Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda otevřela nový velkosklad

Nové logistické centrum v závodě Škody v Mladé Boleslavi zahájilo toto úterý svůj plný provoz.

Částečně automatizovaná logistická hala se 33 regálovými uličkami zásobuje výrobu vozů a agregátů v tomto závodě materiálem. Plně automatický dopravníkový tunel do montážní haly M13 a moderní skladová technika umožňují rychlejší, pružnější a efektivnější zásobování díly.

„V příštích letech budeme kapacitu výroby v našich závodech dále zvyšovat, k tomu potřebujeme vysoce efektivní a produktivní logistiku. Technika našeho nového centra patří k tomu nejlepšímu, co moderní logistické koncepty v současné době nabízí. Nové centrum ukazuje, jakým směrem se vývoj v našich závodech bude ubírat,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA pro oblast výroby a logistiky.

Nové logistické centrum určuje nová měřítka, počínaje velikostí haly a s tím spojenou kapacitou až po instalovanou techniku. Vedle poloautomatického skladování palet s materiálem v regálových uličkách probíhá plně automatická doprava palet v požadovaném pořadí dopravníkovým tunelem do montážní haly M13. Je to první sklad materiálu v automobilce ŠKODA, který je přímo napojen na výrobní halu. Celý logistický proces byl prostřednictvím nového centra optimalizován a částečně automatizován, což je v této podobě v rámci koncernu Volkswagen jedinečné. „Cílem je logistické činnosti a postupy sloučit, zjednodušit a zrychlit,“ říká Jiří Cee, vedoucí logistiky značky ŠKODA.

Logistické centrum s interním označením U6 má plochu 15.500 m2 a je vysoké 18 metrů. Ve dvou úsecích haly je instalován regálový sklad, vysoký 14,5 metrů, s celkem 33 uličkami a 11 patry. Jeho kapacita je až 21.000 palet. Na další ploše určené pro skladování palet v blocích je místo pro dalších 1.500 palet. Doprava materiálu v uličkách probíhá pomocí 20 poloautomatizovaných systémových vozíků, dopravníkový tunel zásobují vysokozdvižné vozíky.

Z logistického centra se materiál do sousední montážní haly nové generace řady ŠKODA Octavia a modelu ŠKODA Rapid přepravuje novým dopravníkovým tunelem. Poté, co tam palety tunelem dorazí, jsou automaticky spárovány s příslušným vozíkem. Další materiál, skladovaný v tomto centru, je určen pro výrobu motorů a převodovek v Mladé Boleslavi. Od listopadu 2012 vyrábí ŠKODA v Mladé Boleslavi motory řady EA211 ve variantách 1,2 TSI a 1,4 TSI pro modely značky ŠKODA i dalších koncernových značek.

3.duben 2013