Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda má akční modely ke 120 letům motorsportu

ŠKODA AUTO si připomněla 120. výročí od chvíle, kdy se začala angažovat v motoristickém sportu. Při té příležitosti uvedla na český trh speciální edice svých nejprodávanějších modelů, které na toto významné jubileum odkazují.

Zákazníci dostanou nadstandardně vybavené vozy s atraktivní doplňkovou výbavou zdarma a řadou dalších zvýhodnění. Akční modely SCALA 120 LET MOTORSPORT a KAMIQ 120 LET MOTORSPORT mohou objednávat již nyní, později přibude i akční model OCTAVIA 120 LET MOTORSPORT. Speciální nabídka je omezena počtem kusů, tuzemské zastoupení mladoboleslavské automobilky plánuje prodat 1 000 vozů.

Nadšení pro sport bylo vlastní už zakladatelům mladoboleslavské továrny – nadšeným cyklistům Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi. Proto nepřekvapilo, když se záhy po založení společného podniku začali na sportovním poli angažovat se svými vlastními výrobky. Premiéru si odbyli 30. června 1901, kdy legendární Narcis Podsedníček na stroji L&K Slavia jako první motocyklista projel cílem 1200 kilometrů dlouhého mezinárodního závodu z Paříže do Berlína. Od tohoto památného dne se odvíjí dlouhá řada sportovních triumfů značky ŠKODA na různých tratích celého světa, která pokračuje současnými úspěchy soutěžního speciálu ŠKODA FABIA Rally2 evo.

Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika říká: „Fanouškům motorsportu přinášíme k oslavám 120. výročí působení v motorsportu akční modely s nadstandardní výbavou a klademe u nich i vysoký důraz na bezpečnost. Limitovaná edice je omezena na 1 000 vozů.“
Na počest významného výročí tak automobilka ŠKODA na tuzemský trh uvádí vozy speciální edice 120 LET MOTORSPORT, které lze již nyní objednávat u všech autorizovaných prodejců značky. Akční modely SCALA a KAMIQ vycházejí z výbavového stupně Style, k němuž přidávají atraktivní položky ze seznamu doplňkové výbavy: sportovní sedadla, hliníkové pedály, černý strop, sportovní multifunkční volant, volbu jízdního režimu, černá leštěná kola Propus Aero, černé doplňky karoserie a bezklíčový přístup KESSY (SCALA), resp. Sunset (KAMIQ).

Jako tradičně je kladen i u akčních modelů 120 LET MOTORSPORT vysoký důraz na bezpečnost. Oba vozy nabízí ve standardní výbavě Bi LED přední světlomety s přisvěcováním při odbočování a do zatáček, Top LED zadní světla s animovaným ukazatelem směru, parkovací senzory vzadu, světelný a dešťový senzor, Front Assist, asistent rozjezdu do kopce, asistent udržování jízdního pruhu nebo dva kotvící body ISOFIX a Top-Tether na zadních sedadlech. U kompaktního hatchbacku SCALA ochrání cestující 6 a městské SUV KAMIQ nabízí dokonce 9 standardně dodávaných airbagů.

Se základní motorizací 1,0 TSI o výkonu 70 kW (95 k) se dá ŠKODA SCALA 120 LET MOTORSPORT pořídit za 482 900 Kč a ŠKODA KAMIQ 120 LET MOTORSPORT za 495 900 Kč včetně DPH. Celkové zvýhodnění obou akčních modelů může dosáhnout až 83 200 Kč, při čemž zahrnuje produktové zvýhodnění téměř 13 000 Kč, balíček služeb Mobilita PLUS za zvýhodněnou cenu 5 010 Kč, 60% slevu na pojištění, slevu přes 37 000 Kč při využití  značkového financování ŠKODA Financial Services a bonus při výkupu vozu v hodnotě 20 000 Kč. Od května bude možné objednávat také akční model OCTAVIA.

Limitovaná edice ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 je vybavena mnoha prvky dodatečné výbavy včetně například LED světelné rampy a zeleně lakovaných hořčíkových kol

Zdroj: ŠKODA MEDIA ROOM
14.březen 2021