklopení zadních sedadel je k dispozici 1460 l. Pro Combi je připraveno šest pohonných jednotek, tři benzinové a tři naftové, s rozpětím výkonů od 51 kW do 77 kW (70 k až 105 k).
Mezi exponáty patří i studie vozu Fabia Scout postavená na základě nového modelu Fabia Combi.
Ve světové premiéře se na IAA 2007 představí nová modelová řada GreenLine, speciálně vyvinutá s cílem na maximálně úsporný a ekologický provoz se zaměřením na minimalizaci emisí pevných částic a CO2. Prvními představiteli jsou Fabia GreenLine a Fabia Combi GreenLine. Dalším modelem řady GreenLine je vůz Octavia Combi FlexFuel, jenž bude ke konci tohoto roku uveden na švédský trh. Tato novinka je vybavena motorem 1,6 MPI/75 kW upraveným pro spalování paliva E85, tvořeného směsí 85 % bioethanolu a 15 % benzinu.

19.září 2007