Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda dodá 2000 taxíků do Íráku

Domácí automobilový výrobce podepsal dohodu o dodávce 500 vozů Škoda Octavia pro společnost Shireen Company.

Ta využila podpory irácké regionální vlády v Kurdistánu, díky níž mohla vozy dovést do země bez cel. Místní samospráva se snaží obnovit zastaralý vozový park taxislužeb v hlavním správním centru Erbílu. Proto umožnila dovést vozy do země v bezcelním režimu. Následovat má dalších 1500 kusů.

Domácí automobilový výrobce podepsal dohodu o dodávce 500 vozů Škoda Octavia pro společnost Shireen Company. Ta využila podpory irácké regionální vlády v Kurdistánu, díky níž mohla vozy dovést do země bez cel. Místní samospráva se snaží obnovit zastaralý vozový park taxislužeb v hlavním správním centru Erbílu. Proto umožnila dovést vozy do země v bezcelním režimu. Následovat má dalších 1500 kusů.

„Zkoušeli jsme sestavovat jmenný seznam zájemců o škodovku, ale když jsme překročili dodávaný počet aut, upustili jsme od toho,“ přibližuje hlad po českých vozech hlavní manažer Shireen Copany Adel Sadiq.

Podle informací serveru Euro.cz Sadiq včera přiletěl do Prahy, aby jednal o podmínkách dodávky dalších 1500 vozů z Mladé Boleslavi. Kontrakt odhadl na 30 milionu dolarů, v přepočtu zhruba 570 milionů korun. Cena Škody Octavia se pohybuje v průměru okolo 15000 dolarů. Prvních 500 kusů již dorazilo do přístavu v Sýrii a nyní poputuje až do Erbílu po souši.

4.březen 2010