Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda obnovuje páteční výrobu fabií

Škoda Auto bude v dubnu opět vyrábět fabie v pátek, pojede ale stále bez nočních směn. 

Od počátku roku firma vyráběla svůj nejmenší model pouze čtyři dny v týdnu.Další opatření se však zatím podle mluvčího Jiřího Černého nemění, vyrábět se tak bude nadále ve dvousměnném provozu, zachovány zůstanou i některé přesuny zaměstnanců z méně vytížených pracovišť. Jak zjistila Mladá fronta Dnes, někteří zaměstnanci den volna navíc sice vítali, naproti tomu jim prý přibyla práce během čtyř zbývajících pracovních dnů. 

Největší česká automobilka v pondělí oznámila, že se jí loni propadl zisk o 68 procent na 3,46 miliardy korun. Tržby firmy se propadly o 6,2 procenta na 187,8 miliardy Kč. Dodávky zákazníkům mírně vzrostly o 1,4 procenta na rekordních 684.200 vozů. Nejprodávanějším modelem byla Octavia s růstem o 2,4 procenta na 273.590 vozů, menší verze Fabia zvýšila odbyt o sedm procent na 264.173 aut. 

Nyní ve firmě probíhá kolektivní vyjednávání o výši mezd, dohoda však zřejmě v nejbližších dnech nepadne. Návrhy firmy na minimální zvýšení tarifu zatím odbory odmítají. V případě krachu vyjednávání hrozí Škodovce stávka.
4.duben 2010