Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda měla světovou premiéru SUV Kushaq

Šéf Škody Auto Thomas Schäfer uspořádal 18. března světovou premiéru modelu Kushaq, prvního sériového vozu pro indický subkontinent. Novinku prezentovali střídavě z Mladé Boleslavi a Bombaje šéf indického závodu Tarun Jha, manažer pro indický subkontinent Gurpratap Boparai nebo šéfdesignér značky Oliver Stefani.

Jméno tohoto kompaktního SUV pochází z několik tisíciletí starého indického jazyka sanskrt a vyjadřuje krále nebo vládce.

„Škoda Kushaq vizuálně vychází ze studie Vision In, která vzbudila všeobecně velmi kladné reakce. Středně velké SUV má dynamické a svalnaté tvary a uvnitř se soustředí na bohatou nabídku prostoru a zároveň skvělý komfort pro posádku,“ připomněl CEO indické pobočky Škody Tarun Jha.

V designu auta nechybí pro značku ŠKODA tak typické krystalické prvky a design vozu ladila automobilka ve svém indickém designovém studiu, které vede Caroline Liehrová.

„KUSHAQ byl zároveň vyvinut s maximálním důrazem na lokální výrobu. Až 95 % dílů vozu tedy pochází od indických dodavatelů. Jméno vozu bylo zvoleno jak s ohledem na strategii pojmenovávání SUV vozů ŠKODA názvy s písmenem K na začátku a Q na konci, tak na místní význam,“ uvedl šéf indických aktivit české automobilky Gurpratap Boparai.

Gurpratap Boparai převzal vedení společnosti Skoda Auto India Private Ltd. (SAIPL).

KUSHAQ je první ze čtyř modelů, které v blízké době na platformě MQB-A0-IN pod vedením značky ŠKODA vzniknou: dva ponesou značku ŠKODA, dva Volkswagen.

 

Zdroj: TK Škoda, 18. 3. 2021, YouTube
18.březen 2021