Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda nemá výhled pro letošek

Mladoboleslavská automobilka Škoda zatím není schopna stanovit cíl výroby pro rok 2009. Německému magazínu Auto motor und sport to řekl šéf firmy Reinhard Jung.

Uvedl také, že cíl překročit do roku 2011 nebo 2012 v prodeji hranici milionu vozů je nyní nerealistický.  "Jsme v této chvíli stále ještě ve fázi, kdy dostáváme z jednotlivých trhů nepříznivé zprávy každý týden nebo skoro každý den," řekl Jung. Dodal však, že Škoda si příští rok i tak povede lépe než její konkurenti. 
    Škoda v listopadu zrušila svůj původní cíl vyrobit loni 700.000 vozů a pouze sdělila, že vyprodukuje více než v roce 2007. Jeden z manažerů pak uvedl, že příští rok chce firma zachovat letošní produkci.  Loni prodeje vozů Škoda vzrostly o 14,5 procenta na více než 630.000 kusů. Loni však světové automobilové trhy zasáhla finanční krize a globální ekonomická recese provázená těžkými propady prodeje na většině trhů. 
    Největší český výrobce automobilů ke konci roku několikrát výrazně omezil výrobu a před Vánoci zahájil celopodnikovou odstávku, která skončí v noci z 12. na 13. ledna. Vedení automobilky již také rozhodlo, že od ledna do června 2009 omezí výrobu na čtyři pracovní dny.
15.leden 2009