Kategorie
Značky
Regiony
 
 

Škoda podepsala smlouvu na dodávku policii

Zástupci policejního prezidia a společnosti Škoda Auto v pondělí podepsali smlouvu na dodávku 2800 nových aut za 1,32 miliardy korun. Policajti budou brzy kupovat další auta a také motorky.
 
První vozy má policie převzít 15. listopadu, kdy dostane 500 octavií v policejních barvách. "Obsahem smlouvy je, že Škodovka dodá policii 2800 vozidel s možnou opcí na 700 dalších vozidel v průběhu čtyř let," uvedl náměstek policejního prezidenta Tomáš Kužel. "Jsme velmi rádi, že se bude jezdit v českých vozech, ve vozech, které se vyrábějí v České republice," doplnil jej další signatář kontraktu Jan Procházka, který odpovídá za aktivity Škoda Auto v Česku.
 
Všech 2800, případně 3500 aut, má policie dostat v letech 2008 až 2011. Podle Kužela si policisté vždy každý rok řeknou, jaká auta v jaké verzi potřebují. "Pro letošní rok to bude 1300 policejních verzí a 100 civilních verzí," uvedl Kužel s tím, že v policejních barvách budou dodávány pouze Octavie či Octavie Combi. Vedle toho dostanou policisté i modely Fabia.

 

Do letošního výběrového řízení se přihlásily také společnosti Import Volkswagen Group a Renault Česká republika, Škoda však za dodávku aut a vybavení 14 servisních míst požadovala nejméně peněz – zhruba 1,1 miliardy korun bez daně z přidané hodnoty.
    
Vedle toho chce policie koupit i další rychlá auta. Má jít o 16 vozů se silným výkonem, které budou určeny pro dálnice a rychlostní komunikace. Jeden má vyjít na 800.000 korun, další peníze připlatí policisté za speciální vybavení. Nová auta mají jezdit na benzin a jejich motory mají mít obsah minimálně dva litry. Podle zástupce oddělení centrálních nákupů policejního prezidia Stanislava Loskota by tyto vozy měly být schopné dosáhnout rychlosti zhruba 250 kilometrů v hodině. "Chtěli bychom je do konce roku," řekl novinářům Loskot.
  
Na silnicích by se rovněž měly objevit nové motocykly, výběrové řízení vypsali policisté před několika dny. Celkem chtějí koupit 70 strojů vybavených měřiči rychlosti – 51 kusů má být o objemu válců minimálně 600 centimetrů krychlových, dalších 19 motocyklů má mít minimální obsah motoru 1100 centimetrů krychlových. Dodavatel by měl také zaškolit 140 policistů v bezpečné jízdě a používání přístrojů. Nové motocykly tak doplní 40 silných strojů značky Honda, které policie zakoupila loni.
11.červenec 2008