Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda nabídla odborům jedno procento

Automobilka Škoda Auto nabídla minulý čtvrtek při vyjednávání o kolektivní smlouvě na tento rok zvýšení mzdy o jedno procento, které však u odborů vyvolalo nevoli. Agentura Mediafax to zjistila ve čtvrtek z časopisu Škodovácký odborář.

Společnost Škoda Auto navrhla odborářům pro zaměstnance v období od 1. dubna do 1. května letošního roku jednorázovou platbu ve výši jednoho tisíce korun a od začátku května do konce října nárůst platů o jedno procento. Platy zaměstnanců firma zvýší ještě jednou o jedno procento, a to od prvního listopadu letošního roku do 30. června 2011.

„Nechali jsme firmu, ať předloží, jak si váží zaměstnanců, to nám také firma ukázala. Už to nebudeme dělat jako dříve, kdy jsme představili veřejnosti maximální návrh a každý pokles byl prohrou,“ řekl Jaroslav Povšík, předseda odborové organizace Kovo.

Zaměstnanci Škody Auto považují návrh na zvýšení platů za směšný. Pokud firma výrazně nezmění svůj přístup, jsou zaměstnanci připraveni k protestním akcím. Jde jim o přiměřený růst mezd vůči současné ekonomické situaci, píše se v časopisu.

„My se vyjádříme, až budou jednání mezi vedením společnosti Škoda Auto a odboráři uzavřená,“ řekl agentuře Mediafax Jaroslav Černý, mluvčí společnosti Škoda Auto.

1.duben 2010