Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Šéf Škody Maier ukázal Octavii v Praze

Pražský Veletržní palác hostil 12. listopadu světovou premiéru čtvrté generace Škody Octavia. Vůz představil šéf značky Bernhard Maier, akce se zúčastnil i premiér Andrej Babiš.

„Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu OCTAVIA dosahuje nových dimenzí. Má emotivnější vzhled, je lepší, prostornější, bezpečnější a nabízí ještě více možností konektivity než kdy předtím. Srdce značky ŠKODA je delší a širší než vůz předchozí generace. Nabízí také ještě větší zavazadlový prostor,“ řekl stovkám přítomných novinářů Maier.

 

Podle jeho slov  kombinuje nový koncept interiéru kombinuje skvělou funkčnost a velkorysou nabídku prostoru s kvalitními materiály a promyšlenými designovými prvky. Moderní možnosti konektivity a nové asistenční systémy zajišťují ještě větší úroveň bezpečnosti a komfortu.

Škodováci Berhard Maier a Bohdan Wojnar prodiskutovali kvality vozu s premiérem Andrejem Babišem a ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem

Octavia je nejdůležitější model české automobilky. Tvoří třicet procent všech prodejů a polovinu zismku značky. Jako první vstoupí do prodeje kombík, liftback bude mít zpoždění. Motorizace v nabídce budou mít benzínový i turbodieselový základ, nebude ale chybět ani verze CNG a hybrid. Spekuluje se o ceně přes 500 000 korun.

Zdroj: TK Škoda, Erich Handl, Holešovice
12.listopad 2019