Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda otevřela import v Praze

Po dlouhém rozhodování a vybírání budovy otevřela toto úterý Škodovka svůj pražský import. Kdo stříhal slavnostní pásku?

Budování importu Škody je dlouhým příběhem. Z původního Regionu Česko se teprve letos v březnu vytvořila Škoda Česká republika a nový subjekt vstoupil do Svazu dovozců automobilů. Jeho sídlo bylo zvažováno v Mladé Boleslavi nebo v pronajatých prostorách v Nových Butovicích. Nakonec zvítězila kancelářská budova Filadelfia v pražské Želetavské ulici. 

 „Přesun je logickým a důležitým krokem v rámci naší nové struktury“, říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti za oblast prodeje a marketingu. Nové prostory tuto středu slavnostně otevřel šéf importu Petr Pečenka společně s topmodelkou Terezou Maxovou a závodníkem Janem Kopeckým. „ŠKODA AUTO je v České republice jedničkou mezi výrobci automobilů. Proto mě velice těší, že s novým uspořádáním naší prodejní organizace vytvoříme optimální podmínky pro obchodní aktivity na českém trhu.“

V první etapě se do nové centrály v Praze-Michli přestěhovalo 56 ze současných 100 zaměstnanců ŠKODA AUTO Česká republika. Jako první se do nových kanceláří nastěhují oddělení Prodeje a Marketingu, Poprodejní služby a Rozvoj prodejní sítě. Pro pracovníky, žijící v Mladé Boleslavi, organizuje ŠKODA každodenní přepravu. Kompletní přestěhování regionu Česká republika bude ukončeno během příštích tří let. V Mladé Boleslavi zůstávají pouze zaměstnanci Zákaznického centra.

„V nových Butovicích pronájem stále trvá. Budou tam mít pražské kanceláře členové představenstva,“ doplnil pro náš portál Petr Pečenka.

 
 
_FLF4247
14.prosinec 2012