Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda měla světovou premiéru nového Kodiaqu

Šéf Škody Auto Thomas Schäfer uspořádal 13. dubna digitální světovou premiéru nového Kodiaqu. Rovněž deriváty modelu SPORTLINE, L&K a RS byly omlazeny. Modernizovaný vůz bude dostupný od července 2021.

„Čtyři roky po zahájení SUV ofenzívy prochází světově úspěšné KODIAQ modernizací. Vůz, který může být na přání konfigurován jako sedmimístný, má modernizovaný emocionální vzhled. Vylepšeny byly i jeho aerodynamické vlastnosti,“ uvedl šéf designu Oliver Stefani.

Poprvé nabízí KODIAQ Matrix-LED přední světlomety. Sportovní vrcholný model KODIAQ RS má kromě vylepšeného vzhledu i nový, výkonnější motor TSI. Vůz je na přání dodávaný i v sedmimístném provedení.

SUV má díky optickým úpravám ještě robustnější vzhled. Vylepšena byla i aerodynamika. Zvýšená, výrazná kapota motoru a nová, vzpřímenější maska chladiče zvýrazňují celkový vzhled vozu.

Ve výbavových stupních Ambition a Style má vůz na předním a zadním nárazníku lišty hliníkového vzhledu, které podtrhují offroadový design. Úzké full LED přední světlomety, dostupné také v Matrix-LED verzi, zaručují společně s nově uspořádanými mlhovými světlomety výrazný vzhled i v noci. Kodiaq má také nová kola z lehké slitiny o průměru až 20″, představil novou podobu auta Oliver Stefani.

Oliver Stefani v akci

Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO:

„KODIAQ má pro značku ŠKODA obrovský význam. Tento model stál na počátku naší SUV ofenzívy a otevřel zcela nový, vysoce dynamický segment vozů SUV. Zákazníci a mezinárodní odborný tisk na modelu oceňují také typické přednosti vozů ŠKODA, mezi které patří vynikající poměr ceny a užitné hodnoty, velkorysý prostor a bohatá výbava. Vylepšili jsme profil našeho velkého SUV. Nové prvky, mezi které patří například Matrix-LED přední světlomety a nová ergonomická sedadla, zvyšují komfort a bezpečnost.“

Zdroj: Škoda Auto YouTube kanál
15.duben 2021