Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda bude vyrábět užitkový Praktik

Mladoboleslavská Škoda Auto rozšíří nabídku o nový užitkový vůz Škoda Praktik. Jde o dvoumístný automobil s velkým nákladovým prostorem odděleným od kabiny posuvnou bezpečnostní přepážkou. Je odvozen z modelu Škoda Roomster. Vyrábět se začne na jaře 2007.

Užitkové vozy mladoboleslavská automobilka vyráběla i v minulosti. Naposledy pod názvem Fabia Praktik, která měla nahradit oblíbené vozy pick-up odvozené od modelu felicie. Fabií Praktik se ale za dva roky prodalo jen 2261, automobilka proto k 1. lednu 2004 jejich výrobu ukončila.  Škoda Praktik najde uplatnění zejména v rozvážkové službě, u živnostníků a řemeslníků nebo u malých a středních podnikatelů. Má speciálně navržený nákladový prostor o objemu 1783 litrů. Užitnou hodnotu interiéru zvyšují odkládací prostory pod sedadly i za nimi. 
Sériová výbava vozu Praktik obsahuje mimo jiné systém ABS s brzdovým asistentem, čtyři airbagy nebo nastavitelný volant. V nabídce výbavy na přání jsou například elektronický systém kontroly prokluzu kol ASR, mlhová světla s “Corner” funkcí, ovládací modul pro rádio a telefon nebo příprava pro mobilní navigaci. 
Interiér vozu je čalouněný a nákladový prostor má trojdílnou skládací podlahu s protiskluzovou úpravou. Místo skel v zadních bočních dveřích jsou plechové výplně, okno pátých dveří je skleněné. Škoda Praktik s užitečnou hmotností 560 kg bude v nabídce se dvěma benzinovými motory 1,2 12V HTP/51 kW a 1,4 16V/63 kW a jedním naftovým motorem 1,4 TDI PD/51 kW.

2.listopad 2006