Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda otevřela Centrální pilotní halu

ŠKODA AUTO ve svém mateřském závodě uvedla do provozu novou Centrální pilotní halu. Během vývoje nových modelů se zde realizují rozsáhlé analýzy a vyrábějí se předsériové vozy. Kdo stříhal pásku na openingu?

Ty jsou před zahájením výroby podrobeny rozsáhlým testům ze strany technického vývoje a oddělení pro zajištění kvality. Budova kombinuje mimo jiné karosárnu, montáž, měřící centrum a studio na podporu virtuální reality.

Centrální pilotní hala je tak na dobu elektromobility připravena: K dispozici jsou zde dobíjecí místa a vhodná stanoviště pro montáž i pro technické zkoušky na elektrovozech.

Celkový objem investic dosahuje 20,4 milionu euro. Díky tomu společnost ŠKODA AUTO investuje do své budoucnosti a otevírá po novém centru pro prototypy další centrum pro stavbu předsériových vozů.

Inženýrům společnosti je v nové Centrální pilotní hale k dispozici vlastní malý automobilový závod: Kromě robotických stanic, kde jsou karoserie montovány, se zde rovněž nachází oddělení montáže a závěrečné kontroly.

Pásku slavnostě přestřihli (zleva): Vedoucí plánování značky Jiří Drbout, místopředseda ODBORY KOVO MB Josef Zmrhal, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Thomas Schäfer, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za výrobu a logistiku Dr. Michael Oeljeklaus, vedoucí řízení náběhů Petr Kuba a vedoucí řízení kvality, Dr. Florian Weymar.

Zdroj: Škoda Auto
22.leden 2021